• <
gryfia_70lat

ZIM czarteruje kolejne pięć statków typu boxship o pojemności 7000 TEU napędzanych LNG od Seaspan Corp

02.09.2021 10:49 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki ZIM czarteruje kolejne pięć statków typu boxship o pojemności 7000 TEU napędzanych LNG od Seaspan Corp

Partnerzy portalu

ZIM czarteruje kolejne pięć statków typu boxship o pojemności 7000 TEU napędzanych LNG od Seaspan Corp - GospodarkaMorska.pl
Fot. ZIM

Izraelska firma żeglugowa ZIM Integrated Shipping Services skorzystała z opcji długoterminowego czarteru dodatkowych pięciu kontenerowców dwupaliwowych na skroplony gaz ziemny (LNG) o pojemności 7 000 TEU od Seaspan Corporation.

Statki są częścią umowy pomiędzy ZIM a Seaspan Corporation, która obejmuje czartery długoterminowe. W lipcu tego roku Seaspan Corporation ujawniła zamówienie na dziesięć kontenerowców dwupaliwowych LNG o pojemności 7000 TEU.

W ramach ogłoszonej wcześniej transakcji ZIM zawarł już długoterminowe umowy czarterowe na dziesięć statków o pojemności 7 000 TEU LNG, które mają być dostarczane od czwartego kwartału 2023 do końca 2024 roku. W związku z tym łączna liczba statków, które mają zostać wyczarterowane w ramach tej transakcji po wykonaniu opcji, wynosi piętnaście. Wartość tej opcji dla ZIM wynosi 750 milionów dolarów.

– Dzięki wykorzystaniu opcji zabezpieczamy podstawową flotę ZIM niezbędną do obsługi naszych operacji. Ponadto ta transakcja pokazuje nasze głębokie zaangażowanie w ochronę środowiska i zmniejszenie śladu węglowego – skomentował Eli Glickman, prezes i dyrektor generalny ZIM.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.