• <

Wynik wyszukiwania - "technikum" - Wiadomości

Remontowa Shipbuilding S.A. ze statuetką „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej”

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo 16 marca odbyły się Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych. Ważnym punktem wydarzenia była gala konkursu „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej”, w trakcie której wręczono nagrody Prezydenta Miasta Gdańska pracodawcom najbardziej zaangażowanym we współpracę ze szkołami branżowymi i technikami. Wśród wyróżnionych znalazła się gdańska stocznia od wielu lat współpracująca ze Szkołami Okrętowymi i Technicznymi Conradinum.
26.03.2024

Podsumowanie programu edukacyjnego „Kariera z wiatrem” w Szczecinie

Ocean Winds, spółka działająca w obszarze morskich farm wiatrowych i rozwijająca projekt BC-Wind na Morzu Bałtyckim, wraz z Przemysłową Akademią Rozwoju, realizuje program edukacyjny „Kariera z wiatrem”, przekazujący wiedzę i zwiększający kompetencje uczniów szkół średnich w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Beneficjentem programu w Szczecinie jest między innymi młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana – właśnie zakończył się cykl edukacyjny dla klasy techników OZE.
19.12.2023

Katastrofa barki Galar Gdański I. Jest końcowy raport ze śmiertelnego wypadku

Eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich (PKBWM) opublikowali raport końcowy w sprawie katastrofy barki Galar Gdański I, do której doszło w październiku 2022 roku na Kanale Kaszubskim w Gdańsku. Na skutek wypadku zginęły cztery osoby.
05.12.2023

PGZ Stocznia Wojenna i Babcock wprowadzają międzynarodowy program stażowy

Babcock International, pochodząca z Wielkiej Brytanii firma działająca w przemyśle obronnym i zarazem partner programu budowy wielozadaniowych fregat "Miecznik", nawiązała współpracę z PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. w celu uruchomienia nowego międzynarodowego programu wymiany praktykantów i stażystów.
01.12.2023

CNK szkoli nowe pokolenie specjalistów do branży terminalowej

Po udanym finale pilotażowej tury kursów, Centrum Nowych Kompetencji informuje, że projekt Szkolenia przygotowujące do funkcji Serwisanta urządzeń terminalowych nabiera rozpędu. Pierwsza grupa uczestników zakończyła program w listopadzie, kolejna przystąpi do zajęć już w grudniu. To ważny krok w kierunku dostarczania branży wykwalifikowanych specjalistów gotowych do podjęcia się wyzwań właściwych dla pracy w branży terminalowej.
29.11.2023

Zielona rewolucja na polskim morzu

Morska energetyka wiatrowa może stać się jednym z filarów transformacji polskiej energetyki.
18.10.2023

Włoskie służby przekazały uczniom szkoły morskiej jacht skonfiskowany przemytnikom migrantów

Jacht skonfiskowany przemytnikom migrantów został przekazany uczniom technikum morskiego w Kalabrii na południu Włoch jako jednostka szkoleniowa- podały media. Cztery lata temu włoskie służby przejęły jacht, którym przypłynęła grupa migrantów.
10.10.2023

Maciej Fularczyk nowym dyrektorem programu "Miecznik"

Zaszły zmiany na stanowiskach w związku z przedsięwzięciem budowy trzech wielozadaniowych fregat dla polskiej Marynarki Wojennej.
26.09.2023

Opublikowano raport ws. katastrofy barki na Kanale Kaszubskim, w której zginęły 4 osoby

Eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich (PKBWM) opublikowali raport tymczasowy w sprawie katastrofy barki Galar Gdański I, do której doszło w październiku 2022 roku na Kanale Kaszubskim w Gdańsku. Na skutek wypadku zginęły cztery osoby.
22.09.2023

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce ma nową pracownię dla młodych techników. Zakup sprzętu wsparła PGE Baltica

Dzięki nowym narzędziom uczniowie klas technikum w zawodach technik mechanik i technik mechatronik będą mogli realizować praktyczne zajęcia z zakresu pomiarów i montażu maszyn oraz urządzeń. Zakup wyposażenia pracowni dofinansowała PGE Baltica.
14.04.2023

11 laureatów konkursu MEWy odebrało nagrody!

Gala wręczenia nagród odbyła się podczas XIV Konferencji Odnawialne Źródła Energii Szansą Zrównoważonego Rozwoju pn.: „Morska energetyka wiatrowa” w Netto Arenie. Organizatorem wydarzenia był patron honorowy konkursu - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.
17.03.2023

Szkoła Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią pod skrzydłami Ministra Infrastruktury

W Nakle nad Notecią, w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, podpisano 15 marca 2023 br. porozumienie, zgodnie z którym organem prowadzącym Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego zostanie Minister Infrastruktury.
16.03.2023

Szkoły zawodowe i techniczne otwierają okno na międzynarodową karierę (RELACJA)

W trakcie targów EduOffshoreWind 2023 odbył się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli ośrodków szkoleniowych i szkół, którzy wspólnie przedstawili uczniom i studentom możliwości rozwoju w sektorze offshore wind. Eksperci są zgodni, że niestabilność regulacyjna w zakresie energetyki wiatrowej nie zagrozi polskim kadrom, gdyż rozwój OZE jest megatrendem światowym. Polska musi na nowo spojrzeć na edukację w szkołach zawodowych i technikach. Patronem medialnym wydarzenia była GospodarkaMorska.pl oraz ZielonaGospodarka.pl
16.03.2023

Erasmus+ w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku

Praktyki zagraniczne to duża szansa dla młodych ludzi, którzy w najbliższym czasie będą zasilać rynek pracy. Umiejętności i wymagania, jakie obecnie są stawiane przed pracownikami, nie zawsze można zweryfikować w szkolnych murach. Dlatego Zespół Szkół Morskich w Gdańsku kładzie duży nacisk na praktyki nie tylko w Polsce.
19.01.2023

Eugeniusz Kwiatkowski. Rocznicę urodzin gdynianie uczcili złożeniem kwiatów i toastem gorącą czekoladą

Złożeniem kwiatów pod popiersiem Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz toastem gorącą czekoladą 30 grudnia 2022 r. uczcili mieszkańcy Gdyni rocznicę urodzin Eugeniusza Kwiatkowskiego, człowieka, który walnie przyczynił się do powstania i rozwoju dynamicznego rozwoju przedwojennej Gdyni.
31.12.2022

Kursanci stoczni Crist laureatami WorldSkills Poland [WIDEO]

Uczestnicy kursów organizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego stoczni Crist zajęli całe podium konkurencji spawalnictwa podczas olimpiady WorldSkills Poland.
01.12.2022

Pierwszy w Polsce kierunek zarządzania procesami inwestycyjnymi w morskiej energetyce wiatrowej otwarty

„Morska energetyka wiatrowa: zarządzanie, przygotowanie i realizacja inwestycji” – to nowo otwarty kierunek studiów podyplomowych opracowany wspólnie przez PGE Polską Grupę Energetyczną oraz warszawską Uczelnię Łazarskiego. W sobotę, 15 października br., obyła się uroczysta inauguracja studiów.
18.10.2022

Ostatni rejs Daru Młodzieży

W piątek, 30 września 2022 roku o godzinie 9:45 do Nabrzeża Pomorskiego w Gdyni przycumuje „Dar Młodzieży”, szkolny statek Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Biała fregata powraca z ostatniego w tym roku rejsu ze 130 praktykantami z Wydziału Nawigacyjnego uczelni na pokładzie. W 2022 roku „Dar Młodzieży” obchodzi 40 lat służby pod biało-czerwoną banderą.
29.09.2022

Połowa absolwentów kędzierzyńsko-kozielskiej "żeglugi" to kobiety

W kędzierzyńsko-kozielskim technikum kształcącym marynarzy śródlądowych już prawie połowa absolwentów to kobiety. Niektóre z nich podtrzymują rodzinną tradycję, stając się marynarzami w trzecim pokoleniu.
25.09.2022

Kształcenie polskich kadr offshore. Co urzędnicy i szkoły branżowe robią w tym zakresie?

Szkolnictwo zawodowe nie otwiera się na rynek pracy i produkuje bezrobotnych, rynek pracy nie komunikuje się z przedsiębiorcami, kierunki kształcenia zawodowego nie odpowiadają aktualnym potrzebom rynku pracy – między innymi takie głosy wybrzmiewały jeszcze kilka lat temu od przedstawicieli Pracodawców Pomorza, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza czy Lewiatana. Co dziś w tej sprawie robią urzędnicy, szczególnie w kontekście rozwoju polskiej morskiej energetyki wiatrowej, jak sprawę widzą szkoły, co podpowiada doradca zawodowy?
02.09.2022

Krzysztof Woś p.o. prezesa PGW Wody Polskie

Pełniącym obowiązki prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie został Krzysztof Woś - poinformowały Wody Polskie. Premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował w ubiegłym tygodniu ówczesnego szefa Wód Polskich Przemysława Dacę.
20.08.2022

Zawody stoczniowe. Monter kadłubów: "Budowa statków przypomina układanie Lego" [WIDEO]

Stocznia Crist w Gdyni prowadzi Centrum Kształcenia Zawodowego, w którym od całkowitych podstaw szkoli monterów kadłubów. Ekspertów z wieloletnim stażem zapytaliśmy o kulisy zawodu, etapy nauki, oraz dla kogo będzie to odpowiednia praca.
26.07.2022

O energetyce wiatrowej z uczniami szkół średnich. Politechnika Gdańska zorganizowała "Wind, Energy, Pathways" [ZDJĘCIA]

Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej we współpracy z Pracodawcami Pomorza, PGE Baltica, Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Informatycznym TASK zaprosiły uczniów gdańskich szkół średnich na wykłady i warsztaty. Pretekstem do wydarzenia "Wind, Energy, Pathways" był Międzynarodowy Dzień Wiatru.
14.06.2022

RWE edukuje pomorskie dzieci i młodzież na temat odnawialnych źródeł energii

RWE kontynuuje cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na Pomorzu. Do tej pory w zajęciach wzięło udział około 750 uczniów klas 4-8, w wieku 10-14 lat. Na początku czerwca zainicjowano zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W trakcie zajęć uczestnicy dowiadują się, w jaki sposób produkowana jest zielona energia oraz zdobywają wiedzę na temat perspektyw rozwoju sektora OZE w Polsce i możliwości zatrudnienia w tej dynamicznie rozwijającej się branży.
14.06.2022

Sektor offshore łowi młody narybek [WIDEO]

Trzy zespoły szkół ponadpodstawowych, dwaj deweloperzy morskich farm wiatrowych, specjaliści od szkolenia pracowników na wysokościach i rafineria. Pracodawcy Pomorza zorganizowali warsztaty dla przyszłych pracowników sektora offshore. W trzy dni uczniowie techników mogli przekonać się, na czym polega praca rozwijającej się razem z nimi gałęzi polskiej energetyki.
04.05.2022

Akademia Morska w Szczecinie. Rektor: "Nasz rozwój wytyczają trendy gospodarcze kraju" [ROZMOWA]

Akademia Morska w Szczecinie to najważniejsza w regionie uczelnia szkoląca ludzi pracujących na morzu. Wrażenie robi nie tylko jej bogata 75-letnia tradycja, ale i obecne działania. O supernowoczesnych inwestycjach, rozwijającej się infrastrukturze badawczej i szkoleniowej, możliwościach dla biznesu i przyszłych pracownikach offshore mówi prof. Wojciech Ślączka, rektor uczelni.
10.03.2022

Vulcan Training & Consultancy. Szkolenia najwyższej jakości dla branży morskiej, oil & gas oraz energetyki wiatrowej

Vulcan Training & Consultancy, to jedyne w Polsce centrum treningowe z akredytacją OPITO. Zaczynali od jednego szkolenia i czterech pracowników. Dziś do Szczecina po wiedzę i umiejętności przyjeżdżają pracownicy z całego świata.
20.01.2022

"Stań za sterem własnej kariery - spotkanie nt. kobiet w branży morskiej"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet spotykamy się wokół tematu karier kobiet w branży morskiej. Zmieniający się rynek pracy wymaga rozwoju kompetencji, otwartości na zmianę, odwagi. Ekspertki z trzech obszarów branży morskiej - od badań przez HR po zarządzanie, opowiedzą o roli kobiet na morskim rynku pracy - o sukcesach i wyzwaniach. Będą to praktyczne i inspirujące historie o członkiniach załóg morskich, budowaniu CV oraz zdobywaniu kolejnych zawodowych szczytów. Zapraszamy wszystkie osoby, które interesuje tematyka karier k
08.03.2021

50. rocznica Grudnia '70. Osiem pamiątkowych płyt uhonoruje gdańskie ofiary

Pamięć ośmiu zabitych oraz wszystkich innych imiennych i bezimiennych ofiar Grudnia ’70 Miasto Gdańsk uczci specjalnymi tablicami chodnikowymi. Na płytach w różnych miejscach miasta znajdą się imiona i nazwiska ośmiu osób: Józef Widerlik, Bogdan Sypka, Kazimierz Zastawny, Waldemar Rebinin, Jerzy Matelski, Stefan Mosiewicz, Kazimierz Stojecki, Andrzej Perzyński. Przeczytaj biogramy zabitych.
15.12.2020

Wilk Morski – wyróżnienia przyznane

Nagroda wręczana corocznie podczas Święta Szkoły, w tym roku została wręczona wyjątkowo przy okazji uroczystości inauguracyjnych 3 października.
09.10.2020

Ruszyły prace związane z modernizacją Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie

Wody Polskie podpisały umowę na wykonanie kompleksowej modernizacji Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie. W ramach prac przeprowadzony zostanie remont zapory czołowej, w tym budowy przepławki dla ryb. Konieczne jest również odmulenie zbiornika. Zaplanowana została także budowa przedzbiornika, przepompowni oraz Centrum Operacyjno-Edukacyjnego. Łączna kwota projektów wynosi 3,5 mln zł. Etap przygotowywania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem zgód środowiskowych ma zostać zrealizowany do końca 2021 roku.
06.08.2020

Kierunek studiów? Woda!

W czasach, gdy dookoła rozbrzmiewa hasło: „kryzys klimatyczny”, a umiejętne gospodarowanie wodami stało się jednym z najważniejszych wyzwań – nie tylko gospodarczych, przyrodniczych, ale i społecznych – studia na kierunkach zajmujących się wodą, zdają się być świetnym pomysłem... Sprawdziliśmy jak to wygląda w praktyce i na początek dobra wiadomość – absolwenci kierunków wodnych nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia, bo „ekspertów od wody” ciągle na rynku brakuje.
15.07.2020

MGMiŻŚ: przesunięcie środków budżetowych umożliwi pomoc m.in. dla armatorów jachtów w ramach Tarczy

Pomoc dla właścicieli i armatorów jachtów oraz subwencje dla szkół branżowych w łącznej wysokości 16,52 mln zł przewiduje projekt rozporządzenia. znajdujący się w Rządowym Centrum Legislacji. Dzięki niemu resort żeglugi będzie mógł dokonać przesunięcia środków z budżetu.
22.06.2020

Zbigniew Stosio odszedł na wieczną wachtę

17 kwietnia o godz. 21:55 w wieku 72 lat zmarł Zbigniew Stosio Sekretarz Generalny Polskiego Związku Żeglarskiego.
19.04.2020

Pożegnanie z mundurem na pokładzie ORP Błyskawica

Na pokładzie historycznego niszczyciela, Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica kadra oraz pracownicy Resortu Obrony Narodowej pożegnali kończących zawodową służbę wojskową: Szefa Szkolenia 3. Flotylli Okrętów kmdr. dr. Kazimierza Pulkowskiego i byłego Szefa Biura Hydrograficznego MW kmdr. Andrzeja Kowalskiego.
06.02.2020

III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP wśród najlepszych w kraju

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce! Wśród wyróżnionych szkół średnich wysoką, czwartą pozycję w skali kraju, zajęło III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. To kolejny znakomity wynik gdyńskiej „Trójki” w prestiżowym rankingu miesięcznika Perspektywy.
11.01.2020

Nowa siedziba Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie

W piątek, 22 listopada o godz. 11:00 odbędzie się otwarcie nowej siedziby Wydziału Mechanicznego przy ul. Willowej 2 w Szczecinie z planowanym udziałem ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marka Gróbarczyka, JM Rektora dr. hab. inż. kpt. ż.w. Wojciecha Ślączki, prof. AMS, gospodarza - Dziekana Wydziału Mechanicznego, dr. hab. inż. Zbigniewa Matuszaka, prof. AMS, a także przedstawicieli władz samorządowych.
08.11.2019

Conradinum – 225 lat najstarszej gdańskiej szkoły średniej

W 1794 roku Karol Fryderyk Conradi cały majątek przeznaczył na fundację swojego imienia, celem której było utworzenie instytutu szkolno-wychowawczego. Był to początek dzisiejszego Conradinum - Szkół Okrętowych i Technicznych. W piątek, 27 września, odbyły się uroczystości jubileuszowe oraz zjazd absolwentów.
30.09.2019

Zakończył się II Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu

W Opolu w dniach 17-19 września odbywał się II Kongres Żeglugi Śródlądowej. Ponad 700 uczestników – głównie przedsiębiorców i samorządowców – zgromadziła jego główna część - konferencja pod hasłem „W stronę korzyści”.
24.09.2019

Pomorscy uczniowie pływali po morzu na Zawiszy Czarnym

Dwugodzinny rejs po Zatoce Gdańskiej na pokładzie „Zawiszy Czarnego” i lekcja samorządności – tak wyglądał program tegorocznej, wrześniowej odsłony akcji Pomorze na Morze. Wzięło w niej udział niemal 600 uczniów pomorskich szkół.
22.09.2019

Zmarł kpt. ż.w. Tadeusz Kalicki

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że dnia 4 lipca 2019 roku zmarł kpt. ż.w. Tadeusz Kalicki, wieloletni Członek Zarządu i Przewodniczący Rady Nadzorczej Inter Marine sp. z o.o.
09.07.2019

Stocznia CRIST podpisała porozumienie z CKZiU nr 1 w Gdyni

Stocznia CRIST i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni podpisali porozumienie o współpracy. Umowa dotyczy objęcia patronatem spółki uczniów klasy rozpoczynających naukę 1 września 2019 r. i kształcących się w zawodach monter kadłubów jednostek pływających i elektryk.
13.06.2019

MEN: Podpisane rozporządzenie dotyczące podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego

16 maja br. zostało podpisane rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa branżowego. Wejdzie ono w życie 1 września br.
17.05.2019

Wiceminister Witkowski: trzeba zlikwidować wąskie gardła dróg śródlądowych

Musimy czym prędzej zlikwidować wąskie gardła na naszych drogach śródlądowych, a rynek sam się odrodzi - mówił w środę w Gliwicach wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.
27.03.2019

Białystok: Upowszechnianie zmian w szkolnictwie zawodowym celem kongresu zawodowego

Upowszechnianie zmian w szkolnictwie branżowym to główny cel zorganizowanego w piątek w Białymstoku Podlaskiego Kongresu Zawodowego. Wzięli w nim udział przedstawiciele szkół, organizacji, firm i parlamentarzyści PiS.
22.03.2019

Wiceminister edukacji: Niezbędne są zmiany mocno wiążące pracodawcę ze szkolnictwem zawodowym

Niezbędne są zmiany, które będą bardzo mocno wiązać pracodawcę ze szkolnictwem zawodowym – powiedziała w środę w Kielcach wiceminister edukacji Marzena Machałek, która wzięła udział w Regionalnym Kongresie Zawodowym.
21.03.2019

Zalewska: Nad zmianami w szkolnictwie branżowym i technicznym pracowaliśmy z pracodawcami

Przepisy wprowadzające zmiany w szkolnictwie branżowym i technicznym pisaliśmy razem z pracodawcami. Pracodawcy są kluczowi w reformie szkolnictwa branżowego – podkreśliła w poniedziałek w Wałbrzychu szefowa MEN Anna Zalewska.
18.03.2019

Współpraca firm i szkół sposobem na wypełnienie luki w obszarze transportu, spedycji i logistyki

Specjaliści Kolei Bałtyckiej, wspólnie z nauczycielami i szczecińskim kuratorium oświaty, będą tworzyli program edukacyjny, który pomoże w uruchomieniu klasy profilowanej specjalizującej się w obszarze transportu, spedycji i logistyki. To jeden z tematów, który będzie omawiany na Zachodniopomorskim Kongresie Oświatowym, który odbędzie się 19 marca w Szczecinie.
18.03.2019

Gdański Tydzień Zawodowca startuje w poniedziałek

Już w poniedziałek 4 marca rozpocznie się kolejny Gdański Tydzień Zawodowca, który potrwa do 9 marca. Uczniowie klas ósmych i gimnazjów mogą zapoznać się z atrakcyjną ofertą gdańskich szkół branżowych i poznać plany na kolejny rok szkolny.
27.02.2019

Prezes Exatel: Dramatycznie brakuje ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa

Choć cyberbezpieczeństwo staje się coraz ważniejsze, w Polsce dramatycznie brakuje ekspertów z tego obszaru. Wykształcenie nowych kadr to największe długofalowe wyzwanie w tej dziedzinie - mówi PAP Nikodem Bończa Tomaszewski, prezes Exatel.
26.01.2019

Gróbarczyk o MSR Gryfia: Pragnę wszystkich zapewnić, że stocznia rokuje. Posumowanie 3 lat MGMiŻŚ (wywiad, wideo)

Co z Morską Stocznią Remontową Gryfia? Jak przebiegają prace przy budowie promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, kiedy rusza przekop Mierzei Wiślanej i co będzie największym sukcesem MGMiŻŚ? M.in. na te pytania w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl odpowiedział Marek Gróbarczyk, szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. W środę w Warszawie podsumował on 3-letnią działalność tego ministerstwa.
07.12.2018

Jeśli uda nam się przywrócić regularną żeglugę po Odrze, to będzie nasz największy sukces. Gróbarczyk podsumował trzy lata MGMiŻŚ

Jeśli uda nam się przywrócić regularną żeglugę po Odrze, to będzie nasz największy sukces – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Marek Gróbarczyk. Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej podsumował w środę w Warszawie 3 lata funkcjonowania ministerstwa. Podkreślił, że wiele jest jeszcze do zrobienia.
05.12.2018

Prezydent podpisał nowelizację dotyczącą szkolnictwa zawodowego

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustawy Prawo oświatowe. Wprowadza ona m.in. obowiązek dla uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe przystąpienia do egzaminu zawodowego lub egzaminu czeladniczego. Będzie to warunkiem ukończenia szkoły.
01.12.2018

Senat za nowelizacją Prawa oświatowego dotyczącą szkolnictwa zawodowego

Senat poparł nowelizację ustawy Prawo oświatowe, dotyczącą szkolnictwa zawodowego. Wprowadza ona m.in. dla uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe obowiązek przystąpienia do egzaminu zawodowego lub egzaminu czeladniczego. Będzie to warunkiem ukończenia szkoły.
21.11.2018

Szefowa MEN: Od stycznia przygotowania do zmian w szkolnictwie zawodowym

Minister edukacji Anna Zalewska wyraziła nadzieję, że przed Bożym Narodzeniem prezydent Andrzej Duda podpisze znowelizowane prawo oświatowe. Od stycznia będzie można przygotowywać szkoły – szczególnie branżowe i technika – do wprowadzenia go w życie.
20.11.2018

Senacka komisja edukacji bez poprawek do nowelizacji dot. szkolnictwa zawodowego

Senacka Komisja Nauki, Edukacji i Sportu opowiedziała się w czwartek za przyjęciem bez poprawek nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, dotyczącej głównie zmian w szkolnictwie zawodowym. Podczas posiedzenia żaden z senatorów nie zaproponował poprawek do noweli.
16.11.2018

Sejm: Debata nad projektem nowelizacji ustawy o kształceniu zawodowym

PiS, Nowoczesna i WiS zapowiedziały poparcie dla rządowego projektu nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, dotyczącej głównie zmian w szkolnictwie zawodowym. PO poparcie dla projektu uzależniła od przejęcia jej poprawek.
08.11.2018

Komisje sejmowe: Ponad 40 poprawek do projektu noweli o szkolnictwie zawodowym

Ponad 40 poprawek wprowadziły w czwartek sejmowe komisje edukacji i samorządu terytorialnego do rządowego projektu nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, dotyczącej głównie zmian w szkolnictwie zawodowym. Prawie wszystkie przyjęte poprawki mają charakter doprecyzowujący i porządkowy.
26.10.2018

Wrocław: Uroczyste ślubowanie uczniów technikum żeglugi śródlądowej

Uczniowie reaktywowanego we Wrocławiu technikum żeglugi śródlądowej złożyli w piątek uroczyste ślubowanie. Obecny w szkole minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk zapewnił, że rząd będzie rozwijał tę branżę.
20.10.2018

Sejm: Projekt nowelizacji ustawy dot. kształcenia zawodowego trafi do komisji

Dotyczący zmian w szkolnictwie zawodowym rządowy projekt nowelizacji ustawy Prawo oświatowe trafi do prac w komisji edukacji, nauki i młodzieży. Kluby opowiedziały się we wtorek w nocy za dalszym procedowaniem nad nim.
03.10.2018

Zalewska: Projekt zmian w prawie oświatowym odpowiada potrzebom pracodawców

Projekt nowelizacji prawa oświatowego odpowiada na potrzeby pracodawców. Dokonujemy takich zmian w szkolnictwie technicznym i branżowym, żeby było to szkolnictwo praktyczne - powiedziała w środę minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
26.09.2018

Rząd przyjął projekt noweli dotyczącej kształcenia zawodowego

Większą subwencję oświatową dla samorządów na uczniów kształcących się w zawodach, na które jest większe zapotrzebowanie, oraz realizację stażu uczniowskiego zakłada przyjęty we wtorek przez rząd projekt noweli Prawa oświatowego i systemu oświaty.
25.09.2018

Wrocław: Stachowiak-Różecka przedstawiła plan zagospodarowania Odry

Lepsze wykorzystanie Odry do celów turystycznych i rekreacyjnych oraz przywrócenie na rzece funkcji transportowych i gospodarczych – to niektóre punkty programu dla rozwoju Odry, kandydatki Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Wrocławia, Mirosławy Stachowiak-Różeckiej.
14.09.2018

Dolnośląskie: Budowa nowych stopni wodnych na Odrze w programie PiS dla regionu

Przebudowa autostrady A4 na zachód od Wrocławia, budowa drogi S8 z Wrocławia do Kłodzka, modernizacja dworców kolejowych oraz budowa nowych stopni wodnych na Odrze - to niektóre z propozycji programowych PiS dla Dolnego Śląska w nadchodzących wyborcach samorządowych.
22.08.2018

MEN chce, by przystąpienie do egzaminu zawodowego było obowiązkowe

Uczniowie szkół prowadzących kształcenie zawodowe będą musieli obowiązkowo przystąpić do egzaminu zawodowego lub do egzaminu czeladniczego. Będzie to warunkiem ukończenia szkoły - zakłada projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty i ustawy Prawo oświatowe.
27.06.2018

Wypadek na Darze Młodzieży. Jeden z uczestników ma pękniętą piszczel

Jak poinformowało radio Gdańsk, podczas rejsu Niepodległości doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas ćwiczeń alarmowych na Darze Młodzieży, jeden z uczniów Technikum Morskiego w Szczecinie upadł pechowo na pokładzie i ma pękniętą piszczel.
11.06.2018

W czerwcu rusza rekrutacja do Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu

Rekrutacja do Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu rozpoczyna się 1 czerwca. Placówka po ponad 10-letniej przerwie wznowiła działalność. Nauka w technikum będzie trwała cztery lata.
14.05.2018

Machałek: Widzę renesans szkolnictwa branżowego i technicznego

Widzę renesans szkolnictwa zawodowego i technicznego - powiedziała w środę w Toruniu wiceminister edukacji Marzena Machałek. Dodała, że to proces i niczego nie poprawi się przez jeden rok, ale wchodzenie pracodawców do szkół dobrze rokuje.
25.04.2018

Wrocław: Po ponad 10 letniej przerwie ponownie rusza Technikum Żeglugi Śródlądowej

Od września, po ponad 10-letniej przerwie, rozpoczną naukę uczniowie dwóch klas szkoły, której tradycje sięgają 1946 r. "Reaktywacja szkoły pokazuje, jak ważna jest odrzańska droga wodna" - powiedział wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.
04.04.2018

Wybrano dyrekcję TŻŚ we Wrocławiu

Wybrano dyrekcję Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Dyrektorem szkoły został Paweł Zapart.
13.03.2018

Łódzkie: Bełchatów ma pozyskiwać nowych inwestorów we współpracy z PAIH

Pozyskanie nowych inwestorów przez Bełchatów (Łódzkie) ma być efektem zawiązanej w poniedziałek współpracy magistratu z Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH).
05.03.2018

OT Logistics, Kolej Bałtycka i Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie będą razem kształcić m. in. maszynistów

Spółka OT Logistics, Kolej Bałtycka S.A. oraz Zespół Szkół Nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie podpisały we wtorek umowę o współpracy, której celem jest promocja szkolnictwa zawodowego oraz przeciwdziałanie skutkom luki pokoleniowej w zawodach kolejowych, m.in. wśród maszynistów. Gościem specjalnym uroczystości podpisania umowy była Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej.
21.02.2018

Fach w ręku to za mało. Szkoły branżowe stawiają na naukę języków za granicą

Kształcenie zawodowe daje młodym ludziom możliwość szybkiego wejścia w rynek pracy. Szkoły borykają się jednak z problemami finansowymi i utartą przez lata opinią, że technikum jest czymś gorszym od liceum. Pomóc może program Erasmus+.
15.02.2018

Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy zajmie się całą Wisłą

Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy będzie zajmował się całą wiślaną drogą wodną, w tym inwestycjami o szczególnym znaczeniu transportowym - poinformował w poniedziałek w Bydgoszczy wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.
29.01.2018

Uczniowie polskich szkół zawodowych liderem wśród korzystających z programu Erasmus+

W Polsce z programów stypendialnych Erasmus+ skorzystało dotychczas 180 tys. osób. Co roku na takie stypendium za granicę wyjeżdża średnio 14 tys. Polaków. Decydują się na to nie tylko studenci, lecz także uczniowie czy nauczyciele. W sektorze kształcenia zawodowego jesteśmy liderem – polscy uczniowie stanowią ponad 15 proc. wyjeżdżających. Możliwość odbycia stażu za granicą wzbogaca naukę zawodu, rozwija kompetencje miękkie i zwiększa szansę na znalezienie lepszej pracy.
17.01.2018

Zalewska: W marcu kongres dot. szkolnictwa zawodowego

Pod hasłem "dobry zawód" planowany jest w marcu kongres dot. szkolnictwa zawodowego z udziałem m.in. pracodawców i samorządowców - zapowiedziała w piątek szefowa MEN Anna Zalewska.
12.01.2018

Odrodzone Technikum Żeglugi Śródlądowej rusza od września we Wrocławiu

Technikum Żeglugi Śródlądowej ponownie we Wrocławiu. Placówka ma ruszyć od września. Początkowo naukę w niej rozpocznie 26 uczniów. – Gdyby jednak okazało się, że dobrych kandydatów jest więcej, to niewykluczone, że zwiększymy liczbę miejsc – zapowiada Paweł Zapart, pełnomocnik Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ds. powołania we Wrocławiu Technikum Żeglugi Śródlądowej, cytowany przez tamtejszy UŻŚ.
27.12.2017

Mogą „podpalić” pół Lotosu i nic za to im nie grozi. Rozmawiamy z Grzegorzem Trzeciakiem i Dariuszem Czajką z firmy Squadron

Patrzą z góry i wiedzą co widzą. Mogą „podpalić” rafinerię lub elektrownię i nic za to im nie grozi. Wszystko w celu doskonalenia procedur awaryjnych. Rozmawiamy z Grzegorzem Trzeciakiem i Dariuszem Czajką z firmy Squadron. Założyciele firmy Squadron, którzy wiedzę o bezzałogowych statkach powietrznych mają w małym palcu, przekonują dlaczego warto postawić na sprawdzonych zawodowców, którzy wdrażają profesjonalny system pracy z dronami w przedsiębiorstwach.
25.12.2017

Zalewska: w marcu kolejny pakiet zmian na rzecz lepszej współpracy szkół z przemysłem

W marcu przyszłego roku gotowy będzie kolejny pakiet zmian legislacyjnych, usprawniających mechanizmy współpracy przedsiębiorstw ze szkołami branżowymi i technikami. Wcześniej ruszy kampania promująca taką współpracę – zapowiedziała w środę minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
20.12.2017

Zawarto porozumienie o przejęciu Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu

Marek Gróbarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zawarł porozumienie z Januszem Żmurkiewiczem – prezydentem miasta Świnoujście o przejęciu Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu.
15.12.2017

Westerplatte – prezent na Dzień Marynarza Żeglugi Śródlądowej (foto)

Wielki statek Westerplatte, na którym w czasach świetności odrzańskiej żeglugi szkolono załogi, dziś stoi zapomniany w dawnej stoczni Zacisze w pobliżu ul. Kwidzyńskiej i niszczeje. Miasto chce sprzedać statek za minimum siedemset tysięcy złotych – tak jeszcze w ubiegłym roku na temat statku Westerplatte pisał portal naszemiasto Wrocław.
12.12.2017

AM w Gdyni bedzie współpracować z ZSŻŚ w Nakle nad Notecią

W Zespołe Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią we wtorek miała miejsce uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią Morską w Gdyni a Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią.
08.12.2017

Zalewska: propozycje rozwiązań dla szkolnictwa branżowego - w marcu

W marcu 2018 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawi nowe rozwiązania dla szkolnictwa branżowego - zapowiedziała we wtorek w Wałbrzychu minister Anna Zalewska. Dodała, że MEN wciąż spotyka się z przedstawicielami różnych branż, którzy zgłaszają uwagi do programu.
21.11.2017

Gróbarczyk: priorytetem jest odbudowa przemysłu stoczniowego

Przemysł stoczniowy jest priorytetowy, odbudowa tego przemysłu stała się nadrzędnym celem naszych działań - podkreślił w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
15.11.2017

KE przedstawia wizję ws. edukacji w UE do 2025 r.

Poprawa nauczania języków, by każdy po skończeniu liceum czy technikum znał przynajmniej dwa języki obce, unijna karta studenta, dążenie do wzajemnego uznawania dyplomów - to niektóre z propozycji w dziedzinie edukacji przedstawionych we wtorek przez KE.
15.11.2017

Zalewska: W kwestii kształcenia chcemy być wiarygodnym partnerem dla przedsiębiorców

W kwestii kształcenia zawodowego chcemy być wiarygodnym partnerem dla pracodawców - podkreśliła w poniedziałek minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zaznaczyła, że przedsiębiorcy powinni mówić, czego oczekują od systemu edukacji.
13.11.2017

Gróbarczyk: do końca roku ustawa ws. funduszu na rzecz żeglugi śródlądowej

Przygotowanie do końca roku specjalnej ustawy w sprawie powołania funduszu na rzecz żeglugi śródlądowej zapowiedział w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Na inwestycje w drogi wodne w całej Polsce trzeba ok. 70 mld zł.
06.11.2017

Statek szkolny Westerplatte wraca do macierzy

Statek szkolny Westrplatte od lat nie służył szkoleniu młodzieży. Po likwidacji Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu nowy armator, którym została gmina Wrocław, używał jednostki sporadycznie i wyłącznie do przewozu pasażerów. Przez długie lata nie było ani pieniędzy na remont jednostki ani pomysłu na dalszą jej eksploatację. Armator podejmował kilkukrotnie próby sprzedaży statku.
16.10.2017

Przewoźnicy chcą kształcenia kierowców ciężarówek w szkołach branżowych

Przewoźnicy drogowi chcą, by uczniowie szkół branżowych, przygotowywani do zawodu kierowcy mechanika byli przygotowywani do uzyskania nie tylko prawa jazdy kategorii B, ale także C, które uprawnia do prowadzenia ciężarówek. MEN deklaruje otwartość na dyskusję.
28.09.2017

Zalewska: Szkoła branżowa będzie dostosowywać się do pracodawców

Szkoła branżowa ma być szkołą elastyczną, która będzie dostosowywać się do pracodawców - powiedziała w piątek minister edukacji Anna Zalewska podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego.
23.09.2017

Kopeć: Wprowadzenie szkół branżowych to oczekiwana zmiana

Wprowadzenie szkół branżowych to zmiana oczekiwana przez pracodawców, rodziców i uczniów; będą to szkoły bardziej związane z rynkiem pracy, oczekiwaniami pracodawców i realiami gospodarczymi - mówił we wtorek wiceminister edukacji Maciej Kopeć.
06.09.2017

Powrót „rybackich” tablic

Mosiężne tablice, upamiętniające absolwentów Szkół Rybołówstwa Morskiego, którzy zginęli na morzu, eksponowane były w latach 1958 - 1968 w holu głównym budynku Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego, dzisiaj Wydziału Nawigacyjnego AMG. Po utworzeniu, z połączenia PSRM i PSM, Wyższej Szkoły Morskiej, tablice na długie lata zniknęły w magazynach Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
21.07.2017

50-lecie istnienia Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu

Anna Moskwa, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, wzięła udział w uroczystych obchodach 50-lecia powstania Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu.
27.05.2017

Zyskamy na użeglowieniu Wisły

Rozmowa z Krzysztofem Rychlewskim, uczniem technikum żeglugi śródlądowej w Nakle nad Notecią, zdobywcą drugiego miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych, uczestnikiem rejsu promocyjno-badawczego na 450-kilometrowym odcinku Wisły z Gdańska do Warszawy.
16.05.2017

W zakładach przetwórstwa rybnego brak kadry

Brak chętnych do pracy i brak wykwalifikowanych specjalistów – to jeden z głównych problemów branży przetwórstwa rybnego w Polsce – oceniają przedstawiciele sektora. Pomimo tego uważany jest on za najnowocześniejszy w Europie.
30.03.2017

Barter: Na rynku brakuje techników gazownictwa i maszynistów

Na rynku pracy brakuje fachowców – alarmuje białostocki Barter. Spółka podjęła akcję, której celem jest dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb przewoźników kolejowych i przedsiębiorstw z branży energetycznej.
29.03.2017

Makieta promu artyleryjskiego z II wojny światowej w kołobrzeskim muzeum

Półtorametrowa makieta wraku promu artyleryjskiego z okresu II wojny światowej została we wtorek zaprezentowana w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Stworzenie jej za pomocą drukarki 3D zajęło uczniom kołobrzeskiej szkoły 800 godzin.
14.03.2017

Żeglowne rzeki nie zagrożą środowisku! (List otwarty do przedstawicieli WWF)

Jako przedstawiciele organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, zespołów eksperckich, instytucji naukowych, przedsiębiorców związanych z żeglugą śródlądową apelujemy do przedstawicieli Fundacji WWF o zaprzestanie rozpowszechniania za pośrednictwem mediów nieprawdziwych informacji dotyczących rzekomych zagrożeń dla środowiska, jakie miałoby przynieść przywrócenie żeglugi na głównych polskich rzekach.
04.03.2017

Szef resortu gospodarki morskiej z wizytą u premier Beaty Szydło

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbył się przegląd resortów. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej reprezentował Marek Gróbarczyk, szef resortu.
01.02.2017

Nauta prekursorem odbudowy szkolnictwa zawodowego

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie naukę rozpoczęli przyszli stoczniowcy, którzy wybrali klasę o profilu monter kadłubów okrętowych.
01.09.2016

Wilk Morski i Najaktywniejszy Student wybrani w czasie Święta Szkoły w Akademii Morskiej w Szczecinie

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu 11 maja br. tradycyjnie wręczono statuetkę Wilka Morskiego. Laureatem tegorocznej nagrody jest Jacek Wiśniewski – dyrektor naczelny EuroAfrica Shipping Lines sp. z o.o., natomiast tytuł Najaktywniejszego Studenta Akademii Morskiej w Szczecinie otrzymał Patryk Franc, student III roku studiów na Wydziale Nawigacyjnym (kierunek transport morski).
11.05.2016

Wybrano trzech nowych członków zarządu PKP CARGO

Rada Nadzorcza PKP CARGO powołała trzech członków zarządu: Grzegorza Fingasa, Członka Zarządu ds. Handlowych, Jarosława Klasę, Członka Zarządu ds. Operacyjnych oraz Arkadiusza Olewnika, Członka Zarządu ds. Finansowych. Ich wybór poprzedziło postępowanie konkursowe, przeprowadzone przy wsparciu niezależnej firmy doradztwa personalnego. Zarząd w pełnym składzie będzie realizować ambitną strategię rozwoju PKP CARGO w Polsce i za granicą.
01.04.2016

Nowa klasa o profilu morskim ruszyła w słupskim technikum

W Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, czyli popularnym mechaniku, po raz pierwszy przeprowadzono nabór do klasy technikum o profilu morskim. Patronat nad tą inicjatywą objęła Polska Żegluga Bałtycka.
17.09.2015

Hydro-Naval objął patronatem dwie klasy technikum w Słupsku

Hydro-Naval rozpoczął współpracę z Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, czyli popularnym „Mechanikiem”. Firma objęła patronatem dwie klasy. Ich uczniowie mają szansę na stypendia, a potem pracę w Hydro-Naval.
16.09.2015

Praca w stoczni – raport Gospodarki Morskiej

W stoczniach czeka praca, są też jednak bezrobotni stoczniowcy. Rozwój przedsiębiorstw, rynek pracy i szkolnictwo zawodowe to powiązany ze sobą system, którego poszczególne elementy mają na siebie istotny wpływ. Nie wszystko działa w nim jednak tak sprawnie, jak można tego oczekiwać w aktualnej sytuacji gospodarczej. Podjęliśmy próbę analizy tej złożonej sytuacji.
02.01.2015

O cięciu wodą w przemyśle

Czy skalpel chirurgiczny można wyciąć wodą? Jak szybko i efektywnie stworzyć lustro art deco? Czym różni się wycinanie plazmą od wycinania wodą? Trzecie spotkanie w ramach czwartej edycji zajęć Waterjet Academy, które dotyczyło zastosowania waterjeta w przemyśle, przyniosło uczniom Technikum Mechanicznego w Elblągu odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Gościem specjalnym był Paweł Serzysko z firmie PIT – RADWAR S.A.
13.11.2014

Nowy Dowódca okrętu ratowniczego ORP Lech

W piątek, 22 sierpnia, zgodnie z marynarską tradycją i ceremoniałem, w trakcie pobytu okrętu na morzu, odbyła się uroczystość przekazania dowodzenia okrętem ratowniczym ORP Lech. Kmdr ppor. Wojciech Prys przejął obowiązki od dotychczasowego dowódcy kmdr. ppor. Roberta Pełnikowskiego.
23.08.2014

Mechanik, a może technik budowy okrętów? Szkoły otworzą klasy morskie

Szczecin wykształci specjalistów branży morskiej. Urzędnicy podpisali już porozumienie z firmami z Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego o utworzeniu nowych klas zawodowych w wybranych szkołach średnich.
17.04.2014

„Mój wymarzony Spitsbergen”

Statek szkoleniowo-badawczy „Horyzont II” Akademii Morskiej w Gdyni wyruszył 28 czerwca w kolejna podróż na daleką północ. Na pokładzie, obok zaopatrzenia dla polskiej stacji polarnej PAN na Spitsbergenie i grupy polarników, znajduje się 20 studentów Wydziału Elektrycznego Akademii odbywających praktykę morską, oraz trójka uczniów szkół średnich – zwycięzców ogólnopolskiego konkursu „Mój wymarzony Spitsbergen”. Konkurs przeprowadzony w ramach projektu Eduscience, współrealizowany jest przez Instytut Geofizyki PAN zarządza
01.07.2013

Wyniki konkursu „Nie lej wody”!

Głosowanie internautów zakończone, znamy już laureatów ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Nie lej wody!”. Przed zwycięskimi drużynami prawdziwa morska przygoda – rejs na pokładzie żaglowca Generał Zaruski!
25.06.2013

W gościnnych progach Zarządu Portu

Podstawowym statutowym obowiązkiem Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. jest dbałość o stan i rozwój infrastruktury portowej - co od wielu lat udaje się z sukcesem realizować. Nie jest to jednak jedyne „oczko w głowie” ZMPG-a S.A.
25.04.2012

Portowa Rodzina

Jan Stasiak: "Pierwszy kontakt z portem miałem jako 6 letnie dziecko, kiedy poszedłem z Ojcem na 24 godzinną służbę na holowniku „Romek”. Czasami żartując mówię, że mam już 56 letni staż w porcie".
01.10.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.