• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Hydro-Naval objął patronatem dwie klasy technikum w Słupsku

16.09.2015 06:07 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Hydro-Naval objął patronatem dwie klasy technikum w Słupsku

Partnerzy portalu

Hydro-Naval objął patronatem dwie klasy technikum w Słupsku - GospodarkaMorska.pl

Hydro-Naval rozpoczął współpracę z Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, czyli popularnym „Mechanikiem”. Firma objęła patronatem dwie klasy. Ich uczniowie mają szansę na stypendia, a potem pracę w Hydro-Naval.

Współpraca przedsiębiorstwa ze szkołą trwa od ponad roku, uczniowie „Mechanika” odbywają w Hydro-Naval praktyki zawodowe. Od obecnego roku szkolnego rozszerzyła się ona o patronat nad uczniami, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodzie technik-mechanik.  Będą oni odbywać praktyki i część zajęć teoretycznych na terenie firmy. Specjalnie dla nich utworzono salę dydaktyczną oraz stanowisko egzaminacyjne. W ramach podpisanego porozumienia uczniowie będą mieli możliwość nauki w naturalnych warunkach pracy, gdzie zapoznają się z nowymi technologiami, procesem wytwarzania i obsługą nowoczesnych maszyn.

Jedna klasa będzie przygotowywać operatorów obrabiarek skrawających, a druga monterów maszyn i urządzeń. Dla najlepszych praktykantów Hydro-Naval zafunduje kursy np. nurkowania lub kurs sternika motorowodnego czy jachtowego. Prymusi będą mogli zostać zatrudnieni lub otrzymają dofinansowanie do studiów i nauki języka angielskiego.

Hydro-Naval Spółka z o.o. (dawniej Hydro-Naval Adkonis, Michałek, Sobków Spółka Jawna) jest od ponad trzydziestu lat firmą produkcyjno-usługową, której obecnie głównym obszarem działania jest sektor offshore (przemysł wydobycia ropy naftowej) i działalność dla branży morskiej. Ich zakład o powierzchni zabudowy około 10.000 mkw. i kubaturze około 70.000 mkw. wyposażony jest w osiemnaście suwnic o udźwigu od 1 do 12,5 T (25 T) oraz komplet maszyn, zarówno klasycznych jak i CNC, takich jak tokarnie, frezarki, wytaczarki i inne, umożliwiających kompleksową obróbkę stali z dokładnością nawet do 0,01 mm.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.