• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Łódzkie: Bełchatów ma pozyskiwać nowych inwestorów we współpracy z PAIH

pc

05.03.2018 20:14 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Łódzkie: Bełchatów ma pozyskiwać nowych inwestorów we współpracy z PAIH

Partnerzy portalu

Łódzkie: Bełchatów ma pozyskiwać nowych inwestorów we współpracy z PAIH - GospodarkaMorska.pl

Pozyskanie nowych inwestorów przez Bełchatów (Łódzkie) ma być efektem zawiązanej w poniedziałek współpracy magistratu z Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH).

Umowę partnerską podpisali prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska i wiceprezes agencji Krzysztof Senger.

Efektem zawartego porozumienia będzie zwiększenie szans Bełchatowa na przyciągnięcie nowych inwestorów, m.in. przez promocję gospodarczą miasta. W ramach obustronnej współpracy zaplanowano m.in. działania, których celem jest przygotowanie miasta do pozyskiwania i obsługi inwestorów zagranicznych.

"PAIH będzie m.in. szkolił przedstawicieli Bełchatowa jak skutecznie przygotować oferty inwestycyjne, gromadzić i udzielać informacji gospodarczych, a także tworzyć i zarządzać bazami danych dotyczącymi gospodarki miasta" – wskazano w komunikacie prasowym.

Zdaniem ekspertów, Bełchatów ze względu na swe centralne położenie i znajdujące się w pobliżu ważne szlaki komunikacyjne i porty lotnicze jest atrakcyjnym partnerem w projektach logistycznych, usługowych i produkcyjnych.

Przedstawiciele PAIH zwracali uwagę, że miasto staje się miejscem zaawansowanej technologicznie produkcji, rozwijając kompetencje w obszarze elektronicznym, dzięki przyciągnięciu azjatyckiego inwestora z tego sektora. Dodano, że atutem dla kolejnych nowych przedsiębiorców jest działające technikum o specjalizacji mechatronika, a także Centrum Kształcenia Praktycznego gotowe do edukowania przyszłych kadr w ramach klas patronackich. Zwrócono również uwagę na fakt, że aż 86 proc. mieszkańców miasta to osoby w wieku przed i produkcyjnym.

Bełchatów został 59 miastem, z którym Polska Agencja Inwestycji i Handlu Agencja podpisała podobne porozumienie.

Dziękujemy za wysłane grafiki.