• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Nowa klasa o profilu morskim ruszyła w słupskim technikum

17.09.2015 09:29 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Nowa klasa o profilu morskim ruszyła w słupskim technikum

Partnerzy portalu

Nowa klasa o profilu morskim ruszyła w słupskim technikum - GospodarkaMorska.pl

W Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, czyli popularnym mechaniku, po raz pierwszy przeprowadzono nabór do klasy technikum o profilu morskim. Patronat nad tą inicjatywą objęła Polska Żegluga Bałtycka.

Uczniowie tej klasy w ciągu 4 lat będą mogli między innymi: zrobić kurs na sternika żeglarza jachtowego, zdobyć cztery certyfikaty bezpieczeństwa (w tym przeciwpożarowy, opieki przedmedycznej czy indywidualnych technik ratunkowych) oraz uzyskać patent sternika motorowodnego.

Oznacza to, że po ukończeniu klasy absolwenci będą przygotowani do rozpoczęcia praktyki na promach Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Uczniowie będą mogli m.in. starać się o tytuł młodszego motorzysty wachtowego czy pracować w maszynowniach.

Mechanik współpracuje nie tylko z PŻB. Ich partnerami jest także Urząd Morski w Słupsku czy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Razem z nimi szkoła chce przygotować uczniów do pracy mechanika okrętowego na statkach marynarki.

To nie pierwsza klasa o profilu morskim w regionie. Podobny program był już realizowany w usteckim liceum, w przyszłości zaistnieje także w Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.