• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Remontowa Shipbuilding S.A. ze statuetką „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej”

26.03.2024 13:57 Źródło: Remontowa Shipbuilding S.A.
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Remontowa Shipbuilding S.A. ze statuetką „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej”

Partnerzy portalu

Fot. Remontowa Shipbuilding S.A.

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo 16 marca odbyły się Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych. Ważnym punktem wydarzenia była gala konkursu „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej”, w trakcie której wręczono nagrody Prezydenta Miasta Gdańska pracodawcom najbardziej zaangażowanym we współpracę ze szkołami branżowymi i technikami. Wśród wyróżnionych znalazła się gdańska stocznia od wielu lat współpracująca ze Szkołami Okrętowymi i Technicznymi Conradinum.

O Remontowej Shibuilding S.A. w trakcie gali wypowiedzieli się sami uczniowie. Wypowiedzi te potwierdzają, że wyróżnienie „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej” otrzymaliśmy jak najbardziej zasłużenie.

„Od wielu lat Stocznia ta aktywnie wspiera Szkoły Okrętowe i Techniczne Conradinum w realizacji zadań związanych z praktycznym wykształceniem uczniów. W Stoczni Remontowa Shipbuilding odbywają się zajęcia z przedmiotów zawodowych realizowanych w kształceniu praktycznym, a także praktyki zawodowe dla uczniów kształcących się w różnych zawodach, takich jak technik budowy jednostek pływających, technik mechanik, technik mechatronik, technik elektryk, zarówno w zakresie instalacji przemysłowych, jak i na jednostkach pływających. Przez cały rok szkolny uczniowie Technikum nr 18 i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 18 w Conradinum, mają możliwość uczestniczenia w zajęciach związanych z kształceniem zawodowym praktycznym, takich jak Technologia budowy kadłuba jednostek pływających, Technologia remontu i modernizacji jednostek pływających oraz Użytkowanie urządzeń i systemów mechatronicznych, realizowanych cztery razy w tygodniu" podkreślono podczas gali.

Zajęcia edukacyjne są prowadzone przy użyciu nowoczesnego sprzętu i technologii, a przede wszystkim przy wsparciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów pracujących w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.