• <

Wynik wyszukiwania - "międzynarodowa" - Wiadomości

Na estońskich wodach trwa międzynarodowa opercja przeciwminowa pk. "Open Spirit 24"

W poniedziałek, 15 kwietnia, 13 estońskich i sojuszniczych okrętów wojennych wyruszyło z portu wojennego w Tallinie, aby wspólnie zlokalizować i zniszczyć niebezpieczne obiekty, jakie pozostają na wodach Estonii od czasu II wojny światowej. Odbywa się to w ramach corocznej operacji przeciwminowej pk. "Open Spirit."
17.04.2024

Zatoka Perska zalewana narkotykami. Międzynarodowa koalicja niemal codziennie zajmuje transpoty nielegalnych substancji

Mające swoją główną siedzibę w stolicy Bahrajnu, Manamie, Połączone Siły Zadaniowe 150 (Combined Task Force 150, CTF-150) dokonały kilku spektakularnych zatrzymań jednostek nawodnych wykorzystywanych do transportu narkotyków. Zatoka Perska obok Morza Karaibskiego stała się obszarem intensywnych działań przemytników, których działalność próbują ukrócić siły morskie wielu państw działających w ramach koalicji.
17.04.2024

W Estonii rozpoczyna się międzynarodowa operacja przeciwminowa pk. "Open Spirit 24"

Rozpoczyna się największe, cykliczne przedsięwzięcie przeciwminowe Sił Morskich Estonii (Eesti Merevägi), którego celem jest neutralizacja min morskich z czasów I i II wojny światowej i innych obiektów niebezpiecznych, dążąc do zapewnienia pełnego bezpieczeństwa estońskich wód terytorialnych i wybrzeża. W operacji trwającej od 15 do 26 kwietnia regularnie bierze udział również wiele zaproszonych państw.
15.04.2024

III Międzynarodowy Dzień Dostawców na Konferencji PSEW 2024. Współpraca międzynarodowa – sposób na realizację celów UE w zakresie OZE na rok 2030

Morska energetyka wiatrowa to jeden z głównych filarów polskiej transformacji energetycznej. Liczne analizy wskazują, że sektory onshore i offshore wind do 2040 r. mogą zagwarantować w Polsce niemal 200 tysięcy nowych miejsc pracy oraz ponad 450 mld zł wartości dodanej dla polskiej gospodarki.
22.03.2024

Kolejne ataki Huti na międzynarodową żeglugę odparte. Sytuacja pozostaje napięta

Siły morskie USA zneutralizowały w ramach dwóch akcji przeciwokrętowe pociski manewrujące, które bojownicy Huti przygotowywali do ataku na międzynarodową żeglugę w rejonie Morza Czerwonego i Zatoki Adeńskiej. To, jak i zestrzelenie wrogiego bezzałogowca wpisuje się w międzynarodowe wysiłki na rzecz ochrony transportu morskiego na trasie prowadzącej przez Kanał Sueski.
01.03.2024

Konsekwencje ataków Huti na międzynarodową żeglugę. Jak radzi sobie z tym terminal kontenerowy Baltic Hub?

Trwające od października ataki jemeńskich bojowników Huti na statki i okręty poruszające się po Morzu Czerwonym i Zatoce Adeńskiej doprowadziły do ogromnych zawirowań w transporcie morskim. W wyniku tego wiele firm, w tym należące do czołówki branży transportowej, zrezygnowały z tras prowadzących przez Kanał Sueski, co wydłużyło trasy ich statków i pozmieniało grafiki w portach. Dowiedzieliśmy się, jak radzi sobie z tym gdański terminal kontenerowy Baltic Hub.
27.02.2024

Rozpoczęto prace nad wstępnym studium wykonalności dla Nordycko-Bałtyckiego Korytarza Wodorowego

Europejscy operatorzy systemów przesyłowych gazu: Gasgrid Finland (Finlandia), Elering (Estonia), Conexus Baltic Grid (Łotwa), Amber Grid (Litwa), GAZ-SYSTEM (Polska) i ONTRAS (Niemcy), zaangażowani w międzynarodowy projekt dotyczący budowy Nordycko-Bałtyckiego Korytarza Wodorowego, podpisali umowę na opracowanie wstępnego studium wykonalności dla tego korytarza. Dokument zostanie przygotowany w ciągu sześciu miesięcy, czyli do połowy 2024 roku.
03.01.2024

Władze Grecji odradzają krajowym armatorom żeglugę przez Morze Czerwone. To oznacza konsekwencje dla światowego transportu morskiego

Rząd w Atenach przedstawił zalecenia w zakresie poruszania się po trasie prowadzącej do Kanału Sueskiego. Odradzając korzystanie z niej przypomina, że pozostaje jednym z czołowych krajów morskich, którego armatorzy kontrolują niemal 20% światowej floty pod względem nośności. Jest to ponad 4 900 statków.
22.12.2023

USA inicjują międzynarodową misję wojskową celem ochrony statków na Morzu Czerwonym i w Cieśninie Ormuz

W związku z coraz częstszymi atakami na statki w rejonie Morza Czerwonego, po których kilka firm zdecydowało się zmienić swoje trasy, Waszyngton zamierza ogłosić w nadchodzącym czasie zakrojoną na szeroką skalę misję z użyciem wielonarodowych sił morskich. Ma to na celu zabezpieczenie ruchu morskiego oraz powstrzymanie eskalacji przemocy w regionie, której ofiarą padają statki i ich załogi.
18.12.2023

Międzynarodowa Organizacja Morska nie dla Rosji - tego chce Ukraina

W Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) nie ma miejsca dla Rosji; w ciągu dziesięcioleci nikt nie wyrządził większej szkody wolnej żegludze niż Rosja – oświadczył w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w zdalnym przemówieniu do członków 33. zgromadzenia IMO.
27.11.2023

Międzynarodowa Konferencja – Korytarze Wodorowe już 30 listopada w Legnicy

Stowarzyszenie Dolnośląska Dolina Wodorowa zaprasza na Międzynarodową Konferencję – Korytarze Wodorowe. To będzie najważniejsze wydarzenie gospodarcze tego roku na styku Polski, Niemiec i Czech. - Chcemy udzielić odpowiedzi na pytanie: jak przygotować się biznesowo do rewolucji i co to właściwie oznacza dla przedsiębiorców, samorządów oraz świata nauki? - mówi Agnieszka Spirydowicz z Dolnośląskiej Doliny Wodorowej.
15.11.2023

Dofinansowanie na ekspansję międzynarodową ze środków europejskich dostępne od zaraz. Jak mogą z nich skorzystać polskie firmy z sektora stoczniowego?

Ekspansja międzynarodowa stanowi naturalny etap rozwoju firmy. Barierą, która powstrzymuje wielu przedsiębiorców przed podjęciem decyzji o wejściu na nowy rynek, są finanse. Do końca listopada firmy z branży stoczniowej mogą uzyskać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację swoich planów podboju nowych rynków. Na co można przeznaczyć takie środki i gdzie złożyć wniosek?
13.11.2023

Rozpoczyna się 12. Międzynarodowa Konferencja Offshore Wind Logistics & Supplies

W środę rozpoczęła się dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Offshore Wind Logistics & Supplies. To już dwunasta edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu wydarzeń związanych z rozwojem gospodarczym sektora morskiego w naszym regionie. Organizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej, a miejscem wydarzenia – Gdynia.
20.09.2023

Turystyka morska płynie „cała naprzód”. Odradza się szybciej niż turystyka międzynarodowa

Pierwsze informacje touroperatorów potwierdzają, że w 2023 r. liczba pasażerów statków wycieczkowych wzrosła do 106% w stosunku do poziomu z 2019 r. Statki pasażerskie wybrało około 31,5 mln morskich turystów – szacuje Cruise Lines International Association (CLIA).
14.09.2023

Gdynia: Międzynarodowa Konferencja Offshore Wind Logistics & Supplies już 20-21 września

Już w przyszłym tygodniu po raz dwunasty Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) zgromadzi przedstawicieli przemysłu offshore wind z całej Europy w Gdyni – sercu bałtyckiej gospodarki morskiej. Konferencja Offshore Wind – Logistics & Supplies stała się nieodłącznym punktem w kalendarzu wydarzeń związanych z rozwojem sektora MEW w naszym regionie.
12.09.2023

Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu zakazana w Rosji za wspieranie Ukrainy

Najwyższa prokuratura Rosji zdecydowała, że Federacja Pracowników Transportu Międzynarodowego jest „organizacją niepożądaną” w Federacji Rosyjskiej. Wynika to z faktu wieloletniego wsparcia organizacji dla Ukrainy.
08.09.2023

Międzynarodowa akcja służb. 2,7 tony kokainy przejęte ze statku na Atlantyku

Międzynarodowa operacja służb doprowadziła do rozbicia bałkańskiego kartelu narkotykowego. W jej ramach na Oceanie Atlantyckim przejęty został transport 2,7 tony kokainy o wartości ponad miliarda złotych - poinformowało CBŚP, które uczestniczyło w działaniach.
01.09.2023

Sytuacja międzynarodowa pogarsza się, coraz więcej ludzi ucieka z Afryki

Pogorszenie się sytuacji międzynarodowej popycha coraz więcej ludzi do ucieczki z Afryki i poszukiwania miejsca w Europie poprzez szlak bałkański i Morze Śródziemne - tak obecny, niespotykany dotąd w takiej skali napływ migrantów do Włoch skomentował szef włoskiego MSZ, wicepremier Antonio Tajani. Jego zdaniem potrzebne są działania ze strony Unii Europejskiej
27.08.2023

15. Międzynarodowa Konferencja TransNav 2023

W Uniwersytecie Morskim w Gdyni w dniach 21-23 czerwca 2023 odbędzie się 15. edycja Międzynarodowej Konferencji „International Conference on Marine Navigation and Safety of Sea Transportation TransNav 2023”. Organizatorami są Wydział Nawigacyjny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz brytyjski The Nautical Institute.
20.06.2023

Międzynarodowa debata o kompetencjach dla offshore wind na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Wychodząc naprzeciw najpilniejszym wyzwaniom rynkowym związanym z postępującą ekspansją sektora offshore wind, Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG zorganizowało międzynarodową konferencję, której przewodnim zagadnieniem było kształcenie adekwatnych dla branży kompetencji.
25.05.2023

Międzynarodowa Agencja Energii: eksport ropy z Rosji był w kwietniu br. najwyższy od początku inwazji na Ukrainę

Pomimo europejskich sankcji eksport rosyjskiej ropy osiągnął w kwietniu br. najwyższy poziom od początku wybuchu wojny na Ukrainie - ogłosiła we wtorek Międzynarodowa Agencja Energii (MAE). Zdaniem agencji jest to zasługa rosnącego eksportu m.in. do Chin, Indii oraz Turcji.
16.05.2023

Sprawa hiszpańskich nurków. Międzynarodowa szajka szmugluje narkotyki?

Zakończyła się głośna sprawa hiszpańskich nurków, którzy rzekomo poszukiwali bursztynu na Zatoce Gdańskiej. Według mediów cała sytuacja była częścią procederu przemytu narkotyków.
27.04.2023

Szkoły zawodowe i techniczne otwierają okno na międzynarodową karierę (RELACJA)

W trakcie targów EduOffshoreWind 2023 odbył się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli ośrodków szkoleniowych i szkół, którzy wspólnie przedstawili uczniom i studentom możliwości rozwoju w sektorze offshore wind. Eksperci są zgodni, że niestabilność regulacyjna w zakresie energetyki wiatrowej nie zagrozi polskim kadrom, gdyż rozwój OZE jest megatrendem światowym. Polska musi na nowo spojrzeć na edukację w szkołach zawodowych i technikach. Patronem medialnym wydarzenia była GospodarkaMorska.pl oraz ZielonaGospodarka.pl
16.03.2023

Poznaj innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonej przyszłości przemysłu morskiego. Zbliża się międzynarodowa konferencja Marine Green Propulsion Solutions

Już w marcu w Szczecinie oraz w Gdańsku spotkają się przedstawiciele przedsiębiorstw opracowujących nowatorskie rozwiązania w zakresie ograniczania emisji z przemysłu morskiego. Gospodarzem konferencji jest spółka Phoenix Poland.
14.03.2023

Już w marcu startuje międzynarodowa konferencja pt. Marine Green Propulsion Solutions

Firma Phoenix Poland sp. z o.o. zaprasza na międzynarodową konferencję pt. Marine Green Propulsion Solutions, która odbędzie się w dniach 14-16 marca w dwóch miastach - Szczecinie i Gdańsku.
01.02.2023

Nauticus Robotics rozpoczyna międzynarodową ekspansję z nowymi bazami operacyjnymi

Nauticus Robotics zainicjował działalność w Norwegii i Wielkiej Brytanii, rozpoczynając tym samym projekt ekspansji międzynarodowej na kolejne lata. Amerykańska firma otwiera bazy operacyjne zlokalizowane w Stavanger w Norwegii i Aberdeen w Szkocji, aby obsługiwać rynek offshore na Morzu Północnym.
19.01.2023

Zaproszenie na międzynarodową konferencję pt. Marine Green Propulsion Solutions

Firma Phoenix Poland sp. z o.o. zaprasza na międzynarodową konferencję pt. Marine Green Propulsion Solutions, która odbędzie się w dniach 14-16 marca w dwóch miastach - Szczecinie i Gdańsku.
13.01.2023

Międzynarodowa współpraca w celu rozwoju Nordycko-Bałtyckiego Korytarza Wodorowego

Spółki przesyłowe z sześciu krajów Unii Europejskiej, w tym Gaz-System, podpisały umowę o współpracy w ramach projektu transgranicznego o nazwie Nordic-Baltic Hydrogen Corridor.
16.12.2022

Międzynarodowa Agencja Energetyczna: Rosja na zawsze straciła Europę jako największego klienta

Szef Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) Fatih Birol powiedział we wtorek, podczas konferencji energetycznej w Oslo, że Rosja na zawsze straciła Europę jako największego nabywcę surowców energetycznych.
29.11.2022

Ukraina. Prezydent apeluje o stanowczą reakcję międzynarodową na zawieszenie przez Rosję udziału w umowie zbożowej

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował w sobotę wieczorem o stanowczą reakcję międzynarodową - w tym na poziomie ONZ i G20 - na zawieszenie przez Rosję udziału w tzw. inicjatywie zbożowej. Ocenił, że G20 to nie miejsce dla Rosji.
29.10.2022

Międzynarodowa Agencja Energetyczna: Rosja może całkowicie odciąć dopływ gazu do Europy

Rosja może całkowicie odciąć dopływ gazu do Europy, ponieważ chce wzmocnić swoje polityczne wpływy w obliczu kryzysu na Ukrainie - oświadczył w środę szef Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) Fatih Birol. Podkreślił, że Europa powinna na to przygotować się już teraz.
22.06.2022

Międzynarodowa misja pomoże w odblokowaniu ukraińskiego eksportu morskiego?

Rolnicy w obwodzie odeskim na południu Ukrainy kontynuują prace na polach pełnych rosyjskich pocisków i niewybuchów - poinformował w poniedziałek na Twitterze ukraiński resort dyplomacji, dołączając zdjęcie ukazujące rolników i pole z tkwiącym w nim fragmentem rakiety.
06.06.2022

Szef MSZ Ukrainy: potrzebna międzynarodowa operacja na Morzu Czarnym, by odblokować zboże

Szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba powiedział włoskiemu dziennikowi "La Repubblica", że eksport ukraińskiego zboża można by najlepiej odblokować poprzez międzynarodową operację na Morzu Czarnym z udziałem okrętów, które rozminują jego wody i będą eskortować transporty. Zacząć trzeba od Odessy - dodał.
31.05.2022

Międzynarodowa Droga Wodna E70 – marszałkowie podpiszą deklarację

We środę marszałkowie pięciu województw podpiszą deklarację o współpracy na rzecz rozwoju polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70.
30.05.2022

Międzynarodowa Agencja Energetyczna potwierdza uwolnienie 120 mln baryłek ropy z rezerw

Międzynarodowa Agencja Energetyczna potwierdziła w środę uwolnienie 120 mln baryłek ropy z rezerw, z czego połowę będzie pochodzić z rezerw Stanów Zjednoczonych - podał Reuter. Celem jest ustabilizowanie cen surowca po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
06.04.2022

Finlandia. Otwarto Kanał Saimiański przez Rosję; operatorzy lodołamaczy obawiają się o sytuację międzynarodową

Kanał żeglugowy łączący z Zatoką Fińską największe fińskie jezioro Saimaa, czwarte co do wielkości w Europie, został formalnie otwarty na początku tygodnia. Jednak wraz z inauguracją sezonu lodołamacze nie rozpoczęły pracy – operatorzy obawiają się, że w związku z napięciami międzynarodowymi, ich statki mogłyby utknąć na szlaku.
29.03.2022

Międzynarodowa Agencja Energetyczna wzywa do szybkiego zmniejszenia zużycia ropy

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) z siedzibą w Paryżu wezwała w piątek do szybkiego zmniejszenia zużycia ropy w obliczu ryzyka szoku wywołanego rosyjską inwazją na Ukrainę.
18.03.2022

Marynarze, a wymiana informacji podatkowych

Aktualnie nadrzędnym celem zarówno na świecie, jak i w państwach Unii Europejskiej, stała się walka z nadużyciami podatkowymi oraz uchylaniem się od opodatkowania. Wzajemna pomoc pomiędzy państwami, stworzenie odpowiednich regulacji prawnych stało się kluczowe dla wymiany szeroko rozumianych informacji podatkowych.
22.11.2021

UWAGA-Podatki marynarskie: safety first!

Niestety ostatnie miesiące są bardzo trudne dla wielu marynarzy w związku z coraz bardziej nieprawnymi i opresyjnymi działaniami aparatu skarbowego w Polsce. Z miesiąca na miesiąc marynarze są konfrontowani z bezzasadnymi wezwaniami, decyzjami wymiarowymi oraz zajęciami rachunków bankowych marynarzy na bezprecedensową skalę, co kreuje większą niż zwykle nerwowość w środowisku marynarskim.
18.11.2021

Międzynarodowa Konferencja "Offshore Wind - Logistics & Supplies"

Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej zaprasza na dziesiątą edycję Międzynarodowej Konferencji „Offshore Wind – Logistics & Supplies”, która odbędzie się w Gdyni, w Hotelu Courtyard by Marriott Waterfront, w dniach 20-21 października 2021 r.
06.10.2021

Międzynarodowa Agencja Energetyczna: Żegludze nie uda osiągnąć zerowych emisji do 2050 roku

Żegluga jest jednym z niewielu rodzajów transportu, który nie osiąga zerowej emisji w scenariuszu zerowej emisji netto do 2050 roku opublikowanym przez Międzynarodową Agencję Energii (IEA).
20.05.2021

Międzynarodowa konferencja Młodych Okrętowców "PostGradMarTec 2021"

Towarzystwo Okrętowców Polskich KORAB, wspierane przez Polskie Forum Technologii Morskich, organizuje Międzynarodową konferencję Młodych Okrętowców "PostGradMarTec 2021".
11.05.2021

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej będzie nadzorować proces uwalniania wody z Fukushimy

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) będzie uczestniczyła w uwalnianiu dużej ilości radioaktywnej wody z elektrowni jądrowej w Fukushimie – zapowiedział szef tej agencji Rafael Grossi, oceniając to zadanie jako skomplikowane.
15.04.2021

Międzynarodowa Organizacja Morska wzywa do walki z piractwem

W odpowiedzi na rosnącą liczbę ataków piratów na statki w Zatoce Gwinejskiej, Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) powołała grupę ds. Bezpieczeństwa morskiego.
16.02.2021

Międzynarodowa konferencja: Niebezpieczne Wraki Vol. 2

W czwartek, 28 stycznia 2021 roku odbędzie się Międzynarodowa Konferencja: Niebezpieczne Wraki Vol. 2. To już drugie takie wydarzenie zorganizowane przez Fundację MARE, którego tematem będzie problem zalegających na dnie mórz i oceanów wraków statków oraz zatopionych wraz z nimi niebezpiecznych ładunków. W tym roku głównym powodem zorganizowania konferencji jest publikacja „Ogólnej Metodyki Oczyszczania Bałtyckich Wraków z Paliwa”, której autorem jest dr inż. Benedykt Hac, a współautorką, Olga Sarna z MARE. Dokument ten został st
25.01.2021

Międzynarodowa Izba Żeglugi chce, aby marynarze otrzymali pierwszeństwo szczepień

Rządy powinny traktować priorytetowo szczepienia marynarzy przeciwko Covid-19, aby pomóc w utrzymaniu sprawnego działania globalnych łańcuchów dostaw - twierdzi Międzynarodowa Izba Żeglugi (ICS).
20.01.2021

Spedycja międzynarodowa a Brexit

Mimo że zbliżający się koniec okresu przejściowego Brexitu wpłynie na całą branże związaną z łańcuchem dostaw, to spedytorzy odczują nadchodzącą zmianę najmocniej. Wiele podmiotów związanych ze spedycją prowadzi w tym zakresie szereg szkoleń, a także tworząc praktyczne opracowania ułatwia zrozumienie poziomu skomplikowania tego, co przyniesie nowy rok.
31.12.2020

Morska straż graniczna w Finlandii wykryła międzynarodową szajkę przemytników ludzi

Fińska straż graniczna rozpracowuje międzynarodową siatkę przestępczą, podejrzaną o przemyt nielegalnych migrantów z Grecji do Finlandii i innych krajów. W sprawie zatrzymanych zostało wiele osób i dokonano licznych rewizji domowych w różnych częściach Helsinek – podał wczoraj Morski Oddział Straży Granicznej.
20.11.2020

MRPiT: w kolejnych miesiącach aktywność międzynarodowa naszych firm może być ograniczona

Wzrost niepewności może spowodować, że w kolejnych miesiącach aktywność międzynarodowa naszych firm będzie ograniczona, podstawą do optymizmu mogą być odczyty PMI naszych głównych partnerów handlowych - komentują dane GUS o handlu zagranicznym analitycy MRPiT.
15.10.2020

Międzynarodowa Organizacja Morska ofiarą cyberataku

Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO), poinformowała w czwartek, że jej strona internetowa i intranet zostały wyłączone przez wyrafinowany cyberatak, a specjaliści IT wyłączyli kluczowe systemy, aby zapobiec dalszym szkodom.
02.10.2020

Ponant pierwszą międzynarodową linią wycieczkową dołączającą do Green Marine

Firma Ponant z siedzibą we Francji stała się pierwszą międzynarodową linią wycieczkową, która dołączyła do programu certyfikacji ekologicznej Green Marine dla przemysłu morskiego.
28.09.2020

Kurtyka: zaproponujemy międzynarodową inicjatywę dotyczącą offshore na Bałtyku

Polska chce budować przywództwo w basenie Morza Bałtyckiego jeżeli chodzi o rozwój energetyki wiatrowej na morzu, we współpracy z państwami bałtyckim i Komisją Europejską - powiedział w czwartek minister klimatu Michał Kurtyka. We wrześniu mają spotkać się w tej sprawie ministrowie z kilku krajów.
03.09.2020

Międzynarodowa wymiana doświadczeń w zakresie gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej

25 sierpnia 2020 r. odbyło się zorganizowane przez kolumbijskie biuro Banku Światowego webinarium dot. gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej, w którym udział wziął podsekretarz stanu w MGMiŻŚ, Grzegorz Witkowski. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń różnych państw w zakresie realizacji dużych projektów infrastrukturalnych.
27.08.2020

MR: w kolejnych miesiącach aktywność międzynarodowa naszych firm będzie ograniczona

W kolejnych miesiącach aktywność międzynarodowa naszych firm będzie nadal ograniczona głównie z powodu niższego popytu zagranicznego hamującego eksport - prognozuje Ministerstwo Rozwoju w komentarzu do danych GUS. Analitycy wskazali też na niższe inwestycje i popyt krajowy redukujący import.
15.07.2020

Międzynarodowa konferencja TalkNET o multimodalnym, ekologicznym transporcie towarowym

Połączenia ostatniej mili, optymalizacja terminali multimodalnych, poprawa lub aktywacja usług multimodalnych oraz rozwiązania w zakresie innowacji ekologicznych, takich jak paliwa alternatywne, działania na rzecz efektywności energetycznej to sposoby na stworzenie bardziej zrównoważonego transportu.
14.07.2020

Międzynarodowa automatyczna wymiana informacji podatkowych

W ostatnich latach zarówno w Unii Europejskiej, jak i na całym świecie nadrzędnym celem stała się walka z oszustwami podatkowymi oraz uchylaniem się od opodatkowania o charakterze międzynarodowym. Niebagatelnego znaczenia w tej kwestii przybrała obustronna i wzajemna pomoc pomiędzy poszczególnymi i indywidualnymi administracjami podatkowymi w sektorze wymiany szeroko rozumianych informacji podatkowych. W odpowiedzi na pojawiające się nowe wyzwania związane z tym zjawiskiem podjęte zostały działania ukierunkowane na stworze
28.11.2019

Port Gdańsk w Singapurze zapowiada inwestycję na międzynarodową skalę

Port Gdańsk przewodniczy polskiej delegacji podczas wizyty wysokiego szczebla z okazji 50-tej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską, a Singapurem. Celem wizyty jest budowanie dwustronnych relacji handlowych między krajami i omówienie ogromnej inwestycji w Porcie Centralnym opartej na partnerstwie publiczno-prywatnym o wartości 3,1 mld dolarów.
29.10.2019

Zakończyła się 8. Międzynarodowa Konferencja „Offshore Wind – Logistics & Supplies” (foto, wideo)

W dniach 16-17 października 2019 r. w Hotelu Courtyard by Marriott Waterfront odbyła Międzynarodowa Konferencja „Offshore Wind – Logistics & Supplies”. To jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone w całości przemysłowi związanemu z sektorem morskiej energetyki wiatrowej.
18.10.2019

Międzynarodowa Konferencja „Offshore Wind – Logistics & Supplies”

Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej zaprasza na ósmą edycję Międzynarodowej Konferencji „Offshore Wind – Logistics & Supplies”, która odbędzie się w Gdyni, w Hotelu Courtyard by Marriott Waterfront, w dniach 16-17 października 2019 r.
03.10.2019

Trump wzywa społeczność międzynarodową do wywierania presji na Iran

Prezydent USA Donald Trump we wtorkowym wystąpieniu na forum ONZ zaapelował do przywódców krajów, by wraz ze Stanami Zjednoczonymi wywierały presję na Iran po przypisywanych temu państwu atakach na saudyjskie instalacje naftowe.
24.09.2019

USA chcą aby międzynarodowa koalicja strzegła wód w pobliżu Iranu i Jemenu

Rząd USA opracował plan, który przewiduje, że siły zbrojne międzynarodowej koalicji będą strzegły strategicznych szlaków żeglugowych w pobliżu Iranu i Jemenu - oświaczył we wtorek przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA gen. Joseph Dunford.
10.07.2019

Przywódcy chińskiego Stowarzyszenia Nauk i Technologii zamierzają pogłębić współpracę międzynarodową i nawiązać więcej kontaktów

W roku 2018 chiński system nawigacji satelitarnej Beidou był powszechnie używany w transporcie, planowaniu przestrzennym, rolnictwie precyzyjnym i innych zastosowaniach cywilnych w ponad 30 krajach i regionach wzdłuż Inicjatywy Pasa i Drogi. System jest technologią informacyjną i komunikacyjną umożliwiającą instalację kabli morskich i lądowych, które stanowią podstawę sieci w 12 krajach.
13.05.2019

Międzynarodowa konferencja użytkowników fregat

W Gdyni zakończyła się międzynarodowa konferencja użytkowników fregat. Ponad 120 uczestników z 10 państw debatowało m. in. na temat eksploatacji i wykorzystania oraz przyszłości fregat typu Oliver Hazard Perry.
01.05.2019

Międzynarodowa konferencja na temat realizacji projektu Rail Baltica

Przebieg realizacji projektu Rail Baltica jest tematem dwudniowej, międzynarodowej konferencji, która rozpoczęła się w środę w Wilnie. Uczestniczy w niej ok. 700 specjalistów z pięciu krajów, w tym Polski, przez które będzie przebiegała ta linia kolejowa.
03.04.2019

Międzynarodowa Konferencja Wraki Bałtyku (wideo)

To już ostatnia szansa na rejestrację. 27 lutego w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Wraki Bałtyku. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem paliwa zalegającego w bałtyckich wrakach oraz rozpoczęcie międzynarodowej i interdyscyplinarnej dyskusji w poszukiwania rozwiązana jednego z najpilniejszych problemów związanych z wrakami w Bałtyku.
07.02.2019

Rosja wyklucza międzynarodową misję monitoringową w Cieśninie Kerczeńskiej

Wiceszef MSZ Rosji Grigorij Karasin powiedział w środę, że Moskwa wyklucza organizację międzynarodowej misji monitoringowej w Cieśninie Kerczeńskiej, a zgodziła się jedynie, by rejon ten odwiedziła jednorazowo grupa ekspertów.
31.01.2019

Międzynarodowa Konferencja na temat Ludzi Morza i ich karier zawodowych

W czwartek 25 października w Audytorium AMW (Budynek Biblioteki Głównej, wejście od ul. Grudzińskiego), o godz. 0930 odbędzie się Międzynarodowa Konferencja na temat Ludzi Morza i ich karier zawodowych: „Gdynia International Conference on Seafarers and Seafaring Careers”.
22.10.2018

XVI Międzynarodowa Konferencja i Wystawa „Nafta-Gaz-Chemia”

Już za tydzień, 26 września 2018 w Hotelu Novotel Airport w Warszawie odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń branży paliwowej i gazowej w Polsce – XVI Międzynarodowa Konferencja i Wystawa „Nafta-Gaz-Chemia”.
20.09.2018

Urządzenie z polskimi podsystemami dotarło na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dotarł statek Dragon, na którego pokładzie znalazło się urządzenie współtworzone m.in. przez inżynierów z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Posłuży ono do satelitarnych obserwacji Ziemi - poinformowało CBK PAN.
02.07.2018

Międzynarodowa operacja przeciwminowa Open Spirit

Dzisiaj o godzinie 10.00 niszczyciel min ORP Flaming wszedł do portu w Tallinie. Tym samym rozpoczęła się faza portowa międzynarodowej operacji przeciwminowej "Open Spirit".
11.05.2018

Żegluga łączy we Wrocławiu. Pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja o żegludze śródlądowej (wideo)

We Wrocławiu w dniach 18-19 kwietnia odbyła się pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja poświęcona tematowi żeglugi śródlądowej. Organizatorami tego wydarzenia było Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz działająca w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych Europejska Komisja Gospodarcza.
20.04.2018

Straż Graniczna rozbiła międzynarodową grupę przemytników ludzi

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG ze służbami z Niemiec, Czech, Słowacji i Austrii rozbili międzynarodową grupę przestępczą organizującą przerzut z Turcji do Niemiec obywateli Iraku, Iranu i Syrii. Zatrzymano 10 członków grupy.
05.04.2018

Międzynarodowa promocja Światowych Dni Morza - spotkanie w Ambasadzie RP w Londynie

W poniedziałek 26 marca w Ambasadzie RP w Londynie odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone organizacji Światowych Dni Morza 2018, które będą mieć miejsce w dniach 13-15 czerwca w Szczecinie.
27.03.2018

Żegluga łączy w Polsce. W kwietniu międzynarodowa konferencja o transporcie wodnym śródlądowym

We wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia w dniach 18-19 kwietnia odbędzie się międzynarodowa konferencja „Żegluga Łączy”. Organizatorami są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz działająca w ramach ONZ Europejska Komisja Gospodarcza (UNECE).
24.03.2018

Międzynarodowa promocja Światowych Dni Morza

Anna Moskwa, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkała się z Ambasadorami Republiki Bułgarii, Republiki Serbii oraz Republiki Singapuru. Tematem łączącym wszystkie spotkania były Światowe Dni Morza, które odbędą się w Szczecinie w dniach 13-15 czerwca br. Podczas każdego ze spotkań poruszono również kwestie związane ze współpracą bilateralną i regionalną.
15.03.2018

Kontrakt z Międzynarodową Organizacją Dna Morskiego podpisany

„Podpisanie kontraktu na poszukiwanie siarczków polimetalicznych w strefie ryftu śródatlantyckiego z Międzynarodową Organizacją Dna Morskiego włącza Polskę do elitarnego grona państw posiadających już działki poszukiwawcze na Oceanie Atlantyckim” – podkreślił prof. Mariusz Orion Jędrysek, sekretarz stanu, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa.
14.02.2018

Międzynarodowa konferencja na rzecz Odry

16 listopada br. o godzinie 10:00, w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej odbędzie się „Konferencja na rzecz Odry”, w formacie międzynarodowym. Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy Pawła Hreniaka, wojewody dolnośląskiego. W konferencji weźmie udział Anna Moskwa -podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Thomas Webel – minister rozwoju regionalnego i transportu (Saksonia-Anhalt) oraz Petr Forman – doradca prezydenta Republiki Czeskiej.
09.11.2017

Biznes w sektorze morskim a Strategia Bałtycka. Jakie korzyści może przynieść międzynarodowa współpraca?

Dowiedz się, jak nawiązać kontakty gospodarcze z partnerami z Regionu Morza Bałtyckiego. Żegluga i bezpieczeństwo to główne tematy seminarium organizowanego w środę, 8 listopada 2017 r. w Gdańsku.
06.11.2017

Port Gdańsk zaznacza swoją mocną międzynarodową pozycję podczas targów w Shenzhen

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk w dniach 12-14 października uczestniczył, już po raz drugi, w międzynarodowych targach China International Logistics and Transportation Fair w Shenzhen. Jest to największe wydarzenie logistyczno-transportowe, odbywające się corocznie w regionie. Udział w targach był dla portu okazją do budowy relacji z nowymi kontrahentami z całego świata.
17.10.2017

Międzynarodowa Konferencja „Offshore Wind Logistics and Supplies” już za miesiąc

Szósta edycja Międzynarodowej Konferencji „Offshore Wind Logistics and Supplies” odbędzie się w dniach 24-25 października 2017 r. w Gdyni. Jej organizatorem jest Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej.
25.09.2017

Międzynarodowa Konferencja Nafta-Gaz-Chemia 2017

XV Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Nafta-Gaz-Chemia 2017 odbędą się już 20 września 2017 w Hotelu Novotel Warszawa Airport.
19.09.2017

Wiceminister Marek Magierowski otworzył międzynarodową konferencję nt. Pasa i Szlaku oraz współpracy z Chinami

Wystąpienie odpowiedzialnego w MSZ za politykę azjatycką wiceministra Marka Magierowskiego, pełniącego też funkcję Narodowego Koordynatora ds. współpracy w formacie Europa Środkowo-Wschodnia-Chiny (tzw. 16+1), otworzyło dwudniową konferencję pt. „Jak Pas i Szlak wpływa na relacje pomiędzy Chinami a Europą Środkowo-Wschodnią?” w Warszawie.
14.09.2017

Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Nafta-Gaz-Chemia

Międzynarodowa Konferencja i Wystawa „Nafta-Gaz-Chemia” to coroczne wydarzenie gromadzące, już od pierwszej edycji, najznamienitszych polskich i zagranicznych specjalistów sektora nafty, gazu, energetyki i chemii. Jest ono przygotowywane w konsultacji z jednostkami rządowymi, naukowymi, a także przy wsparciu mediów branżowych. Konferencja ma stać się forum do dyskusji, wymiany doświadczeń i przedstawienia nowoczesnych rozwiązań, mających aktualnie największe znaczenie dla branży paliwowo-energetyczno-chemicznej w Polsce. Tegorocz
28.06.2017

USA: Atak hakerski na międzynarodową skalę

Szybko rozprzestrzeniająca się fala ataków hakerskich dotknęła we wtorek wiele firm i instytucji na Ukrainie, w Rosji, a następnie w Europie Zachodniej, aż dotarła do USA. Systemy teleinformatyczne zainfekowane zostały wirusem żądającym okupu (ransomware).
28.06.2017

XI Międzynarodowa Konferencja użytkowników systemu JCATS

Dzisiaj, (poniedziałek, 22 maja br.) w 3. Flotylli Okrętów rozpoczęła się XI Międzynarodowa Konferencja Użytkowników Systemu Symulacji Pola Walki JCATS (JCATS - Joint Conflict and Tactical Simulation).
22.05.2017

Nowy Jedwabny Szlak - międzynarodowa wyprawa podróżnika Jacka Pałkiewicza

Liczącą ponad 10 tys. km. trasę z Chin do Polski - wzdłuż historycznego Jedwabnego Szlaku - przebędzie podróżnik Jack Pałkiewicz. Celem wyprawy jest promocja Polski oraz zacieśnienie stosunków międzynarodowych.
22.03.2017

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

PEKAES wprowadził regularne, bezpośrednie połączenie do Rumunii. Po Czechach, Słowacji i Niemczech to kolejny kraj w Europie, z którym firma wzmocniła swoją sieć połączeń.
17.02.2017

Stena Line podjęła współpracę z Mercy Ships - międzynarodową organizacją humanitarną

Międzynarodowa organizacja humanitarna Mercy Ships i operator promowy Stena Line ogłosiły nawiązanie długoterminowej współpracy. Jej celem jest szerzenie wiedzy o tej organizacji, upowszechnienie wolontariatu oraz finansowe wsparcie Mercy Ships – zarówno przez Stena Line, podróżnych jak i partnerów biznesowych szwedzkiego koncernu.
14.02.2017

Minister Adamczyk otworzył Międzynarodową Konferencję „Korytarze Sieci Bazowej TEN-T”

- Polski rząd realizuje zobowiązania do wybudowania odcinków dróg znajdujących się w sieci bazowej TEN-T do 2030 r. Naszym celem jest konsekwentna realizacja tego zadania. Czynimy także wszystko, aby cały przebieg międzynarodowej drogi Via Carpatia został włączony do sieci bazowej, co ułatwi koordynację jej realizacji – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, otwierając konferencję „Korytarze sieci bazowej TEN-T”.
19.10.2016

Międzynarodowa konferencja „Korytarze sieci bazowej TEN-T”

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jest organizatorem międzynarodowej konferencji „KORYTARZE SIECI BAZOWEJ TEN-T”, która odbędzie się w 19 października 2016 r. w Warszawie. Podczas wydarzenia podpisany zostanie list intencyjny w sprawie odcinków transgranicznych korytarza Bałtyk-Adriatyk.
30.09.2016

Międzynarodowa wizyta starszych podoficerów dowództw

W ubiegłym tygodniu (wtorek, 20 września), w Naczelnym Dowództwie Sojuszniczych Sił Europy (Supreme Headquarters Allied Powers Europe) z siedzibą w Mons (Belgia), miała miejsce wizyta starszych podoficerów dowództw z DG RSZ oraz jednostek podległych.
28.09.2016

Z promu w ręcę policji - międzynarodowa współpraca służb

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji ze Świnoujścia zatrzymali dwóch sprawców napadu rabunkowego na sklep jubilerski w Finlandii i odzyskali ich łup: 70 luksusowych zegarków o łącznej wartości 200 tysięcy euro.
15.09.2016

Międzynarodowa operacja morska w rejonie Cieśnin Bałtyckich

1 września Korweta ORP Kaszub z wyszła na morze, aby wziąć udział w międzynarodowym ćwiczeniu pk. NORTHERN COASTS 2016. Manewry odbędą się na wodach Zachodniego Bałtyku i Cieśnin Bałtyckich. Rozpoczną się 3 września i potrwają 2 tygodnie.
01.09.2016

Międzynarodowa operacja przeciwko przemytnikom migrantów

Siły morskie z europejskiej misji walczącej z przemytnikami migrantów na Morzu Śródziemnym opanowały ich statek. O sobotniej operacji w Cieśninie Sycylijskiej poinformowano w niedzielę wieczorem. Ansa podała, że podczas operacji zatrzymano trzech przemytników.
08.07.2016

VII międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Natcon nabrała wiatru w żagle

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON. Od czterech lat, w połączeniu z Targami BALT MILITARY EXPO, stanowi integralne przedsięwzięcie, wpisujące się na stałe w kalendarz najważniejszych wydarzeń, poruszających tematykę technologii morskich dla obronności i bezpieczeństwa
07.07.2016

TCL Corporation nasila międzynarodową strategię - jej pociąg towarowy z Chin do Europy przyjechał do Warszawy

Pociąg towarowy o jednolitym składzie na linii Chiny-Europa, załadowany ładunkiem nadanym ze stacji Chengdu na zachodzie Chin przyjechał 20. czerwca po 13 dniach podróży do Warszawy, swej stacji docelowej. Pociąg, linia która prowadziła wzdłuż starodawnego Szlaku Jedwabnego, natrafił po drodze na malownicze krajobrazy przyrodnicze, jak też na objawy rozwoju gospodarczego i handlowego wzdłuż szlaku.
24.06.2016

Międzynarodowa wizyta podwodniaków

W środę 13 kwietnia w Gdyni, zakończyło się dwudniowe, cykliczne międzynarodowe spotkanie grup roboczych ds. operacyjnych i szkolenia w dziedzinie konwencjonalnych okrętów podwodnych.
14.04.2016

Zmiany w przepisach IMO od 01.01.2016 r - żegluga międzynarodowa

Aktualnie IMO koncentruje się nad przestrzeganiem ustalanych regulacji prawnych, takich jak traktaty i konwencje, dokonując ich aktualizacji oraz dostosowywaniu do panujących warunków technicznych i gospodarczych. Co więcej, IMO monituje implementację wprowadzanych konwencji, tak aby jak największa liczba państw była objęta tożsamymi uregulowaniami prawnymi z zakresu szeroko pojętej żeglugi i prawa morskiego. Nieustanna potrzeba dostosowania do panujących warunków gospodarczych jest związana z koniecznością aktualizacji po
07.01.2016

Międzynarodowa żegluga będzie potrzebowała 42 500 oficerów do 2019 roku

Według najnowszego raportu opublikowanego przez globalną firmę konsultingową Drewry, międzynarodowa żegluga będzie potrzebowała dodatkowych 42 500 oficerów do końca 2019 roku, aby poradzić sobie z oczekiwanym wzrostem głównie we flocie cargo.
26.06.2015

Międzynarodowa Komisja Wielorybnictwa rekomenduje skuteczną ochronę bałtyckich morświnów

Międzynarodowa Komisja Wielorybnictwa (IWC) zarekomendowała jak najszybsze wykorzystanie nowych danych naukowych na rzecz przyjęcia programu ochrony morświna przez polskie władze – informuje organizacja ekologiczna WWF Polska.
23.06.2015

Wikileaks ujawnia: szykuje się nowa umowa międzynarodowa w sprawie światowego handlu?

Stany Zjednoczona oraz Unia Europejska prowadzą rozmowy w sprawie nowej umowy handlowej, faworyzującej armatorów nad usługodawcami portowymi – wynika z dokumentów, które opublikowała w zeszłym tygodniu Wikileaks.
09.06.2015

Międzynarodowa Konwencja z Nairobi w sprawie usuwania wraków wchodzi w życie w dniu 14 kwietnia 2015 r.

W dniu 14 kwietnia 2015 r. wchodzi w życie Międzynarodowa Konwencja o usuwaniu wraków (2007 Nairobi WRC), przyjęta na Międzynarodowej konferencji dyplomatycznej, która odbyła się w 2007 roku w Kenii.
30.03.2015

Rusza międzynarodowa kampania informacyjna w sprawie stosowania paliw niskosiarkowych

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju informuje, że w lutym 2015 r. podczas inspekcji statków w portach rozdawane będą ulotki informacyjne dotyczące obowiązujących od nowego roku wymagań w zakresie zawartości siarki w paliwie żeglugowym.
29.01.2015

Noworoczne zmiany w preferencjach celnych w handlu międzynarodowym

Nadchodzący rok przyniesie duże zmiany w handlu pomiędzy krajami Unii Europejskiej a resztą świata. Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej począwszy do 1 stycznia 2014 zmienia się lista towarów i państw objętych systemem GSP, czyli specjalnymi preferencjami przy eksporcie towarów do Unii Europejskiej. Ogólny System Preferencji Taryfowych (GSP EU - General Scheme of Preferences of European Union) to ustalana przez Wspólnotę lista towarów i państw objętych preferencyjnymi, obniżonymi stawkami ceł podczas eksportu do
30.12.2013

Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Systemów Morskich i Technologii „MAST 2013” Spotkanie Noto-wskiej Grupy Uzbrojenie Morskiego

Ponad 40 prelegentów oraz przeszło 60 wystawców bierze udział w międzynarodowej konferencji oraz wystawie systemów morskich i technologii MAST (Maritime Systems and Technologies) 2013 EUROPE. Konferencję otworzył dowódca Marynarki Wojennej, admirał floty Tomasz Mathea. Podczas spotkania MAST prezentowane są także dwa okręty – polski okręt rakietowy ORP „Piorun” oraz szwedzka korweta rakietowa HSwMS „Nyköping”.
05.06.2013

Międzynarodowa konferencja publiczna poświęcona aktywizacji lokalnych i regionalnych rynków pracy w sektorach - turystyka medyczna, turystyka morska oraz gospodarka morska

Miasto Gdynia jest gospodarzem oraz głównym organizatorem międzynarodowej konferencji „Mobilność na rynku pracy w sektorze turystyki medycznej, turystyki morskiej i gospodarki morskiej”, zaplanowanej na 11 czerwca 2013 (początek godzina 9:00, Sala Morska Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni). Wydarzenie kierowane przede wszystkim do pracodawców, stanowi element szerszego projektu realizowanego wspólnie z partnerami z Niemiec i Litwy pn. „Dynamika rynku pracy oraz atrakcyjne środowisko biznesowe w regionie Południowe
24.05.2013

XVI Międzynarodowa Konferencja Transport 2012 - Ostrava

W Ostravie, Republika Czech w dniach 6, 7 listopada odbyła się XVI Międzynarodowa Konferencja Transport 2012. Konferencja odbyła się pod auspicjami Pavla Dobeŝa - Ministra transportu Republiki Czech, Jána Poĉiatka – Ministra transportu, budownictwa i rozwoju regionalnego Republiki Czech, Sławomira Nowaka – Ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej oraz Marszałków województw czeskich w tym również województwa pomorskiego Mieczysława Struka. W konferencji wzięli udział również czescy europosłowie.
13.11.2012

Międzynarodowa umowa na wypadek rozlewu ropy naftowej

Siedemdziesięciu przedstawicieli wszystkich państw położonych w obszarze arktycznym, spotka się w przyszłym tygodniu w Reykjaviku, by wspólnie opracować prawnie wiążące, międzynarodowe porozumienie w sprawie wzajemnej pomocy, w przypadku wycieku ropy naftowej do Oceanu Arktycznego.
09.10.2012

Międzynarodowa Konferencja Information on Ships ISIS 2011, Hamburg

W dniach 30-31.08. br. odbyła się w Hamburgu Międzynarodowa Konferencja Information on Ships ISIS 2011. Organizatorem konferencji był Niemiecki Instytut Nawigacji (DGON). W konferencji uczestniczyło 75 przedstawicieli ośrodków badawczych, uczelni wyższych, administracji morskich i przemysłu branży morskiej sektora IT z całego świata.
07.09.2012

Międzynarodowa symulacja rozlewu olejowego na wodach bałtyku

Departament Transportu Morskiego i Bezpieczeństwa Żeglugi, Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej uprzejmie informuje, że w dniu 29 sierpnia br. w Zatoce Fińskiej odbędą się międzynarodowe ćwiczenia reagowania na rozlewy olejowe BALEX DELTA 2012.
26.07.2012

ZAPROSZENIE Europejski Dzień Morza 2011 w Gdańsku

Z radością informujemy, iż Gdańsk bedzie w dniach 19-22 maja 2011 roku miejscem oficjalnych obchodów Europejskiego Dnia Morza 2011.
09.05.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.