• <

Światowy Dzień Pracy: W Porcie Gdynia oddano hołd marynarzom oraz walczącym z epidemią koronawirusa

Dodano: 04.05.2020
1 maja, w południe, na statkach i żaglowcach w Porcie Gdynia, podobnie jak na niezliczonych statkach na całym świecie, zostały włączone syreny okrętowe na znak hołdu dla pracy marynarzy na całym świecie. To szczególne uhonorowanie ponad 1,6 mln mężczyzn i kobiet, którzy podczas pandemii zapewniają ciągłość dostaw oraz sprawne działanie międzynarodowych szlaków morskich. Akcja zainicjowana przez Międzynarodową Izbę Żeglugi (ICS) to również podziękowanie Służbom Medycznym, Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej za ich ciężką pracę w czasie pandemii COVID – 19.

Również promy Stena Line dołączyły do ponad 50 000 statków handlowych na całym świecie, włączając syreny okrętowe w uznaniu wkładu, jaki przemysł żeglugowy wnosi w utrzymanie ciągłości dostaw dla społeczeństwa w czasach pandemii. Do akcji włączył się Port Gdynia oraz liczne statki w polskich portach.

1 maja 2020 obchodzimy „Światowy Dzień Pracy”. W tym dniu dziękujemy wszystkim osobom, które ciężko pracują w czasie pandemii za ich heroiczną walkę o życie pacjentów, narażanie swojego zdrowia i życia ratując osoby z koronawirusem, aby pozostali mogli bezpiecznie zostać w domu.

W ramach akcji przy Molo Południowym Jednostka SAR MS Kapitan Poinc zaprezentowała swoje skrzydła motyla.

Partnerzy wydarzenia: Urząd Morski w Gdyni, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR), portal GospodarkaMorska.pl, Uniwersytet Morski, Akademia Marynarki Wojennej, im. Bohaterów Westerplatte, Kapitanat Portu, Statek-muzeum "Dar Pomorza" Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Dragon, Portowa Straż Pożarna, Katamaran „Agat”.
 
Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.