• <

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 - zaprasza Tomasz Chamera, lider panelu Biznes w Żeglarstwie

Dodano: 04.10.2023

Tegoroczne Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 będzie już 22. edycją wydarzenia. Impreza ponownie zgromadzi reprezentantów całej branży, którzy wezmą udział w licznych prezentacjach i pięciu panelach dyskusyjnych.


Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023. Biznes w żeglarstwie

Tegoroczne Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 odbędzie się 13 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Jak co roku, jeden z pięciu paneli dyskusyjnych dotyczyć będzie tematów na styku żeglarstwa i wielkiego i mniejszego biznesu. Poprowadzi go Tomasz Chamera, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, wiceprezydent Światowej Federacji Żeglarskiej World Sailing.

Jak zapowiada Tomasz Chamera, tegoroczna dyskusja dotyczyć będzie strategii zrównoważonego rozwoju w zakresie dzisiejszych wyzwań, zarówno politycznych, jak i ekonomicznych.

– Będziemy starali się poruszyć wszystkie aspekty związane zarówno z częścią producencką, jak i z częścią sprzedażową, pokazując, że polski biznes wodniacki należy do czołowych w Europie – zapowiada lider panelu.

Pośród zagadnień, jakie będą poruszone podczas dyskusji, nie zabraknie nawiązań do najważniejszych tematów, jakie odbijają się na całej branży morskiej: nowoczesnych technologii, które w dużej mierze mają służyć do zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony środowiska, a także do gorącej sytuacji geopolitycznej i ekonomicznej, która wymusza na branży i jej klienteli odpowiednią elastyczność.

Chamera zaprosił do dyskusji pięciu gości. Będą to Łukasz Szyca, wiceprezes Polboat i dyrektor sprzedaży Marineworks, Artur Połoczański, dyrektor ds. PR Sunreef Yachts, Monika Bakkal, dyrektor marketingu Galeon Yachts, Bogusław Witkowski, wiceprezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, oraz Jakub Płażyński, dyrektor Biura ds. Współpracy z Akcjonariuszami Banku Pekao SA.

Tematów do rozmów nie powinno zabraknąć. W ciągu ostatnich 12 miesięcy w Polsce w dalszym ciągu dobrze radzili sobie zarówno producenci jednostek – choćby reprezentowani w panelu Sunreef Yacht i Galeon Yachts, jak i m.in. obchodząca 20-lecie działalności stocznia Conrad, której C144s ACE to największy jacht motorowy, jaki kiedykolwiek zbudowano w kraju. Rozwijają się także mariny i przystanie. Coraz więcej osób w związku z tym traktuje yachting jako preferowaną formę wypoczynku. Za tym jednak pojawiają się coraz częściej kwestie finansowe, bo coraz więcej osób rozważa zakup lub czarter jednostki przy pomocy któregoś z dostępnych instrumentów finansowych.

Drugą stroną pozostaje żeglarstwo w ujęciu sportowym, ale także organizacyjnym i finansowym, czyli sponsoringowym. Czy sukcesy osiągane przez polskich żeglarzy, ale i czynne uprawianie tego sportu przez amatorów, których liczba sięga nawet 5 milionów, może pociągnąć za sobą także duże finanse, które przełożą się na szkolenia czy infrastrukturę również z dala od największych ośrodków? A może obecnie pozyskiwane przez związki fundusze są wystarczające?

Panel poświęcony yachtingowi i biznesowi w żeglarstwie jest jednym z pięciu, jakie każdego roku odbywają się w ramach Forum Gospodarki Morskiej Gdynia. W tym samym czasie podczas imprezy w innych salach trwają także dyskusje na tematy związane z okrętownictwem, portami, energią odnawialną i logistyką. W tym roku zaplanowane zostało także specjalne seminarium poświęcone cyberbezpieczeństwu w branży morskiej, które poprowadzi Rafał Cichocki, kierownik Centrum Cyberbezpieczeństwa Morskiego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Szczegóły i rejestracja: forum.gdynia.pl

Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.