• <
BOTA_2023

Nauticus Robotics rozpoczyna międzynarodową ekspansję z nowymi bazami operacyjnymi

rk

19.01.2023 13:57 Źródło: Nauticus Robotics
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Nauticus Robotics rozpoczyna międzynarodową ekspansję z nowymi bazami operacyjnymi

Partnerzy portalu

Nauticus Robotics rozpoczyna międzynarodową ekspansję z nowymi bazami operacyjnymi - GospodarkaMorska.pl
Nauticus Robotics

Nauticus Robotics zainicjował działalność w Norwegii i Wielkiej Brytanii, rozpoczynając tym samym projekt ekspansji międzynarodowej na kolejne lata. Amerykańska firma otwiera bazy operacyjne zlokalizowane w Stavanger w Norwegii i Aberdeen w Szkocji, aby obsługiwać rynek offshore na Morzu Północnym.

Według Nauticus Robotics, te regionalne bazy mają zapewnić wsparcie merytoryczne oraz logistyczne w ramach rozwoju firmy na tamtejszych rynkach. Spółka planuje stworzyć infrastrukturę i współpracować z lokalnymi partnerami w celu obsługi rozległych morskich zasobów wiatrowych i naftowych w regionie za pomocą swojej rozwijającej się floty złożonej z zdalnych pojazdów nawodnych i podwodnych. Ich dostawa ma się rozpocząć w II kwartale 2023 roku.

Amerykańskie przedsiębiorstwo zaznaczyło, że planuje otworzyć bazy na całym świecie, strategicznie zlokalizowane na docelowych obszarach i wyposażone w lokalne, zdalne centra operacyjne oraz zespoły serwisowe.

- W trakcie rozszerzania naszych działań na te strategiczne lokalizacje, główna misja firmy pozostaje taka sama. Chcemy stać się najbardziej wpływowym przedsiębiorstwem zajmującym się robotyką oceaniczną i zrealizować przyszłość, w której autonomiczne technologie są powszechne i zmieniają gospodarkę morską na lepsze. Jesteśmy chętni do zintensyfikowania działań na tych międzynarodowych rynkach, ponieważ nasz rosnący zespół przyczynia się do realizacji naszej misji - podkreślił założyciel i dyrektor generalny Nauticus Nicolaus Radford.

W 2022 roku Nauticus Robotics stała się spółką publiczną notowaną na amerykańskiej giełdzie NASDAQ. Od kwietnia tego samego roku firma rozpoczęła produkcję pierwszych zestawów autonomicznych pojazdów Hydronaut-Aquanaut, które mają zostać wdrożone w wielu branżach offshore obsługujących technologie służące do konserwacji i interwencji podwodnych, a także działania związane z gromadzeniem danych.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.