Nauticus Robotics zainicjował działalność w Norwegii i Wielkiej Brytanii, rozpoczynając tym samym projekt ekspansji międzynarodowej na kolejne lata. Amerykańska firma otwiera bazy operacyjne zlokalizowane w Stavanger w Norwegii i Aberdeen w Szkocji, aby obsługiwać rynek offshore na Morzu Północnym.
Według Nauticus Robotics, te regionalne bazy mają zapewnić wsparcie merytoryczne oraz logistyczne w ramach rozwoju firmy na tamtejszych rynkach. Spółka planuje stworzyć infrastrukturę i współpracować z lokalnymi partnerami w celu obsługi rozległych morskich zasobów wiatrowych i naftowych w regionie za pomocą swojej rozwijającej się floty złożonej z zdalnych pojazdów nawodnych i podwodnych. Ich dostawa ma się rozpocząć w II kwartale 2023 roku.
Amerykańskie przedsiębiorstwo zaznaczyło, że planuje otworzyć bazy na całym świecie, strategicznie zlokalizowane na docelowych obszarach i wyposażone w lokalne, zdalne centra operacyjne oraz zespoły serwisowe.
- W trakcie rozszerzania naszych działań na te strategiczne lokalizacje, główna misja firmy pozostaje taka sama. Chcemy stać się najbardziej wpływowym przedsiębiorstwem zajmującym się robotyką oceaniczną i zrealizować przyszłość, w której autonomiczne technologie są powszechne i zmieniają gospodarkę morską na lepsze. Jesteśmy chętni do zintensyfikowania działań na tych międzynarodowych rynkach, ponieważ nasz rosnący zespół przyczynia się do realizacji naszej misji - podkreślił założyciel i dyrektor generalny Nauticus Nicolaus Radford.
W 2022 roku Nauticus Robotics stała się spółką publiczną notowaną na amerykańskiej giełdzie NASDAQ. Od kwietnia tego samego roku firma rozpoczęła produkcję pierwszych zestawów autonomicznych pojazdów Hydronaut-Aquanaut, które mają zostać wdrożone w wielu branżach offshore obsługujących technologie służące do konserwacji i interwencji podwodnych, a także działania związane z gromadzeniem danych.
Konferencja i warsztaty Nobilis Media Security Forum w Darłowie
Plany wzmocnienia łańcuchów dostaw w Europie nie satysfakcjonują branży wiatrowej
OWC przygotuje dla Ilmatar Offshore projekty techniczne morskich farm Stormskär i Väderskär
Windar Renovables dostarczy pierwsze elementy dla morskiej farmy wiatrowej na Morzu Batyckim
Wiceminister Witkowski: farmy wiatrowe na Bałtyku to szansa dla naszej energetycznej niezależności
Niemieckie porty obawiają się o cele rozwoju energetyki wiatrowej