• <
smartre_2023

Hydronav 2023 zaprasza naukowców i praktyków

gm

08.12.2022 15:03
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Hydronav 2023 zaprasza naukowców i praktyków

Partnerzy portalu

Hydronav 2023 zaprasza naukowców i praktyków - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

23-cia edycja Sympozjum Hydronav odbędzie się w Sopocie 24-26 maja przyszłego roku. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych kwestiami bezpieczeństwa żeglugi, konstrukcji offshore czy ochrony środowiska.

Hydronav2023 organizowany jest przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Polski Rejestr Statków.

23-cia edycja Sympozjum Hydronav odbędzie się w Sopocie w dniach 24-26 maja 2023 r. Do udziału zapraszani są naukowcy i praktycy zainteresowani między innymi takimi zagadnieniami jak bezpieczeństwo żeglugi (np. manewrowość), bezpieczeństwo konstrukcji offshore, bezpieczeństwo konstrukcji farm wiatrowych (np. metody obliczeniowe), ochrona środowiska (efektywność energetyczna – badania modelowe i numeryczne, hydroakustyka), rozwój wymagań statecznościowych (rekomendacje IMO dotyczące przepisów statecznościowych drugiej generacji), statek bliźniaczy (opisy numeryczne obiektów pływających).

Organizatorzy zachęcają zainteresowanych do czynnego włączenia się do udziału w Sympozjum. Do dnia 15 lutego 2023 r. można przesyłać propozycje zgłoszeń i prezentacji wyników swoich prac związanych z hydrodynamiką. W ramach Sympozjum opracowany zostanie ebook zawierający przesłane referaty. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania publikacji referatów w Polish Maritime Research.

W Sympozjum mogą wziąć udział również osoby spoza środowiska naukowego, np. pracownicy biur projektowych czy stoczni, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i podzielić się w czasie dyskusji własnymi potrzebami związanymi z rozwiązywaniem zawodowych problemów.

Zapraszani są również studenci, którzy, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji i Nauki, mogą poszerzyć swoją wiedzę uczestnicząc w spotkaniu na preferencyjnych zasadach.

Projekt przeprowadzenia Sympozjum uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Doskonała nauka”, moduł: wsparcie konferencji naukowych.

Na stronie Sympozjum www.prs.pl/hydronav2023 będą na bieżąco umieszczane szczegółowe informacje dotyczące spotkania, zaproszonych gości, tematów warsztatów. Z organizatorami można skontaktować się poprzez adres email: hydronav2023@prs.pl.


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.