• <

Wynik wyszukiwania - "sympozjum" - Wiadomości

XI Sympozjum Transportowo-Logistyczne Sea Point 2024

W dniach 7- 8 czerwca w murach Politechniki Morskiej w Szczecinie, w budynku WIET przy ul. Szczerbcowej, odbędzie się XI edycja Sympozjum Transportowo-Logistycznego Sea Point 2024, o motywie przewodnim: Region na logistycznych obrotach.
12.04.2024

Chiński producent łopat do turbin wiatrowych rozwija innowacyjną metodę oceny chropowatości

Podczas znaczącego wydarzenia dla sektora energii wiatrowej spółka Shanghai Electric Wind Power Group, jednostka zależna koncernu Shanghai Electric, świętowała niedawno piątą rocznicę powstania Europejskiego Centrum Innowacji („Centrum”) mieszczącego się w Roskilde w Danii.
27.03.2024

KE proponuje zmiany w prawie, które uderzą w przetwórstwo rybne w Polsce

Projekt rozporządzenia delegowanego Komisji Europejskiej dotyczący wymagań higienicznych dla niektórych rodzajów mięsa i produktów rybołówstwa wprowadza rygorystyczne normy uderzające w proces przetwórstwa łososia w Polsce. Polskie europosłanki, ponad podziałami politycznymi, próbują do tego nie dopuścić.
26.01.2024

30% portów nie jest gotowych do uruchomienie "Maritime Single Window 2024”. Polskie porty mają PCS od połowy 2023 r.

Prawie jedna trzecia portów na całym świecie jest nieprzygotowana do wprowadzenia zalecenia IMO wprowadzenia obsługi informatycznej klientów w formie "Maritime Single Window 2024” – wynika z badania 200 portów przez New Kale.
04.11.2023

Świnoujście: wykonawca zapewnia, że w połowie czerwca nastąpi otwarcie tunelu pod Świną

Są zapewnienia wykonawcy, że w połowie czerwca tunel pod Świną zostanie udostępniony. Ma to nastąpić jeszcze przed sezonem – przekazała zastępczyni prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska. Przeprawa pod cieśniną Świny ma zakończyć problemy komunikacyjne mieszkańców Świnoujścia i połączyć wyspę Wolin z wyspą Uznam.
24.04.2023

Sympozjum dot. budowy tunelu pod Świną

24 kwietnia 2023 roku. odbędzie się II sympozjum naukowo-techniczne pt. ” Usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną”.
19.04.2023

Słowacja otwiera się na polskie porty. Już 15 marca konferencja o współpracy z branżą morską

Już po raz kolejny w Bratysławie odbędzie się sympozjum, podczas którego zostanie przedstawiona oferta biznesowa polskich portów morskich i terminali dla słowackiego biznesu. Konferencja jest zaplanowana na 15 marca 2023 roku. Wydarzenie organizuje Ambasada RP w Słowacji.
13.03.2023

PRS S.A. i Politechnika Gdańska zapraszają na Międzynarodowe Sympozjum Hydronav 2023

Polski Rejestr Statków S.A. wraz z Politechniką Gdańską organizuje Międzynarodowe Sympozjum Hydronav 2023. Jego głównym celem będzie wymiana wiedzy i doświadczeń środowiska naukowego i morskiego w dziedzinach związanych z hydrodynamiką. Wydarzenie odbędzie się 24-26 maja tego roku.
13.02.2023

Platforma internetowa wspomagająca zarządzanie morskimi obszarami chronionymi

Wprowadzenie innowacyjnej, łatwo dostępnej platformy ze szczegółowymi wytycznymi, narzędziami ułatwiającymi podejmowanie decyzji i wiedzą praktyczną dla specjalistów w dziedzinie obszarów morskich.
09.02.2023

Tak Muzeum Marynarki Wojennej będzie celebrować rocznicę powrotu Pomorza do Polski

103 lata temu, po półtora wieku pod zaborem, Pomorze powróciło do wolnej Polski. Na terenie całego regionu odbywają się w związku z tym rozmaite uroczystości patriotyczne. Muzeum Marynarki Wojennej zaprasza na otwarte sympozjum.
03.02.2023

Hydronav 2023 zaprasza naukowców i praktyków

23-cia edycja Sympozjum Hydronav odbędzie się w Sopocie 24-26 maja przyszłego roku. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych kwestiami bezpieczeństwa żeglugi, konstrukcji offshore czy ochrony środowiska.
08.12.2022

Budimex chce budować morskie farmy wiatrowe z EDF [WIDEO]

„W partnerstwie z państwową francuską spółką energetyczną wystąpiliśmy o koncesję na stawianie wiatraków na morzu” – poinformował w Karpaczu prezes Budimeksu Artur Popko. Spółka ma też w planie zainstalowanie 100 punktów ładowania samochodów elektrycznych.
13.09.2022

Tunel pod Świną pod lupą. Eksperci dyskutują na sympozjum w Świnoujściu

O szczegółach budowy tunelu pod Świną, czyli najdłuższego podwodnego tunelu w Polsce, rozmawiają eksperci branży budowlanej podczas sympozjum w Świnoujściu. Wydarzenie trwa od 7 do 8 kwietnia.
07.04.2022

Źródło w KE: problem amunicji na dnie Bałtyku to dla nas sprawa wyjątkowej wagi

Pod koniec kwietnia europarlament wezwał UE do oczyszczenia Morza Bałtyckiego z wraków statków i broni chemicznej z okresu II wojny światowej. Komisja Europejska uwzględni to w planie na rzecz zerowego zanieczyszczenia, który ma zostać przedstawiony w przyszłym tygodniu.
09.05.2021

Sympozjum dotyczące alternatywnych paliw o niskiej i zerowej emisji dwutlenku węgla dla żeglugi

W dniach 9-10 lutego 2021 roku Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) zorganizowała zdalne sympozjum podczas, którego omówiono stan prac nad dostępnością opcji paliw o niskiej i zerowej emisji dwutlenku węgla, które zapewnią żegludze przejście do dekarbonizacji i umożliwią osiągnięcie założonych celów emisyjnych.
12.03.2021

Trwają zapisy na sympozjum online "Zapomniane morze? Polska - Bałtyk"

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim zapraszają studentów, kadrę dydaktyczną, a także sympatyków spraw morskich do udziału w seminarium poświęconemu tematyce Morza Bałtyckiego.
23.02.2021

W poniedziałek rozpocznie się najważniejszy kongres wodny w Europie

Na temat prognozowania powodzi, zmian klimatu i ochrony wód debatować będzie od poniedziałku w Warszawie ponad 400 ekspertów z ponad 50 krajów w czasie konferencji pod auspicjami Międzynarodowego Stowarzyszenia Inżynierii i Badań Wodno-Środowiskowych (IAHR) - poinformowała w czwartek Polska Akademia Nauk.
11.02.2021

Absolwentka Oceanografii na UG nagrodzona za osiągnięcia naukowe

Troje absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego i dwoje Politechniki Gdańskiej otrzymało Nagrody Gdańskiego Towarzystwa Naukowego i Prezydenta Miasta Gdańska dla młodych naukowców do 35. roku życia za wybitne osiągnięcia naukowe.
28.09.2020

Optymistyczny Fed wesprze dolara, pesymistyczny ściągnie go na dno

W środę poznamy zaktualizowane projekcje ekonomiczne dla gospodarki USA, w których po raz pierwszy pojawią się przewidywania dla 2023 roku. Zachowanie dolara będzie zależeć od retoryki Fed i jego nastawienia do przyszłości. Co jeszcze mogą zrobić decydenci?
16.09.2020

Imponujący spadek USD przerwany, przed nami wirtualny Jackson Hole

Niedawna, ostra wyprzedaż dolara amerykańskiego względem euro, którą obserwowaliśmy mniej więcej od końca maja, w ubiegłym tygodniu została gwałtownie zatrzymana. W najbliższych dniach na sytuację na rynku mogą wpłynąć dane dotyczące nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Europie oraz konferencja przedstawicieli banków centralnych.
24.08.2020

PKN Orlen wybuduje huby wodorowe we Włocławku i w Płocku

PKN Orlen wybuduje w 2021 r. hub wodorowy we Włocławku, gdzie działa spółka Anwil z Grupy Orlen. Inwestycja zakłada m.in. budowę instalacji produkującej wodór w jakości paliwa transportowego. Jak zapowiada prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, podobny hub ma powstać w Płocku.
27.05.2020

IMO wskazuje amoniak i wodór jako paliwa przyszłości

Amoniak i wodór to paliwa przyszłości, która mają pomóc w dekarbonizacji żeglugi. Do takiego wniosku doszli członkowie sympozjum zorganizowanego w zeszłym tygodniu przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO).
21.10.2019

Europejscy armatorzy chcą konkretnych kroków w walce z piractwem w Zatoce Gwinejskiej

Europejscy armatorzy wyrazili zaniepokojenie poziomem piractwa w Zatoce Gwinejskiej i chcą podjęcia zdecydowanych kroków na rzecz ochrony żeglugi w tym regionie.
20.10.2019

Napięcia na linii Chiny-USA nie wpływają znacząco na kursy walut G10

Ulubiony zwyczaj prezydenta Trumpa, polegający na rozstrajaniu rynków finansowych w niekontrolowany sposób za pomocą Twittera, dotychczas nie przyczynił się do gwałtownych ruchów dolara w relacji do pozostałych walut G10. Nieco więcej trudów musiały znieść natomiast waluty gospodarek wschodzących.
28.08.2019

USA: Trump ogłosił zwiększenie stawek celnych na chiński import

Prezydent USA Donald Trump ogłosił w piątek na Twitterze zwiększenie stawek celnych na import z Chin. Zrobił to w odpowiedzi na ogłoszone wcześniej tego dnia przez rząd w Pekinie cła odwetowe na amerykańskie towary o wartości 75 mld USD.
24.08.2019

Ropa w USA może zakończyć tydzień zwyżką o 1 proc., albo większą

Ropa na giełdzie w Nowym Jorku lekko waha się, ale ten tydzień może zakończyć ze wzrostem notowań o 1 proc., może nawet więcej. Inwestorzy liczą na złagodzenie napięć w relacjach handlowych USA z Chinami, co wsparłoby popyt na surowce na świecie - podają maklerzy.
23.08.2019

Ropa w USA w czwartek tanieje, ale w tym tygodniu i tak zyskała 1,5 proc.

Ropa na giełdzie w Nowym Jorku w czwartek tanieje, ale i tak od początku tego tygodnia surowiec zyskał 1,5 proc. Uwaga inwestorów przenosi się z danych o zapasach paliw w USA na spotkanie bankierów centralnych w Jackson Hole - podają maklerzy.
22.08.2019

Nie będzie ekranów dotykowych w amerykańskich niszczycielach

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych zrezygnuje z ekranów dotykowych do kontroli przepustnicy i steru, które obecnie zainstalowane są na niszczycielach. Jest to reakcja na raport ze śmiertelnego zderzenia okrętu z tankowcem w 2017 r. - podał serwis The Verge.
13.08.2019

Zhejiang w Chinach zamierza utworzyć wiodące na świecie środowisko biznesowe

Organizowane wspólnie przez chińskie Ministerstwo Handlu i rząd prowincji Zhejiang pierwsze Międzynarodowe Targi Dóbr Konsumenckich i Expo Chiny-CEEC oraz 21. Sympozjum Handlu i Inwestycji w Zhejiang, zwane dalej trzema wydarzeniami, odbędą się w chińskim wschodnim mieście portowym Ningbo w dniach 8 do 12 czerwca, jak donosi Departament Handlu prowincji Zhejiang.
11.06.2019

Ateńscy wioślarze, kreteńscy piraci i początki rzymskiej floty

Uniwersytet Gdański, Studenckie Koło Naukowe Archeologii Śródziemnomorskiej UG i Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zapraszają na IV Studencką Konferencję "Pomorskie Sympozjum Antyczne", która rozpocznie się 17 maja 2019 roku o godzinie 9:00 w Ośrodku Kultury Morskiej.
15.05.2019

Finlandia: Prezydent Niinisto ostrzega przed konfliktem mocarstw w Arktyce

Obszar Arktyki nie jest odporny na napięcia; niestety nie możemy już wykluczyć konfliktu polityki siły - przyznał prezydent Finlandii Sauli Niinisto, otwierając we wtorek w Helsinkach międzynarodowe sympozjum poświęcone kwestiom bezpieczeństwa w Arktyce.
08.05.2019

Obchody jubileuszu 100-lecia Polskiej Broni Przeciwlotniczej

W Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie 30-31 sierpnia odbędą się centralne obchody święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Sił Zbrojnych RP.
28.08.2018

DZIEŃ NA FX/FI: PLN może osłabić się po Jackson Hole; krajowe SPW w trendzie bocznym

Kurs EUR/PLN może rosnąć w kierunku 4,30, jeżeli podczas piątkowego wystąpienia w Jackson Hole prezes Fed potwierdzi jastrzębie stanowisko Rezerwy Federalnej - oceniają eksperci. Ich zdaniem, krajowe SPW do końca miesiąca pozostaną w trendzie bocznym.
24.08.2018

Ceny ropy w USA rosną; 11 mln b ropy trafi na rynki z amerykańskich rezerw awaryjnych

Ropa naftowa w USA nieznacznie drożeje. Rząd USA planuje uwolnienie 11 mln baryłek ropy z amerykańskich strategicznych rezerw paliwowych (SPR) - podają maklerzy.
21.08.2018

DZIEŃ NA FX/FI: Możliwa korekta spadkowa na USD/PLN; źródłem zmienności na FI banki centralne

O ile notowania EUR/PLN powinny zachowywać się względnie stabilnie, o tyle na parze USD/PLN prawdopodobne jest wystąpienie korekty w obowiązującym obecnie trendzie wzrostowym - oceniają eksperci. Na rynku długu spodziewają się stabilizacji wycen, a jako źródło potencjalnej zmienności podają zaplanowane na ten tydzień posiedzenia EBC i Fed.
20.08.2018

Sympozjum Zagospodarowanie Dolnej Wisły

Priorytetem jest dolna Wisła, bo to jest przyszłość, być albo nie być portów trójmiejskich – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Szef resortu był obecny w środę w Gdańsku na sympozjum „;Za
19.07.2018

Gróbarczyk: Priorytetem jest Dolna Wisła (foto, wideo)

Priorytetem jest dolna Wisła, bo to jest przyszłość, być albo nie być portów trójmiejskich – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Szef resortu był obecny w środę w Gdańsku na sympozjum „Zagospodarowanie Dolnej Wisły”. Podkreślił, że poszukiwanie partnerów społecznych, duża potrzeba kooperacji są podstawą sukcesu w realizacji tej inwestycji.
19.07.2018

Papież: Piękne Morze Śródziemne stało się grobowcem migrantów

"Piękne Morze Śródziemne stało się grobowcem migrantów uciekających przed nieludzkimi warunkami" - napisał papież Franciszek do patriarchy Konstantynopola Bartłomieja I w związku z sympozjum na temat ochrony środowiska zorganizowanym w Atenach.
07.06.2018

Gróbarczyk: żegluga śródlądowa to sektor ogromnych szans

Żegluga śródlądowa jest sektorem, w którym rząd dostrzega ogromne szanse – mówił w środę we Wrocławiu podczas konferencji „Żegluga Łączy” minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Dodał, że rząd jest zdecydowany, by branżę rozwijać.
18.04.2018

Morawiecki: Polsce potrzeba oszczędności, inwestycji i innowacyjności

Silne państwo i wielka Polska powstanie wtedy, w najbliższych latach i dziesięcioleciach, kiedy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności, inwestycji i innowacyjności - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sympozjum w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
02.03.2018

LOTOS o wodorze i rafinerii przyszłości podczas sympozjum CHEMIA 2018

W Płocku w dniach 31 stycznia-1 lutego odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń branży chemicznej – XXIV Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2018. Grupa LOTOS jest partnerem branżowym wydarzenia.
30.01.2018

Wiceszef MNiSW: Krytyka Ustawy 2.0 przez posłów PiS oparta na nieporozumieniu

Krytyczne głosy części posłów PiS wobec projektu reformy szkolnictwa wyższego są "przesadzone" i "oparte troszkę na nieporozumieniu" - ocenił w czwartek w Bydgoszczy wiceszef MNiSW Aleksander Bobko. Wyraził przy tym nadzieję, że projekt ostatecznie uzyska poparcie zarówno rządu, jak i parlamentu.
23.11.2017

XXXVII Sympozjum Siłowni Okrętowych

XXXVII Sympozjum Siłowni Okrętowych, w tym roku organizowane przez Wydział Techniki Morskiej i Transportu (ZUT) oraz Wydział Mechaniczny (AM w Szczecinie), odbedzie się w dniach 23-24 listopada 2017 r. Obrady, w których udział wezmą przedstawiciele nauki i przemysłu, odbędą się w VI sesjach tematycznych i dotyczyć będą problemów projektowania, badania i obliczeń oraz diagnostyki i eksploatacji siłowni okrętowych. Przewidziano ponad 30 wystąpień uczestników sympozjum.
20.11.2017

XI Studenckie Sympozjum Logistyczno-Transportowe SeaPoint 2017

W dniach 23-24 listopada na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie odbędzie się XI Studenckie Sympozjum Transportowo-Logistyczne " 2017".
15.11.2017

Europejskie rybołówstwo śródlądowe i akwakultura w centrum uwagi

W Starych Jabłonkach w środę rozpoczęła się Sesja Komisji FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations). Komisja rozpatrzy strategię zrównoważonego rozwoju rybołówstwa śródlądowego i akwakultury w regionie europejskim.
06.09.2017

Otwarcie 29. Sympozjum Komisji Doradczej ds. Europejskiego Rybołówstwa Śródlądowego i Akwakultury

Anna Moskwa, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, otworzyła 29. Sympozjum Komisji Doradczej ds. Rybołówstwa Śródlądowego i Akwakultury. Wydarzenie jest poświęcone przede wszystkim zagadnieniu adaptacji rybołówstwa śródlądowego do zmian klimatycznych.
04.09.2017

O rybactwie śródlądowym i akwakulturze w formacie międzynarodowym

W dniach 3-6 września br. w Starych Jabłonkach odbędzie się międzynarodowe sympozjum pn. „Dostosowanie rybactwa śródlądowego i akwakultury do zmian klimatycznych”. Organizatorem wydarzenia jest Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (Food and Agriculture Organization of United Nations). Resort gospodarki morskiej na sympozjum będzie reprezentowała wiceminister Anna Moskwa.
31.08.2017

„Transas Day”  w Enamor

Enamor wraz z niemieckim oddziałem firmy Transas zorganizował spotkanie dla użytkowników systemów ECDIS, WECDIS i Symulatorów tego producenta. Tematem przewodnim było dostosowanie urządzeń producenta do wymaganych od sierpnia bieżącego roku zmian w konwencji SOLAS i normie IEC 61174.
31.05.2017

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020

Wdrażaniu Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 poświęcone zostało sympozjum zorganizowane w Centrum Konferencyjnym w Ożarowie Mazowieckim. Konferencję otworzył Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
19.03.2017

Wydział Mechaniczno-Elektryczny Akademii Marynarki Wojennej obchodził 85-lecie

W piątek, 2 grudnia br. Wydział Mechaniczno-Elektryczny Akademii Marynarki Wojennej obchodził jubileusz 85-lecia. Z tej okazji w Audytorium Biblioteki Głównej odbyło się sympozjum z udziałem władz uczelni, pracowników wydziału oraz zaproszonych gości.
06.12.2016

Kolej na SeaPoint 2016. Studencka inicjatywa naukowa

24-25 listopada na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu odbyło się jubileuszowe – X Studenckie Sympozjum Transportowo-Logistyczne „SeaPoint 2016”. Tegorocznym tematem był transport kolejowy: pasażerski i towarowy.
29.11.2016

Ogólnopolskie sympozjum Klubu Szkół Westerplatte

We wtorek w Kwidzynie odbyły się uroczystości z okazji 33. ogólnopolskiego sympozjum Klubu Szkół Westerplatte. Wojskową asystę honorową stanowiła kompania i orkiestra reprezentacyjna Marynarki Wojennej.
01.06.2016

Wszystko o tunelu pod Martwą Wisłą – sympozjum „Inwestycyjny Gdańsk”

Do 10 kwietnia br. można zgłaszać chęć uczestnictwa w sympozjum naukowo-gospodarczym „Inwestycyjny Gdańsk”. Udział w wydarzeniu, nad którym patronat sprawują Rektor PG – prof. Henryk Krawczyk oraz Prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz, jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz.
07.04.2016

Sympozjum w Kołobrzegu

Polskie Stowarzyszenie Morskie - Gospodarcze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego było organizatorem uroczystego sympozjum w dniu 13 lutego b.r. w Kołobrzegu.
15.02.2016

Gospodarka morska - 42. Sympozjum GAP w Szczyrku

5 mln miejsc pracy i 500 mld euro wartości dodanej… - na tyle wycenia się wartość gospodarki morskiej w Unii Europejskiej. Jeśli dodamy do tego informację, że aż 75% handlu zagranicznego i ok. 40% handlu wewnętrznego w Europie odbywa się drogą morską, łatwo dojdziemy do wniosku, że sektor morski ma olbrzymie znacznie dla gospodarki.O gospodarce morskiej będzie można podyskutować podczas 42. Sympozjum GAP w Szczyrku.
12.01.2016

Północna Droga Morska tylko dla Rosjan?

W dobie słabnącego transportu między Europą i Azją, coraz więcej towarów jest przewożonych do i z rosyjskich portów Północną Drogą Morską (NSR) – stwierdził rosyjski minister transportu Viktor Olersky.
19.10.2015

Czy Pomorskie wykorzystało szanse rozwojowe w zakresie gospodarki morskiej?

W minioną środę w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyło się Sympozjum naukowe poświęcone gospodarce morskiej, nad którym patronat honorowy objął rektor Politechniki - prof. Henryk Krawczyk.
16.10.2015

Byłe tereny Stoczni Gdańsk zyskują na popularności

Tereny byłej Stoczni Gdańsk cieszą się dużą popularnością – przekonywała na symozjum „Czy Pomorskie wykorzystało szanse rozwojowe w zakresie gospodarki morskiej?” Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
15.10.2015

Czy Pomorskie wykorzystało szanse rozwojowe w zakresie gospodarki morskiej?

Pracodawcy Pomorza oraz Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej organizuje w środę (14.10) o godz. 10 sympozjum „Czy Pomorskie wykorzystało szanse rozwojowe w zakresie gospodarki morskiej?”.
09.10.2015

Łodzie i statki w archeologii - międzynarodowe sympozjum rusza za kilka dni

5 dni, 150 gości z całego świata, 16 sesji naukowych. 21 września, w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku rozpocznie się międzynarodowe sympozjum "Łodzie i statki w archeologii" (International Symposium on Boat and Ship Archaeology – ISBSA). Pięciodniowe sympozjum otworzy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, profesor Małgorzata Omilanowska, która objęła konferencję swoim patronatem.
15.09.2015

3. Międzynarodowy Kongres Morski

Korzystając ze swoich szerokich kontaktów międzynarodowych, Polski Rejestr Statków dokłada starań, by zapewnienić udział w tym wydarzeniu przedstawicieli Komisji Europejskiej, administracji morskich i stowarzyszeń armatorskich możliwie wielu państw, towarzystw ubezpieczeniowych, producentów wyposażenia okrętowego oraz biur projektowych.
09.06.2015

Naukowo o siłowniach okrętowych

W dniach 20-21 listopada 2014 roku miało miejsce XXXV jubileuszowe Sympozjum Naukowe Siłowni Okrętowych organizowane przez Instytut Budowy i Eksploatacji Okrętów Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej.
12.12.2014

Zaproszenie na XXXV Sympozjum Siłowni Okrętowych

Serdecznie zapraszamy na organizowane przez Instytut Budowy i Eksploatacji Okrętów Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej XXXV Jubileuszowe Sympozjum Naukowe Siłowni Okrętowych, które odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2014r we Władysławowie.
17.11.2014

ABB uruchamia podziemny i podmorski elektroenergetyczny kablowy system przesyłowy na największe napięcie na świecie

Napięcie 525 kV to nowy rekord świata dla wytłaczanych kabli HVDC prądu stałego wysokiego napięcia, podwajając przepustowość i zwiększając zasięg linii, co umożliwia większą integrację odległych odnawialnych źródeł energii i połączeń międzysieciowych.
27.08.2014

Akademia Marynarki Wojennej z wyróżnieniami na BALT MILITARY EXPO

Podczas 13. Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO 2014 (24-26 czerwca) Akademia Marynarki Wojennej otrzymała wyróżnienie Prezesa Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju za endoskopowe stanowisko diagnostyki luf artyleryjskich. Natomiast referat napisany na ten temat został wybrany jako najbardziej nowatorski. Współautorami byli przedstawiciele AMW kmdr por. Mirosław Chmieliński i kmdr por. rez. Mirosław Gołyga.
30.06.2014

Światowy Dzień Morza 2013: Zrównoważony rozwój, zaangażowanie IMO po szczycie w RIO +20

W przyszłości, rozwój ludzkości wychodzić powinien naprzeciw nie tylko bieżącym potrzebom, ale także uwzględniać potrzeby przyszłych pokoleń. Nasz rozwój musi być zrównoważony.
12.09.2013

ALTRO MARINE – przedstawicielstwo i pośrednictwo

Altro Marine, pomorska spółka, obecna na rynku przez 15, lat jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 4 zagranicznych firm działających na międzynarodowym rynku morskim. Tym samym firma pośredniczy w dostawach wysokiej klasy produktów powszechnie stosowanych w okrętownictwie.
13.08.2013

„Sołdek” skończył 65 lat

Rudowęglowiec SS „Sołdek” skończył 65 lat. Dokładnie 3 kwietnia br. minęła rocznica położenia stępki pod tę jednostkę. To pierwszy statek zbudowany w Stoczni Gdańsk po II wojnie światowej.
04.04.2013

„Sołdek” pierwsza polska stępka powojenna

3 kwietnia 2013 roku mija 65 rocznica położenia stępki pod pierwszego rudowęglowca, wybudowanego po wojnie, na pochylni Stoczni Gdańskiej.
19.03.2013

Sympozjum firmy Kongsberg Maritime

Firma Kongsberg Maritime przy udziale firmy Escort organizuje sympozjum SUBSEA PRODUCT SEMINAR TOUR 2013 przedstawiające najnowsze produkty Kongsberg.
07.03.2013

Biblioteka Akademii Marynarki Wojennej- obiekt XXI wieku

Pomysł budowy biblioteki nie jest nowy. Narodził się 11 lat temu, kiedy akademia umożliwiła studiowanie osobom cywilnym. Okazało się wówczas, że budynek starej biblioteki pęka w szwach i nie jest w stanie sprostać potrzebom rosnącej liczby studentów. Nowy obiekt nie tylko spełnia potrzeby rozwijającej się uczelni ale jest jedną z największych i najciekawszych realizacji ostatnich lat na Pomorzu.
06.12.2012

Przygotowania do V Sympozjum nt. bezpieczeństwa żeglugi na Bałtyku

Związek Armatorów Polskich (ZAP), Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Polski Rejestr Statków (PRS) zawarli w dniu 21 listopada br. oficjalne porozumienie odnośnie współpracy i podziału zadań związanych z organizacją V Sympozjum „Bezpieczeństwo żeglugi w rejonie Morza Bałtyckiego”. Ma się ono odbyć 18 kwietnia 2013 r. w sali konferencyjnej hotelu Radisson BLU w Szczecinie.
23.11.2012

PRS bierze udział w WaterWays Expo 2012

Żegluga śródlądowa w Polsce jest w złej kondycji. Wszelkie inicjatywy i działania służące zmianie sytuacji warte są wsparcia i włączenia się w nie. Za taką inicjatywę uznać można również WaterWays Expo, targi połączone z konferencją.
13.09.2012

Siła umysłu napędzi siłe wiatru nad Bałtykiem

„Chciałbym móc spoglądać na całe pole turbin wiatrowych z okien mojego własnego domu. Po prostu je uwielbiam” – mówił współtwórca sukcesu Apple, Steve Wozniak podczas sympozjum American Wind Energy Association. Miejmy nadzieję, że entuzjazm wspólnika Steva Jobsa podzielą również mieszkańcy Wybrzeża. Niedawno przyznano pierwsze decyzje lokalizacyjne dla farm wiatrowych na polskim Bałtyku i w perspektywie kilku kolejnych lat ujrzymy morskie wiatraki na horyzoncie.
27.07.2012

Bardzo dobry rok w działalności PRS S.A.

Rok 2011 był dla Polskiego Rejestru Statków S.A. szczególny. Najważniejszym wydarzeniem był powrót PRS do Międzynarodowego Stowarzyszenia Towarzystw Klasyfikacyjnych (IACS).
30.01.2012

IV Sympozjum Safe Shipping on the Baltic Sea - kontynuacja dialogu administracji morskiej

Nadanie Morzu Bałtyckiemu statusu obszaru morskiego szczególnie wrażliwego (Particularly Sensitive Sea Area- PSSA) przez Międzynarodową Organizację Morską (ang. IMO) w 2006 r., i następnie wprowadzenie, zarówno przez IMO, jak też Komisję Europejską, szeregu ograniczeń ukierunkowanych na ochronę środowiska i bezpieczeństwo żeglugi, wywołuje potrzebę ich pilnego śledzenia.
03.10.2011

TransNav 2011 IX Międzynarodowe Sympozjum Nawigacyjne, Gdynia 15-17 czerwca

W dniach 15-17 czerwca 2011 roku Wydział Nawigacyjny Akademii Morskiej w Gdyni wspólnie z prestiżowym brytyjskim The Nautical Institute zorganizował Międzynarodowe Sympozjum TransNav 2011 pt. „Nawigacja morska i bezpieczeństwo transportu morskiego”.
21.06.2011

Safe Shipping on the Baltic Sea

IV Sympozjum "Safe Shipping on the Baltic Sea" w dniu 23 września 2011 r. - sala konferencyjna CENTRALNEGO MUZEUM MORSKIEGO przy ul. Ołowianka 9-13, Gdańsk.
03.06.2011

Sympozjum brzegowe

"Wybrzeże jest naszym życiem" to motto XI Międzynarodowego Sympozjum Brzegowego - ICS2011, które od 9 do 14 bm. trwało w Szczecinie. Zorganizował je Instytut Nauk o Morzu Uniwersytetu Szczecińskiego, obchodzący swoje 20-lecie. W sympozjum wzięło udział kilkuset naukowców z całego świata.
16.05.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.