Politechnika Gdańska
Do 10 kwietnia br. można zgłaszać chęć uczestnictwa w sympozjum naukowo-gospodarczym „Inwestycyjny Gdańsk”. Udział w wydarzeniu, nad którym patronat sprawują Rektor PG – prof. Henryk Krawczyk oraz Prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz, jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz.
Zaplanowane na 22 kwietnia sympozjum podzielono na dwie części. Pierwsza dotyczyć będzie budowy tunelu drogowego pod Martwą Wisłą (podsumowanie), kolejna poświęcona będzie prezentacji prognozy inwestycyjnej Gdańska do 2020 roku. Podczas spotkania będzie więc mowa m.in. o wyzwaniach związanych z budową tunelu, historii tego obiektu, a także o wpływie inwestycji infrastrukturalnych na wzrost konkurencyjności regionu. W programie znajdują się także punkty dotyczące kolejnych miejskich zamierzeń, w tym projektu „Zielony Bulwar”.
Udział w sympozjum będzie także okazją do zwiedzenia tunelu pod Martwą Wisłą jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się tutaj.
Przedsięwzięcie organizują: Urząd Miejski w Gdańsku, Gdańskie Inwestycje Komunalne oraz Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa przy współpracy Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej i hiszpańskiej firmy Obrascón Huarte Lain SA.
O zbliżającym się sympozjum można przeczytać także na stronie SAPG.
Ile można zarobić na statku? Nawet 10 tys. euro miesięcznie
00:01:39
Tak rozkłada się ciało w głębi oceanu (wideo)
Na „Titanicu” byli pasażerowie z Polski
Pracowniczki platformy wiertniczej: Dziwne jest nie to, że tu jesteśmy, tylko to, że nas tu wcześniej nie było
Ogromne lodowe kule nad Bałtykiem. Skąd się wzięły?
Norwesko-polskie spotkanie przy byłym ORP Sokół. Okazja do wspomnień i rozmów o przyszłości
Blisko 60 tysięcy odwiedzających wystawę „Bałtyk. Morze zielonej energii”
Oceania wyruszyła po raz 40-ty na Spitsbergen
Pomorska Nagroda Muzealna za badania nad stratami wojennymi m.s. Piłsudski
Dni Morza z atrakcjami. Zapowiedziano pokazy i paradę morską
Dar Młodzieży na Bahamach. Żaglowiec doznał awarii systemu klimatyzacji