Włoskie służby uratowały na Morzu Śródziemnym 314 migrantów różnej narodowości, którzy wypłynęli łodzią z wybrzeży Egiptu - poinformowała w czwartek Straż Przybrzeżna, koordynująca akcję ratunkową.
Ratownicy przyszli z pomocą migrantom w chwili, gdy ich łódź dryfowała w Cieśninie Sycylijskiej.
Wśród migrantów są, jak podano, obywatele Syrii, Erytrei, Somalii, Etiopii, Komorów, a także Palestyńczycy. Wszyscy zostaną przetransportowani do portu w Crotone w Kalabrii.
Najwięcej migrantów przypływa do Włoch z wybrzeży Libii. Z Egiptu przybywają oni bardzo rzadko. Od początku roku do Włoch dotarło drogą morską około 19 tysięcy ludzi.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty