• <

Konferencja "Offshore Wind - Logistics & Supplies". Zaprasza PTMEW

gm

18.10.2022 21:52 Źródło: PTMEW
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Konferencja "Offshore Wind - Logistics & Supplies". Zaprasza PTMEW

Partnerzy portalu

Konferencja "Offshore Wind - Logistics & Supplies". Zaprasza PTMEW - GospodarkaMorska.pl
Fot. promocyjne

W dniach  26-27 października 2022 r. w Gdyni odbędzie się organizowana przez Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej jedenasta edycja Konferencji „Offshore Wind - Logistics & Supplies”. 

Konferencja stanowi coroczny wgląd w stan rozwoju łańcucha dostaw dla sektora morskiej energetyki wiatrowej, a także jest doskonałym miejscem spotkań kilkuset najlepszych specjalistów tej branży, reprezentujących światowej klasy dostawców usług i komponentów.

Według skumulowanych szacunków organizacji branżowych, moc zainstalowana w morskich farmach wiatrowych, tylko w Europie, może osiągnąć poziom aż 120-130 GW do 2030 roku wobec obecnie zainstalowanych ok. 30 GW. 

Jest to ogromna szansa na rozwój także dla polskiej gospodarki. Polskie obszary morskie, a także części Morza Bałtyckiego należące do naszych sąsiadów w ciągu kilku lat staną się morskim placem budowy instalacji o łącznej mocy przekraczającej znacząco 10 GW, zaś w ciągu najbliższych lat możliwe jest „uwolnienie” kolejnych obszarów morskich na Bałtyku z przeznaczeniem dla morskiej energetyki wiatrowej. 

Polski przemysł energetyki morskiej już dziś wytwarza bądź jest zdolny do wytworzenia decydującej części  komponentów niezbędnych do realizacji projektów morskich farm wiatrowych dla odbiorców zagranicznych, oczekując jednocześnie na pełne otwarcie rynku krajowego. Niedawne decyzje PKN Orlen oraz Vestas odnośnie zlokalizowania tzw. terminala instalacyjnego w Świnoujściu oraz montowni morskich turbin wiatrowych w Szczecinie jeszcze bardziej podnoszą potencjał polskiego przemysłu oraz szanse na jego dynamiczny rozwój w najbliższych latach. 

Równolegle rozwijane się projekty baz serwisowych w mniejszych portach polskiego wybrzeża, które będą generowały znaczące i stabilne przychody przez co najmniej 30 lat pierwszego cyklu życia farm wiatrowych na morzu. 

Podczas Konferencji omówione zostaną wszystkie bieżące wydarzenia rynkowe, a na ich tle toczone będą fachowe debaty nt. gotowości przemysłu offshore wind do obsługi nadchodzącej koniunktury w regionie południowego Bałtyku. W tematycznie podzielonych sesjach dyskutowana będzie oferta, podaż, a także nowe technologie w dziedzinie instalacji i serwisu morskich farm wiatrowych, zarówno w zakresie floty, jak i metod instalacyjnych. 

Gruntownie omówione zostaną wątki związane z dostawami turbin wiatrowych oraz konstrukcji wsporczych. Odbędzie się także głęboka debata nt. stanu gotowości polskiego łańcucha dostaw do dostarczenia rynkowi kompletnie wyposażonej morskiej stacji elektroenergetycznej wraz z jej instalacją. 

Wreszcie omówione zostaną mechanizmy współpracy pomiędzy łańcuchami dostaw na poziomie międzynarodowym, w celu skutecznej eliminacji luk podażowych, które z pewnością zagrożą płynnej realizacji projektów w najbliższych dziesięciu latach. Rzetelnie poruszone zostaną także wątki związane z koniecznością ciągłego uzupełniania kompetencji polskiego przemysłu offshore wind oraz formami wspierania jego rozwoju, niezbędnymi do uzyskania pozycji konkurencyjnej w stosunku do uznanych dostawców zagranicznych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu na stronie www.offshore-conference.pl oraz do udziału w konferencji i zdobycia wiedzy o możliwościach maksymalizacji zysków płynących z rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Konferencja odbędzie się pod Patronatem Honorowym Ministra Aktywów Państwowych, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ambasady Królestwa Norwegii w Warszawie.Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.