• <
smartre_2023

Maersk: Pierwsze cięcie stali dla Offshore Wind Jack-Up

zk

15.10.2022 16:27
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Maersk: Pierwsze cięcie stali dla Offshore Wind Jack-Up

Partnerzy portalu

 Maersk: Pierwsze cięcie stali dla  Offshore Wind Jack-Up  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Maersk Supply Service

W stoczni Sembcorp Marine w Singapurze pocięto pierwszą stal dla statku do instalacji morskich turbin wiatrowych (WIV) zamówionego przez Maersk Supply Service.

W marcu duńska firma Maersk Supply Service zamówiła jednostkę do instalacji turbin wiatrowych i wygrała swój pierwszy kontrakt z Equinor i BP na instalację turbin na morskich farmach wiatrowych Empire Wind 1 i 2.

Zaprojektowane we własnym zakresie i opatentowane przez Maersk Supply Service rozwiązanie do instalacji turbin wiatrowych ma podobno współpracować z nową technologią zasilania, która ma być o ponad 30 procent bardziej wydajna niż standardowe jednostki typu jack-up.

WIV został również wybrany do instalacji turbin wiatrowych na morskiej farmie wiatrowej Beacon Wind w Stanach Zjednoczonych. Projekt ten jest realizowany przez Equinor i BP. Kontrakt jest bezpośrednią kontynuacją wcześniej ogłoszonej umowy dla Empire Wind.

Jednostki podnośnikowe, system przenoszenia ładunku oraz dźwig zostaną dostarczone przez NOV, a prace projektowe zostały wsparte przez towarzystwo klasyfikacyjne ABS.

Oprócz turbin wiatrowych statek będzie mógł również instalować fundamenty monopali na głębokości +60 m przy użyciu dźwigu NOV.

Zakończenie budowy nowego statku Maersk, który będzie wyposażony w system napędowy Steerprop, planowane jest na 2025 rok.Źródło: Maersk Supply Service

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.