• <

XI Międzynarodowa Konferencja użytkowników systemu JCATS

PMK

22.05.2017 08:43 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie XI Międzynarodowa Konferencja użytkowników systemu JCATS
XI Międzynarodowa Konferencja użytkowników systemu JCATS - GospodarkaMorska.pl

Dzisiaj, (poniedziałek, 22 maja br.) w 3. Flotylli Okrętów rozpoczęła się XI Międzynarodowa Konferencja Użytkowników Systemu Symulacji Pola Walki JCATS (JCATS - Joint Conflict and Tactical Simulation).

W konferencji uczestniczą przedstawiciele państw wykorzystujących system symulacji JCATS, w tym m. in. z USA, Australii, Litwy, Słowenii, Chorwacji, Danii, Nigerii, Ukrainy, Tajwanu, Estonii, Włoch, Omanu oraz Centrów Szkolenia Dowództw NATO. Celem trwającej konferencji, jest wymiana doświadczeń w zakresie stosowania tego systemu w szkoleniach i ćwiczeniach wojskowych. W czasie konferencji uczestnicy zaprezentują sposób wykorzystywania systemu JCATS w ich krajach lub organizacjach. Szczególny nacisk podczas konferencji, położony jest na przedstawienie wniosków i nowych pomysłów, które pozwolą na skuteczniejsze wykorzystanie narzędzia szkoleniowego jakim jest system JCATS.

Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką działania Marynarki Wojennej, podczas ćwiczenia dowódczo-sztabowego z wykorzystaniem systemu JCATS, odbywającego się na terenie 3. Flotylli Okrętów. Organizatorem konferencji jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Konferencja potrwa do czwartku, 25 maja.

System Symulacji Pola Walki JCATS, umożliwia symulowanie rzeczywistych warunków pola walki ze wszystkimi jego aspektami. Narzędzie to wymusza na ćwiczących użycie wiedzy taktycznej i operacyjnej w celu właściwego prowadzenia działań bojowych lub kryzysowych. System pozwala na symulowanie działań i zdarzeń nie możliwych do zrealizowania w czasie ćwiczeń z wojskami, prowadzonych w czasie pokoju, m. in. takich jak: ostrzał artylerii, pożar w terenie zurbanizowanym, zniszczenie mostów lub wiaduktów, karambol na autostradzie, czy też uszkodzenie tankowca i wyciek ropy naftowej na morzu. System umożliwia także operowanie w różnych porach doby i różnych warunkach pogodowych. Przewiduje również możliwość odzwierciedlenie natężenia ruchu oraz możliwości poruszania się pojazdów w zależności od ukształtowania terenu czy też jego przejezdności.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40187,00 $ tona 1,80% 3 gru
 Cynk 3323,00 $ tona 0,91% 3 gru
 Aluminium 2647,00 $ tona -0,26% 3 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.