Połączenia ostatniej mili, optymalizacja terminali multimodalnych, poprawa lub aktywacja usług multimodalnych oraz rozwiązania w zakresie innowacji ekologicznych, takich jak paliwa alternatywne, działania na rzecz efektywności energetycznej to sposoby na stworzenie bardziej zrównoważonego transportu.
Jaka jest przyszłość zrównoważonego globalnego łańcucha dostaw w Europie? W jaki sposób możemy skorzystać z Europejskiego Zielonego Ładu w perspektywie?
Wybitni prelegenci będą szukać odpowiedzi na te pytania podczas międzynarodowej konferencji końcowej online, która odbędzie się w czwartek 16 lipca 2020 r. w ramach projektu TalkNET.
Dzięki wkładowi programu Interreg CENTRAL EUROPE, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA oraz 14 innych znaczących partnerów europejskich, obejmujących osiem różnych krajów, współpracowało w celu promowania lepszej koordynacji pomiędzy zainteresowanymi stronami transportu towarowego w obszarze Europy Środkowej, aby uczynić węzły logistyczne (porty i wioski towarowe) bardziej efektywnymi i przyjaznymi dla środowiska, wspierając wdrażanie nowych usług i inwestycje w ekoinnowacje.
Więcej informacji na temat tego wydarzenia pod adresem: talknet-final-conference.it
Czy nowe przepisy w zakresie prawa pierwokupu w portach będą faktycznie tak problematyczne? Wywiad z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem
Game changer: port Esbjerg potroi moc offshore z pomocą cyfrowego bliźniaka
Ewolucja branży morskiej – rozmowa z Andrzejem Smoleńskim
Kontrakt na dostawy ropy ze wschodu przestanie być realizowany w momencie wprowadzenia kolejnych sankcji
Wydano zezwolenie na rozbudowę węzła Gdańsk Południe
Mimo sankcji, 250 transportów z paliwem wywiozły w ostatnim miesiącu z Rosji europejskie statki