• <

Gdynia: Międzynarodowa Konferencja Offshore Wind Logistics & Supplies już 20-21 września

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Gdynia: Międzynarodowa Konferencja Offshore Wind Logistics & Supplies już 20-21 września

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Już w przyszłym tygodniu po raz dwunasty Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) zgromadzi przedstawicieli przemysłu offshore wind z całej Europy w Gdyni – sercu bałtyckiej gospodarki morskiej. Konferencja Offshore Wind – Logistics & Supplies stała się nieodłącznym punktem w kalendarzu wydarzeń związanych z rozwojem sektora MEW w naszym regionie.

Podczas tegorocznej edycji, obok paneli tematycznych, które poruszą kwestie najnowszych osiągnięć technicznych w dziedzinie dostaw komponentów i usług dla morskich farm wiatrowych, szczególna uwaga zostanie poświęcona aspektom prawno-technicznym związanym z procesem kontraktowania zamówień w branży morskiej energetyki wiatrowej.

W agendzie tegorocznej konferencji znalazły się również aktualne tematy związane z budową fabryki morskich turbin wiatrowych i wież wiatrowych w Polsce, przygotowaniami polskich portów oraz usługodawców do obsługi procesu budowy i serwisu morskich farm wiatrowych. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z dogłębnymi analizami i ekspertyzami dotyczącymi potencjału polskiego przemysłu w zakresie projektowania infrastruktury morskiej energetyki wiatrowej. Omówiony zostanie także stan przygotowania polskiego łańcucha dostaw do oferowania rynkowi nowych produktów w formule generalnego wykonawstwa.

Toczące się debaty pozwolą wyciągnąć konstruktywne wnioski z trwającego procesu kontraktowania usług i komponentów dla projektów morskich farm wiatrowych, zwłaszcza z tzw. pierwszej fazy. Wydarzenie będzie znakomitą sposobnością do otwartej rozmowy z przedstawicielami deweloperów, instytucji finansujących oraz wspierających rozwój polskich przedsiębiorstw, celem opracowania zintegrowanej strategii tworzenia silnego, lokalnego łańcucha dostaw.

– Potencjał kapitałowy programu inwestycyjnego morskiej energetyki wiatrowej tylko w Polsce szacowany jest w tej chwili na 200 mld zł, a nawet ponad 200 mld zł, w fazie budowy i około drugie tyle w fazie eksploatacji. Podczas dwóch dni konferencji będziemy rozmawiali m.in. o tym, jak duży ułamek tej niebotycznej wartości może trafić w perspektywie do naszych polskich wytwórców – podkreśla Jakub Budzyński, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej. – Będziemy mówili o tym, jak zabezpieczyć po stronie polskiej łańcuch dostaw dla morskich turbin wiatrowych. Mówimy o tym, kiedy i czy już w tej chwili możliwa jest dostawa morskich stacji transformatorowych właśnie z polskich zakładów produkcyjnych. Oprócz tego, w tym roku program naszej konferencji będzie wzbogacony również o wątki dotychczas nieporuszane. Bardzo głęboko wejdziemy w temat związany z kontraktowaniem dostaw usług i komponentów dla projektów morskich na wiatrowych – dodaje.

Goście Konferencji otrzymają konkretne informacje oraz sprawdzone wskazówki dotyczące praktyk oraz ram prawnych regulujących mechanizmy zamówień w branży offshore.

Nie zabraknie także atrakcji w postaci możliwości zwiedzenia jednostek pływających wykorzystywanych w procesie badań środowiskowych oraz w obsłudze i eksploatacji morskich farm wiatrowych. Partnerzy konferencji, FRS Windcat Polska Sp. z o.o. oraz Baltic Diving Solutions Sp. z o.o., udostępnią zwiedzającym jednostki HydroCat 55 – pierwsza na świecie jednostka CTV zbudowana w technologii H2-ready oraz Baltic Surveyor – jednostka badawczo-pomiarowa, wykonująca m.in. pełen zakres kampanii geofizycznych w ramach oceny oddziaływania na środowisko. Jednostki zostaną zakotwiczone w Basenie Prezydenckim Portu Gdynia, w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Courtyard by Marriott Waterfront Gdynia, w którym tradycyjnie odbywa się konferencja.

Partnerami Strategicznymi Konferencji są:

  • Tele-Fonika Kable S.A. / JDR
  • FRS WindCat Polska Sp. z o.o.

Partnerzy Główni:
Seaway7, Ramboll, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Orsted, PGE Baltica Sp. z o.o., Forte IX, DEME Group

Ostatnie wolne miejsca dostępne są w zakładce „Registration” na offshore-conference.pl

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.