• <
konferencj_platforma_lng_2023

W niedzielę z Portu Gdynia wypłynął statek z ładunkiem 5 suwnic dla izraelskiego portu

09.02.2021 08:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski W niedzielę z Portu Gdynia wypłynął statek z ładunkiem 5 suwnic dla izraelskiego portu

Partnerzy portalu

W niedzielę z Portu Gdynia wypłynął statek z ładunkiem 5 suwnic dla izraelskiego portu - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

5 suwnic kontenerowych RMP, o wadze 18 ton każda, to kolejna partia urządzeń zbudowanych w PZT w Gdyni dla Portu Ashdod w Izraelu. Łącznie wysłano tam już 18 suwnic. Będą przeznaczone do pracy automatycznej.

Ich dostarczenie to kontynuacja kontraktu Hadarom związanego z intensywną rozbudową izraelskiego terminala. Generalnym wykonawcą kontraktu dla terminalu HADAROM w Izraelu jest fińska firma KONECRANES.

Statkiem, na którym umieszczono 5 suwnic kontenerowych RMG o wadze 180 t każda był Pottersgracht. To udźwigowiony (2 dźwigi, 700 t udźwigu każdy) drobnicowiec ciężarowy wielorakiego zastosowania zbudowany w 2010 r. o długości 169 metrów. Został przejęty przez Grupę Spliethoff na przełomie 2019/2010 razem z 9 innymi jednostkami.

Operacja odbyła się dzięki współpracy Konecranes, PZT, ZRUO, Transfennica, załóg statków i przedstawicieli gdyńskiego portu.

Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.