• <

Wynik wyszukiwania - "pzt" - Wiadomości

Darłowo ma apetyt na offshore wind

Miasto Darłowo zacieśnia współpracę z ważnymi graczami sektora morskiej energetyki wiatrowej. To element strategii rozwoju infrastruktury portowej, na co miasto ma szansę pozyskać wsparcie w wysokości 275 milionów złotych z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
21.04.2024

Gdańsk gospodarzem przyszłorocznych ME w wioślarstwie morskim

W przyszłym roku Gdańsk zorganizuje mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim - dyscyplinie, która znalazła się w programie igrzysk olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku. Zawody odbędą się w dniach 20-23 czerwca.
25.12.2023

Minister Bortniczuk: realizujemy duży program upowszechniania wioślarstwa

"Realizujemy duży program upowszechniania wioślarstwa" - powiedział w niedzielę w Płocku minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Po ceremonii wręczenia medali 15. mistrzostw Polski w sprincie szef resortu przekazał miejscowemu PTW łódź motorową.
17.09.2023

Niemal 100 łodzi motorowych trafi do polskich kajakarzy i wioślarzy

94 łodzie motorowe za blisko 5 mln zł trafią do polskich klubów kajakowych i wioślarskich dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Centrum Olimpijskim minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk symbolicznie przekazał je prezesom Polskiego Związku Kajakowego i Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.
22.08.2023

Uwaga Wodór! "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " [ODCINEK SPECJALNY 19]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " jest już w sieci!
27.06.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

Statek wikingów odkryty w kopcu grobowym w Norwegii

20-metrowy statek wikingów został odkryty w kopcu, wcześniej uważanym za pusty – informuje serwis Science Norway. Odkrycie było możliwe dzięki wykorzystaniu georadaru.
30.04.2023

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

Rosjanie na Krymie odwołali obchody. Boją się ukraińskiego wojska

Rosjanie na anektowanym Krymie boją się ukraińskich sił zbrojnych, dlatego odwołali obchody Dnia Marynarki Wojennej Rosji i oskarżyli Ukrainę o rzekomy atak dronem w Sewastopolu - pisze w niedzielę Marynarka Wojenna Ukrainy.
31.07.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

[WIDEO] Zalew połączony z Zatoką. Przekop Mierzei wkrótce gotowy

Inwestycja, której celem jest wytyczenie nowej drogi wodnej na Mierzei Wiślanej nabiera ostatecznych kształtów. Śluza kanału żeglugowego jest już napełniona wodą do docelowego poziomu, co oznacza, że połączenie Zalewu Wiślanego oraz Zatoki Gdańskiej stało się faktem. Zrealizowano już także większość prac w porcie osłonowym oraz w rejonie sztucznej wyspy.
14.06.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Historia badań i inicjatyw międzynarodowych w sprawie zatopionej amunicji

Zatopiona amunicja, a zwłaszcza amunicja chemiczna była postrzegana jako problem polityczny. Spowodowane było to kwestiami związanymi z odpowiedzialnością prawną. Powszechnie akceptowana zasada „Zanieczyszczający Płaci” (z ang. Polluter Pays) jest już w użyciu od IX wieku, ale jej stosowanie formalne to historia najnowsza.
22.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

W niedzielę z Portu Gdynia wypłynął statek z ładunkiem 5 suwnic dla izraelskiego portu

5 suwnic kontenerowych RMP, o wadze 18 ton każda, to kolejna partia urządzeń zbudowanych w PZT w Gdyni dla Portu Ashdod w Izraelu. Łącznie wysłano tam już 18 suwnic. Będą przeznaczone do pracy automatycznej.
09.02.2021

Dobry rok 2020 dla Portowego Zakładu Technicznego

Rok 2020 – mimo pandemii COVID 19- będzie udanym rokiem w ponad dwudziestoletniej historii gdyńskiego Portowego Zakładu Technicznego Sp. z o.o. zajmującego się montażem urządzeń kontenerowych. Pracownicy PZT tworząc swoją fachowością dobrą gdyńska markę, sprawili, iż dzisiaj PZT Sp. z o.o. to znany i sprawdzony lider dobrej portowej roboty.
28.12.2020

Podwójny załadunek potężnych suwnic w Porcie Gdynia (foto, wideo)

Cztery suwnice RTG przeznaczone do Portu Valencia w Hiszpanii i pięć suwnic RMG do Portu Ashdod w Izraelu załadowano w ostatnich dniach przy Nabrzeżu Francuskim w Gdyni. Sprawna operacja odbyła się dzięki współpracy Konecranes, PZT, ZRUO, Transfennica, załóg statków i przedstawicieli gdyńskiego portu.
20.11.2020

Starożytny fragment Oceanu Spokojnego znaleziony 400 mil pod Chinami

Naukowcy zidentyfikowali bardzo stary fragment Oceanu Spokojnego - starożytne pozostałości dawnego dna morskiego - rozciągający się na setki mil pod Chinami, który jest wciągany w dół do strefy przejściowej płaszcza Ziemi.
19.11.2020

Zawojski po udanym debiucie w wioślarstwie morskim: to zupełnie co innego

Maciej Zawojski zdobył złoty medal zawodów European Rowing Coastal Challenge w swoim debiucie w wioślarstwie morskim. Polak był najlepszy w konkurencji beach sprint. "To zupełnie co innego niż tradycyjne wioślarstwo" - powiedział 27-letni zawodnik.
25.10.2020

Maciej Zawojski debiutuje w wioślarstwie morskim

Maciej Zawojski, brązowy medalista mistrzostw Europy w konkurencji czwórek podwójnych (Glasgow 2018), tym razem spróbuje swoich sił w wioślarstwie morskim.
23.10.2020

ISO 45001:2018 dla Portowego Zakładu Technicznego SA

W ponad dwudziestopięcioletniej historii gdyńskiego Portowego Zakładu Technicznego SA zajmującego się montażem urządzeń kontenerowych, pracownicy PZT stworzyli dzięki swojej fachowości dobrą gdyńska markę, która jest obecnie znana i uznana na całym świecie.
24.08.2020

8 suwnic Konecranes popłynie z Gdyni do Izraela. Zobacz, jak wyglądał ich załadunek (foto, wideo)

Osiem potężnych suwnic typu ASC przeznaczonych do Portu Ashdod w Izraelu ładowanych jest w Porcie Gdynia. Niektóre z nich zostały specjalnie zmodyfikowane, aby umożliwić załadunek aż ośmiu sztuk na jeden statek.
22.07.2020

Straddle carriery z Gdyni trafią do europejskich portów (foto, wideo)

Jednym z najbardziej charakterystycznych widoków w gdyńskim porcie są rzędy wielkogabarytowych suwnic, montowanych przez działający na rynku od 1995 roku Portowy Zakład Techniczny S.A. Dziś rano, przy Nabrzeżu Duńskim odbył się załadunek 8 straddle carrier-ów, które trafią do europejskich klientów spółki.
22.05.2020

86 suwnic z Gdyni trafi do amerykańskich terminali kontenerowych

Rok 2019 był bardzo pracowitym rokiem w dwudziestopięcioletniej historii gdyńskiego Portowego Zakładu Technicznego SA . Pracownicy PZT tworząc swoją fachowością dobrą gdyńska markę, sprawili, iż od ćwierćwiecza PZT SA to znana i uznana na całym świecie firma zajmująca się montażem urządzeń kontenerowych.
18.12.2019

Nowe zadania PZT: Kolejowe suwnice w DCT Gdańsk i powrót do Bremerhaven

Rok 2018 był bardzo pracowitym rokiem w ponad dwudziestoletniej historii Portowego Zakładu Technicznego. Zakładane wyniki ekonomiczne zostały znacznie przekroczone, a pracownicy PZT, tworząc swoją fachowością dobrą gdyńska markę, sprawili, iż dzisiaj to znana i uznana firma w zakresie montaży urządzeń kontenerowych.
20.08.2019

Zobacz rozładunek elementów suwnic RMG dla DCT Gdańsk

DCT Gdańsk dynamicznie się rozwija. W poniedziałek z Chin do terminalu przypłynęły nowe suwnice RMG. Ich transport i montaż na terenie DCT Gdańsk wykonuje PZT – Portowy Zakład Techniczny. Nowoczesne urządzenia rozpoczną pracę jeszcze w tym roku.
26.07.2019

W DCT Gdańsk jeszcze w tym roku rozpoczną pracę nowoczesne suwnice RMG (foto, wideo)

DCT Gdańsk dynamicznie się rozwija. W poniedziałek z Chin do terminalu przypłynęły nowe suwnice RMG. Ich transport i montaż na terenie DCT Gdańsk wykonuje PZT – Portowy Zakład Techniczny. Nowoczesne urządzenia rozpoczną pracę jeszcze w tym roku.
26.07.2019

Najlepszy rok w historii Portowego Zakładu Technicznego

Rok 2018 był najbardziej pracowitym rokiem w ponad dwudziestoletniej historii gdyńskiego Portowego Zakładu Technicznego. Zakładane wyniki ekonomiczne zostały znacznie przekroczone, a pracownicy firmy, tworząc swoją fachowością dobrą gdyńska markę, sprawili, iż dzisiaj PZT to znany i sprawdzony lider portowej dobrej roboty.
19.03.2019

Zofia Klepacka zajęła 2. miejsce w Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy

Zofia Klepacka zajęła drugie miejsce w XIX Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2018 roku. Przed naszą zawodniczką znalazła się tylko Anita Włodarczyk. Nominowanych było jeszcze dwóch żeglarzy, Marcin Rudawski i Wojciech Brzozowski.
28.02.2019

Pracowity rok 2018 w Portowym Zakładzie Technicznym

Zbliżający się do końca rok 2018 będzie jednym z najbardziej udanych w ponad dwudziestoletniej historii gdyńskiego Portowego Zakładu Technicznego. Pracownicy PZT, tworząc swoją fachowością dobrą gdyńska markę, sprawili, iż dzisiaj ta spółka to znany i sprawdzony lider dobrej portowej roboty.
10.12.2018

Z Portu Gdynia do USA

Właśnie ruszyła realizacja jednego z największych zamówień przez wywodzący się z Grupy Portu Gdynia Portowy Zakład Techniczny SA . Kontrakt obejmuje montaż aż 84 automatycznych suwnic samobieżnych RTG, dostarczanych do dwóch amerykańskich terminali kontenerowych w Wirginii i w Norfolk.
08.08.2017

Olbrzymie suwnice popłyną z Gdyni do Nowego Jorku. Będą pracowały w „porcie śmieciowym” (foto, wideo)

320 t. Tyle waży każda z czterech suwnic ładowanych obecnie przy Nabrzeżu Szwedzkim w gdyńskim porcie na statek Happy Delta. Specjalistyczne urządzenia zamówił zakładu oczyszczania miasta z Nowego Jorku.
23.06.2017

Z Gdyni do Nowego Jorku i Dakaru. Załadunek suwnic w gdyńskim porcie

Rok 2017 to bardzo pracowity czas dla fachowców z gdyńskiego Portowego Zakładu Technicznego – montowane w Porcie Gdynia najróżniejszego rodzaju suwnice trafiają do terminali kontenerowych na całym świecie.
21.06.2017

Vestland Cygnus z polskim dźwigiem przypłynął do portu docelowego

Vestland Cygnus z dźwigiem zbudowanym w Polsce zacumował w czwartek (15.12) w brytyjskim porcie Great Yarmouth. Żuraw został zbudowany i przetestowany w zakładzie Palfinger Marine w Gdyni.
15.12.2016

Do DCT Gdańsk dotarły kolejne gigantyczne suwnice - jest już komplet

W piątek 19 sierpnia ostatnie dwie z pięciu ogromnych suwnic STS dotarły do budowanego przez DCT terminalu kontenerowego T2. Suwnice dopłynęły do Gdańska w częściach z fabryki Liebherr w Irlandii na pokładzie specjalistycznego statku HHL FREMANTLE. Te największe tego typu urządzenia w Polsce mają pomóc DCT w wejściu do ścisłej czołówki największych terminali w Europie.
21.08.2016

Największe w Polsce suwnice już stoją przy nabrzeżu w DCT (wideo)

Trzy z pięciu ogromnych suwnic STS zostały zainstalowane przy nabrzeżu budowanego przez DCT terminalu kontenerowego T2. Te największe tego typu urządzenia w Polsce mają pomóc DCT w wejściu do ścisłej czołówki największych terminali w Europie
18.07.2016

Budowa Terminalu T2 wchodzi w decydującą fazę - do DCT dotarły największe w Polsce suwnice (wideo)

W poniedziałek, 2 maja do DCT dopłynęły pierwsze suwnice, które będą zainstalowane na budowanym terminalu T2.
03.05.2016

Czyste wody balastowe – rozmowa z Andrzejem Marynowskim i Zdzisławem Studzienieckim, właścicielami firmy Altro Marine

Oczyszczanie wód balastowych ma na celu zapobieganie przemieszczania się drogą morską organizmów żywych między odległymi zakątkami świata. Jest to problemem globalny, uznawany obecnie za jedno z największych morskich zagrożeń ekologicznych, uregulowany od niedawna międzynarodową Konwencją o Kontroli i Postępowaniu z Wodami Balastowymi i Osadami na Statkach - Requirements and Latest Systems of Ballast Water Treatment (BWT). W odpowiednie urządzenia oczyszczające już niebawem wyposażonych będzie dużo więcej jednostek, między innymi
21.11.2014

Załadunek suwnic na Happy Dymanic w Gdyni - relacja GospodarkaMorska.TV

W czwartek 6 listopada 2013r. do gdyńskiego portu wpłynął holenderski statek MV „Happy Dynamic". Wizyta statku jest drugą z czterech zaplanowanych, wynikających ze zlecenia Armatororowi BigLift Shipping BV Amsterdam transportu łącznie dwudziestu suwnic typu ASC (Automatic Stacking Cranes) produkcji Konecranes. Pierwszych 5 suwnic zostało załadowanych oraz przetransportowanych pod koniec września, kolejne 2 wizyty statku zaplanowane zostały już na rok 2014 (prawdopodobnie w lutym i/lub marcu).
11.11.2013

Nowa inwestycja Gdyńskiego Portowego Zakładu Technicznego

Od 1 sierpnia br. gdyński Portowy Zakład Techniczny SA jest posiadaczem specjalistycznego zestawu transportowego SPMT (Self Proppeled Modular Transporter) wyprodukowanego przez europejskiego lidera takich maszyn – niemiecką firmę Scheuerle.
05.08.2013

Postępuje proces prywatyzacji spółek Portu Gdynia

Proces prywatyzacji BTDG - Bałtyckiego Terminalu Drobnicowego Gdynia Sp. z o.o. rozpoczął się formalnie w roku ubiegłym. Do 15 stycznia 2013 zainteresowani oferenci mogli wpłacić wadium oraz złożyć deklarację udziału w prywatyzacji BTDG.
21.01.2013

Dziękujemy za wysłane grafiki.