• <
escort_980x120_gif_2020

Minister Bortniczuk: realizujemy duży program upowszechniania wioślarstwa

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Minister Bortniczuk: realizujemy duży program upowszechniania wioślarstwa

Partnerzy portalu

Fot. Polskie Wiosła PZTW

"Realizujemy duży program upowszechniania wioślarstwa" - powiedział w niedzielę w Płocku minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Po ceremonii wręczenia medali 15. mistrzostw Polski w sprincie szef resortu przekazał miejscowemu PTW łódź motorową.

„Uruchomiliśmy program Bezpieczna Woda, w ramach którego zakupiliśmy niemalże 100 łodzi motorowych, w które wyposażamy polskie kluby sportowe specjalizujące się w wioślarstwie i kajakarstwie, dzięki czemu bezpieczniejsze będą treningi, zwłaszcza w najmłodszych grupach. Jedna z takich łodzi trafia do Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego” - powiedział Bortniczuk.

„Realizujemy także drugi duży program upowszechniania wioślarstwa w Polsce. W ramach programu Młode Polskie Wiosła zakupiliśmy niemalże 40 nowych, w pełni wyposażonych łódek – czwórek podwójnych. Dziś przekażemy cztery z nich dla klubów z Ełku, Kalisza, Szczecina oraz dla PTW. Z wielką przyjemnością dokonuję tego przekazania" – dodał minister. 

marc/ cegl/

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.