• <
siemens_gamesa_2022

Rosjanie na Krymie odwołali obchody. Boją się ukraińskiego wojska

gm

31.07.2022 16:51 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Rosjanie na Krymie odwołali obchody. Boją się ukraińskiego wojska

Partnerzy portalu

Rosjanie na Krymie odwołali obchody. Boją się ukraińskiego wojska - GospodarkaMorska.pl
Fot. Andriej Butko / Wikipedia (CC BY-SA 3.0)

Rosjanie na anektowanym Krymie boją się ukraińskich sił zbrojnych, dlatego odwołali obchody Dnia Marynarki Wojennej Rosji i oskarżyli Ukrainę o rzekomy atak dronem w Sewastopolu - pisze w niedzielę Marynarka Wojenna Ukrainy.

"Raszyści (Rosjanie) na Krymie boją się Sił Zbrojnych Ukrainy. Jaskrawym tego przykładem jest wiadomość (która pojawiła się) w rosyjskich mediach o tym, że w tymczasowo okupowanym przez wroga Sewastopolu rzekomo ukraiński dron zaatakował jedną z jednostek wojskowych okupanta" - czytamy w komunikacie ukraińskiej Marynarki Wojennej.

"Według wersji wroga niezidentyfikowany obiekt latający przyleciał dziś rano na terytorium sztabu Floty Czarnomorskiej Rosji i rzekomo ranił pięć osób" - napisano.

W rzeczywistości - jak podaje ukraińska strona - siły rosyjskie "nie podjęły ryzyka obchodzenia Dnia Marynarki Wojennej Rosji i żeby po raz kolejny nie zhańbić się przed całym światem, w obawie przed Siłami Zbrojnymi Ukrainy, wymyśliły powód, by obchody odwołać".

"Przypominamy, że siły obrony Ukrainy prowadzą działania w celu wyzwolenia naszych okupowanych terytoriów, wykorzystując do tego posiadane egzemplarze uzbrojenia. Naszymi celami są wyłącznie wojskowe obiekty Rosji. Nie atakujemy terytorium Rosji" - podkreślono.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.