• <
smartre_2023

Dobry rok 2020 dla Portowego Zakładu Technicznego

ew

28.12.2020 13:24 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Dobry rok 2020 dla Portowego Zakładu Technicznego

Partnerzy portalu

Dobry rok 2020 dla Portowego Zakładu Technicznego  - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Rok 2020 – mimo pandemii COVID 19-  będzie udanym rokiem  w ponad dwudziestoletniej historii gdyńskiego Portowego Zakładu Technicznego Sp. z o.o. zajmującego się montażem urządzeń kontenerowych. Pracownicy PZT tworząc swoją fachowością dobrą gdyńska markę, sprawili, iż dzisiaj PZT Sp. z o.o. to znany i sprawdzony lider dobrej portowej roboty.

Mijający rok 2020 to dla Portowego Zakładu Technicznego Sp. z o.o. przede wszystkim – oprócz dobrych wyników biznesowych – uzyskanie w sierpniu br. certyfikatu zarządzania bezpieczeństwem  i higieną pracy  ISO 45001:2018. Był to kolejny milowy krok w historii PZT Sp. z o.o., gdyż do tej pory działano w oparciu o systemem OHSAS 18001, który i tak jest rzadko certyfikowanym systemem zarządzania w Polsce.

-We wrześniu br. wróciliśmy do Bremerhaven – gdzie w kolejnym terminalu mamy do oddania do użytku dwie suwnice nabrzeżowe STS. Kontynuujemy realizacje montażu suwnic automatycznych dla Izraela – w przyszłym roku mamy do wykonania jeszcze dziesięć suwnic. Nie sposób też nie wspomnieć o naszych modułowych zestawach transportowych – SPMT, które są w stałym ruchu, świadcząc usługi ciężkiego transportu dla sporej rzeszy pomorskich przedsiębiorstw – podkreśla Krzysztof Bąk, prezes Portowego Zakładu Technicznego Sp. z o.o.. –Mimo pandemii firma pracuje pełną mocą, zapotrzebowanie  na montaże urządzeń  typu „ straddle carrier” jest rosnące w terminalach kontenerowych na świecie, większość z nich została zamówiona jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku, stąd  spory nawał prac.

Przypomnijmy jeszcze, że w roku 2020 w Porcie Gdynia przy nabrzeżu Bułgarskim trwała realizacja – rozpoczętego wiosną 2017 roku - montażu 86 automatycznych suwnic na szynach ASC(Automated Stacking Crane), dostarczonych już  do dwóch amerykańskich terminali  kontenerowych w Wirginii i w Norfolk. Ostatnia partia tych suwnic opuściła place montażowe PZT Sp. z o.o. w lipcu 2020. Również sukcesem została zakończona dostawa kolejnych czterech (a w sumie dziesięciu) sztuk suwnic nabrzeżowych – STS do Terminala NTB w Bremerhaven.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.