• <

Straddle carriery z Gdyni trafią do europejskich portów

Dodano: 22.05.2020

Jednym z najbardziej charakterystycznych widoków w gdyńskim porcie są rzędy wielkogabarytowych suwnic, montowanych przez działający na rynku od 1995 roku Portowy Zakład Techniczny S.A. Dziś rano, przy Nabrzeżu Duńskim odbył się załadunek 8 straddle carrier-ów, które trafią do europejskich klientów spółki.

Straddle carriery zostały załadowane metodą ro-ro, co w praktyce oznacza, że same wjechały na pokład wielozadaniowego statku towarowego MV Meri.

Zapotrzebowanie na montaże urządzeń  typu „straddle carrier” rośnie w terminalach kontenerowych na całym świecie. W zeszłym roku, Portowy Zakład Techniczny S.A. montował średnio cztery tego typu urządzenia tygodniowo.

Rekordowym rokiem PZT pod względem obrotów był rok 2018, kiedy to zmontowano 140 suwnic S.C. i SHC dla terminali kontenerowych znajdujących się dosłownie na każdej półkuli począwszy od Nowego Jorku (USA) poprzez Maroko i Francję a skończywszy na urządzeniach dla terminalu w Petersburgu (Rosja)czy Australii.

Portowy Zakład Techniczny działa na rynku od 1995 roku. Spółka powstała w wyniku restrukturyzacji i przejęcia potencjału dawnych wydziałów zaplecza technicznego portu.

Działalność firmy skoncentrowana jest na trzech głównych kierunkach usługowych: kompleksowych montażach wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dźwigów i suwnic; naprawach i remontach urządzeń przeładunkowych i transportowych; kompleksowych usługach budowlanych i instalacyjnych obiektów infrastruktury portowej.

Wieloletnie doświadczenia spółki w zakresie montażu kontenerowych urządzeń dźwigowych procentują w wielu prestiżowych realizacjach w kraju i zagranicą.

MV Meri o długości 105,4 m i szerokości 18,8 m został wybudowany w 2012 roku i pływa pod banderą Finlandii. 

 

Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.