• <
smartre_2023

Budowa Terminalu T2 wchodzi w decydującą fazę - do DCT dotarły największe w Polsce suwnice (wideo)

mk

03.05.2016 17:58 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Budowa Terminalu T2 wchodzi w decydującą fazę - do DCT dotarły największe w Polsce suwnice (wideo)

Partnerzy portalu

Budowa Terminalu T2 wchodzi w decydującą fazę - do DCT dotarły największe w Polsce suwnice (wideo) - GospodarkaMorska.pl

W poniedziałek, 2 maja do DCT dopłynęły pierwsze suwnice, które będą zainstalowane na budowanym terminalu T2. Łącznie zainstalowanych będzie pięć suwnic STS. Kolejna (trzecia) spodziwana jest już 12 maja. Następne dwie zostaną dotarczone w sierpniu.

Pierwsze dwie suwnice przypłynęły do Gdańska na specjalistycznym statku Fremantle (Heavy Load Carrier) z fabryki Liebherr w Irlandii.

Suwnice STS zainstalowane na T2 będą największymi urządzeniami tego typu w Polsce. Liczby mówią same za siebie. 82 metry wyskości i ramie o długości 78 metrów, które pozwoli na obsługę 25 rzędów kontenerów.

Suwnice dostarczane są do Gdańska w częściach. Montażem STS-ów z ramienia Liebherr zajmuje się trójmiejska firma Portowy Zakład Techniczny specjalizująca się w montażu, instalacji oraz przeładunkach konstrukcji wielkogabarytowych.

Całość zamówienia czyli kompleksowy montaż oraz instalcja wszytkich urządzeń zrealizowana zostanie przez PZT do końca listopada. Zlecenie obejmuje rónież montaż 15 suwnic placowych RTG firmy Konecranes w które wyposażony będzie nowy terminal.

Dzięki drugiemu nabrzeżu, DCT podwoi swoje zdolności przeładunkowe do 3 mln kontenerów 20 stopowych rocznie, co pozwoli mu wejść do ścisłej czołówki największych terminali w Europie. Terminal ma zostać uruchominony to końca 2016 roku.

 

 

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.