• <

ew/pya.org.pl

28.02.2019 10:02 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Zofia Klepacka zajęła 2. miejsce w Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy

Zofia Klepacka zajęła 2. miejsce w Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy - GospodarkaMorska.pl

Zofia Klepacka zajęła drugie miejsce w XIX Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2018 roku. Przed naszą zawodniczką znalazła się tylko Anita Włodarczyk. Nominowanych było jeszcze dwóch żeglarzy, Marcin Rudawski i Wojciech Brzozowski.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród XIX Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2018 roku odbyło się 22 lutego 2019 r., podczas Gali Mistrzów Sportu Warszawy w hali widowiskowo-sportowej ARENA URSYNÓW przy ul. Pileckiego 122 w Warszawie.

Celem Plebiscytu jest promowanie idei sportu wśród mieszkańców Warszawy oraz wyłonienie zwycięzców w następujących kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku, Trener Roku, Sportowa Osobowość Roku, Najpopularniejszy Sportowiec Roku, Sportowa Impreza Roku oraz Najpopularniejsza Sportowa Drużyna Klubowa Roku.

W gronie nominowanych na Najlepszego Sportowca Warszawy znalazło się aż troje żeglarzy - Zofia Klepacka (Legia Warszawa), Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa) oraz Wojciech Brzozowski (MOS 2 Warszawa). W czołówce ostatecznie znalazła się tylko Klepacka, która zajęła drugie miejsce, ale warto zaznaczyć, że nasza windsurferka poprawiła swoją lokatę względem poprzedniego roku, kiedy była trzecia.

Najlepszym sportowcem Warszawy, po raz szósty z rzędu została wybrana lekkoatletka Anita Włodarczyk, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem.

Warto wspomnieć, że ze zwycięstwa w tej kategorii żeglarze cieszyli się dwukrotnie - w 2001 roku plebiscyt wygrał Mateusz Kusznierewicz, a w 2011 roku wygrała Zofia Klepacka. Ponadto nasza brązowa medalistka igrzysk w Londynie została wybrana w ramach tego plebiscytu w 2012 roku Sportową Osobowością Roku.

Najlepsi sportowcy Warszawy w 2018 roku:

1. Anita Włodarczyk - rzut młotem (RKS Skra Warszawa)
2. Zofia Klepacka - żeglarstwo (Legia Warszawa)
3. Agnieszka Kobus-Zawojska - wioślarstwo (AZS AWF Warszawa)
4. Aleksandra Mierzejewska - podnoszenie ciężarów (Legia Warszawa)
5. Radosław Kawęcki - pływanie (AZS AWF Warszawa)
6. Bartosz Kwolek - siatkówka (ONICO Warszawa)
7. Weronika Deresz (niezrzeszona, PZTW), Joanna Dorociak (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie) - wioślarstwo
8. Dominik Czaja, Szymon Pośnik, Maciej Zawojski - wioślarstwo (AZS AWF Warszawa)
9. Iga Świątek - tenis (Legia Warszawa)
10. Patrycja Adamkiewicz - taekwondo olimpijskie (AZS AWF Warszawa)

Najpopularniejsza Sportowa Drużyna Klubowa Roku: Legia Warszawa (piłka nożna)
Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku: Adrian Castro (szermierka, szabla)
Trener roku: Adam Skwarski - wioślarstwo (AZS Warszawa)
Najpopularniejszy sportowiec roku: Iga Świątek - tenis (Legia Warszawa)
Sportowa osobowość roku: Bogusław Mamiński - dyrektor generalny „Biegnij Warszawo”
Sportowa impreza roku: 8. charytatywny bieg „Wybiegaj Sprawność”

Zwycięzcy w kategoriach: Najpopularniejszy Sportowiec Roku, Sportowa Impreza Roku, Sportowa Drużyna Klubowa Roku wyłonieni zostali w powszechnym głosowaniu internautów. Wyboru zwycięzców pozostałych kategorii dokonała Kapituła Plebiscytu.