• <
BOTA_2023

TT-Line rozwija się, dodając szwedzki port Karlshamn do swojej siatki połączeń promowych

jb

07.02.2023 21:35
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski TT-Line rozwija się, dodając szwedzki port Karlshamn do swojej siatki połączeń promowych

Partnerzy portalu

TT-Line rozwija się, dodając szwedzki port Karlshamn do swojej siatki połączeń promowych - GospodarkaMorska.pl
Il. TT-Line

TT-Line dodaje do oferty połączeń promowych dodatkowy port w Szwecji. Od kwietnia 2023 r. port Karlshamn w południowej Szwecji zostaje zintegrowany z siatką połączeń promowych oferowanych przez armatora.

Od kwietna 2023 r. TT-Line będzie oferować dodatkowe połączenie promowe ze szwedzkiego  Karlshamn do litewskiego portu Kłajpeda do sześciu razy w tygodniu. Czas przeprawy z portu Karlshamn do Kłajpedy wyniesie około 13 godzin. 

Dzięki zwiększonej zdolności przewozowej floty TT-Line oraz zwiększonej częstotliwości rejsów, TT-Line może zaoferować jeszcze większą elastyczność nie tylko podróżującym pasażerom do i z krajów bałtyckich, ale także swoim klientom frachtowym łącząc Karlshamn nie tylko z Kłajpedą, ale także z Travemünde, Rostockiem i Świnoujściem na kontynencie. 

W dalszym ciągu będzie obsługiwana również trasa między Trelleborgiem a Kłajpedą.

– Poprzez włączenie portu Karlshamn do naszej siatki połączeń, chcemy szczególnie promować transport do i z Kłajpedy. Tym samym oferujemy klientom ze środkowej i wschodniej Szwecji bardziej dogodne połączenie z krajami bałtyckimi – powiedział Bernhard J. Termühlen, Dyrektor Zarządzający TT-Line. 

TT-Line wzmacnia w ten sposób korytarz transportowy pomiędzy Skandynawią a krajami bałtyckimi. Port Karlshamn w południowo-wschodniej prowincji Blekinge jest jednym z największych portów w południowo-wschodniej Szwecji. 

– W zeszłym tygodniu drugi GREEN SHIP TT-Line, Peter Pan, pomyślnie wszedł do eksploatacji i jego pierwsze zawinięcie do Świnoujścia jest planowane na dzień 19.02.2023 r. Dzięki zwiększonym zdolnościom przewozowym i coraz bardziej przyjaznej dla środowiska flocie cieszymy się, że możemy świętować kolejny kamień milowy w tym roku – mówi Aneta Wencel,  Dyrektor TT-Line Polska.

Dodatkowe trasy będą obsługiwane przez promy z floty TT-Line.

TT-Line tworzy gęstą sieć najkrótszych połączeń promowych z kontynentu do Szwecji. Linie promowe są obsługiwane przez 9 promów, oferujących do 18 rejsów dziennie. Łączą one port w Świnoujściu, porty niemieckie w Rostocku i Travemünde oraz litewski port Kłajpeda z portem w Trelleborgu i Karlshamn na południu Szwecji. Port Karlshamn na środkowym wybrzeżu Szwecji pojawi się w siatce połączeń promowych TT-Line od kwietnia 2023.

TT-Line jest liderem na rynku usług promowych pomiędzy Niemcami i Szwecją, łącząc te dwa kraje od ponad 60 lat. Od 2014 r. TT-Line operuje z Polski do Szwecji na połączeniu promowym Świnoujście–Trelleborg, a od 2018 r. rozwija połączenie pomiędzy Litwą a Szwecją. 

TT-Line od lat wprowadza rozwiązania mające na celu eksploatację statków przyjazną dla środowiska. Wykorzystanie napędu spalinowo-elektrycznego na statkach armatora znacząco wpływa na redukcję emisji spalin do atmosfery. Dzięki nadaniu bardziej opływowych kształtów kadłubom statków i zoptymalizowanemu zarządzaniu zużyciem paliwa, "ślady" CO2 są znacznie zredukowane. TT-Line zainstalowała system oczyszczania gazów spalinowych (scrubber – płuczka hybrydowa) na promie Nils Dacke już w 2014 r. System redukuje emisję SOx i usuwa sadze ze spalin. TT-Line wykorzystuje technologię oczyszczania spalin także na promach Akka, Tinker Bell i Marco Polo. W 2018 r. prom Tinker Bell został wydłużony o 30 metrów, dzięki czemu emisja zanieczyszczeń na jednostkę frachtową została zredukowana nawet o 25 %. Koncepcja Green Ships (Zielonych Statków) została rozwinięta przez TT-Line w ostatnich latach i zrealizowała się w budowie pierwszego promu Green Ship w 2019 r. TT-Line to pionier na południowym Bałtyku w wykorzystaniu LNG, który jest uważany za najczystsze paliwo okrętowe, przyjazne środowisku i ma ogromne zalety dla lokalnej społeczności oraz całego środowiska.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.