• <
BOTA_2023

TT-Line czeka na nowy prom Peter Pan

gm

02.02.2023 14:15

Partnerzy portalu

TT-Line czeka na nowy prom Peter Pan - GospodarkaMorska.pl
Fot. TT-Line

Linie promowe TT-Line czekają już w gotowości na zawinięcie drugiego promu Green Ship Peter Pan do Terminala Promowego w Świnoujściu. Jednostka ma pojawić się tam 19 lutego o godzinie 23:15, zaś pierwsze wejście statku w porze dziennej zaplanowane jest na następny dzień w godzinach 14:00-16:00.

23 stycznia 2023 r. Green Ship Peter Pan po raz pierwszy zacumował przy nabrzeżu Skandinavienkai w Travemünde. Drugi Green Ship uzupełnia w ten sposób flotę TT-Line składającą się łącznie z dziewięciu statków. Pierwszy oficjalny rejs promu Peter Pan z Travemünde do Trelleborga miał miejsce dnia 31 stycznia, ale już od 20 lutego będzie regularnie zawijał do portu w Świnoujściu. Wydłużony 53-dniowy rejs promu ze stoczni w Chinach do Europy pozwolił na dokładne sprawdzenie zdolności żeglugowej statku w różnych warunkach pogodowych oraz dostrojenie wszystkich jego możliwości do eksploatacji na Morzu Bałtyckim.

– Prom Peter Pan może zabrać na pokład 800 pasażerów oraz ponad 200 jednostek frachtowych. Skandynawski klimat był główną inspiracją przy projektowaniu wnętrz promu Peter Pan, podobnie jak to miało miejsce w przypadku siostrzanego promu Nils Holgersson. Na pokładzie Zielonego Statku dostępnych jest łącznie 245 nowoczesnych, przestronnych i wygodnych kabin w różnych kategoriach. Dla rodziców z dziećmi przeprawa Zielonym Statkiem będzie prawdziwą przygodą morską – mówi Aneta Wencel, Dyrektor TT-Line Polska.

Nowy Green Ship to już szósty statek w historii firmy, który nazywa się Peter Pan. Peter Pan piątej generacji jest aktualnie eksploatowany pod nazwą Tinker Bell i pozostaje we flocie TT-Line oraz regularnie zawija do portu w Świnoujściu. W 2018 r. Tinker Bell został przebudowany i wydłużony o 30 metrów, dzięki czemu emisja zanieczyszczeń na jednostkę frachtową została zredukowana nawet o 25%.

Gospodarka Morska
Fot. TT-Line

TT-Line cieszy się nie tylko ze zwiększenia zdolności przewozowych, ale także z faktu, że flota armatora staje się coraz bardziej przyjazna dla środowiska poprzez szeroko zakrojoną modernizację pozostałych jednostek.

– Świadomość ekologiczna w TT-Line jest silna. Od lat pracujemy nad poprawą naszych działań w zakresie ochrony środowiska. Dlatego jesteśmy dumni, że udało nam się zintegrować nasze dwa nowe promy Nils Holgersson i Peter Pan z pozostałymi statkami w ciągu roku. To znacznie poprawiło ślad środowiskowy naszej floty – wyjaśnia Bernhard J. Termühlen, Dyrektor Zarządzający.

Jako najbardziej przyjazne dla środowiska promy w historii firmy, Green Ships – Peter Pan i siostrzany Nils Holgersson, który został oddany do eksploatacji w kwietniu 2022 r. – gwarantują komfortową i zrównoważoną podróż promem. Oprócz przyjaznego dla środowiska paliwa LNG, na statkach zastosowano wiele proekologicznych, najnowszej generacji rozwiązań technicznych, które w ponad 90% pochodzą od europejskich producentów. Zielone Promy są wyposażone w energooszczędne systemy klimatyzacji i odzysku ciepła. Źródła światła LED zapewniają do 80 % mniejsze zużycie energii. Nowatorski program, oparty na sztucznej inteligencji dostosowuje prędkość statku, aby była najbardziej efektywna ekonomicznie, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, zanurzenie, konsumpcję paliwa i szacowany czas przybycia do portu.

– Naszym celem i obowiązkiem jest zaspokojenie zwiększonego zapotrzebowania na usługi transportowe w możliwie najbardziej ekologiczny, przyjazny dla środowiska i energooszczędny sposób. Nasze zrównoważone inwestycje nie kończą się wraz z oddaniem do eksploatacji Green Ship Peter Pan, ale idą dalej w kierunku stałej poprawy efektywność środowiskowej naszej całej floty – dodała Aneta Wencel, Dyrektor Zarządzająca TT-Line Polska.

Dziękujemy za wysłane grafiki.