• <
gryfia_70lat

Trzy statki wpłynęły do zamkniętego terminalu w Ningbo

jm

24.08.2021 13:30 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Trzy statki wpłynęły do zamkniętego terminalu w Ningbo

Partnerzy portalu

Trzy statki wpłynęły do zamkniętego terminalu w Ningbo - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nbfreeh / Wikipedia

Terminal Meishan w chińskim porcie kontenerowym Ningbo, zamknięty od kilkunastu dni ze względu na restrykcje związane z koronawirusem, przyjął w zeszłym tygodniu trzy pierwsze statki.

Choć żaden oficjalny komunikat nie został opublikowany, media wskazują, że w zeszłym tygodniu w terminalu zostały obsłużone trzy kontenerowce: Taurus należący do Evergreen oraz Kota Pahlawan i Kota Machan linii Pacific International Lines. Wszystkie trzy jednostki czekały na kotwicowisku od dziewięciu dni i zostały przyjęte do terminalu w ostatni weekend.

Nieco wcześniej Meishan opuściły jednostki Rivoli i Samson, które były zacumowane w terminalu ponad 10 dni.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy terminal zostanie oficjalnie otwarty w pełni, ale źródła powołujące się na lokalne władze podają, że plan zakłada powrót do pełnej pracy w Meishan 1 września. Dotychczas terminal obsługiwał około 30 procent kontenerów w Ningbo, trzecim co do wielkości porcie świata. Zamknięcie Meishan w związku z wykryciem przypadków covid-19 zmusiło przewoźników do przekierowywania jednostek i poważnie zaburzyło harmonogramy dostaw, wpływając na przerwanie łańcuchów dostaw, a jednocześnie na przepustowość portu.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.