• <
nauta_2024

Towimor dostarczy wyposażenie cumowniczo-kotwiczne dla offshore'owców Eneti

gm

05.12.2022 18:48
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Towimor dostarczy wyposażenie cumowniczo-kotwiczne dla offshore'owców Eneti

Partnerzy portalu

Towimor dostarczy wyposażenie cumowniczo-kotwiczne dla offshore'owców Eneti - GospodarkaMorska.pl
Źródło: Towimor

Towimor podpisał kontrakt z jedną z największych stoczni, koreańskim DSME (Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering) na dostawę wyposażenia cumowniczo-kotwicznego na budowane dla Eneti statki do instalacji turbin wiatrowych.

Zamówione przez Eneti w DSME statki będą miały możliwość instalacji 20 MW turbin wiatrowych na głębokości do 65 metrów. Łącznie z wcześniejszymi projektami spółka rozszerzyła tym projektem swoje referencje na ten typ jednostek pływających do łącznie 6 sztuk.

Tym samym toruński Towimor, producent urządzeń pokładowych, rozszerzył portfel swoich zamówień w koreańskich stoczniach do ponad 40 statków na 2023 r. Urządzenia będą w większości produkowane w koreańskiej fabryce spółki.

Statki budowane w Korei dla Eneti, armatora z Monako, będą przystosowane do korzystania z alternatywnych paliw – LNG lub amoniaku. Pierwsze z jednostek mają być udostępnione w 2024 roku.


Gospodarka Morska
Źródło: Towimor

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.