• <
smartre_2023

Południowokoreańska stocznia DSME rozwiązuje kolejną umowę z rosyjskim klientem

jb

28.11.2022 14:16 Źródło: businesskorea.co.kr
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Południowokoreańska stocznia DSME rozwiązuje kolejną umowę z rosyjskim klientem

Partnerzy portalu

Południowokoreańska stocznia DSME rozwiązuje kolejną umowę z rosyjskim klientem - GospodarkaMorska.pl
Fot. DSME

Przedsiębiorstwo Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) anulowało kontrakt na budowę gazowca LNG dla klienta z Rosji.

Do zerwania kontraktu przyczyniły się opóźnienia płatnicze i przerwy w dostawach sprzętu oraz materiałów, wynikające z sankcji eksportowych nałożonych na Rosję.

Wartość umowy, zawartej w październiku 2020 r., wynosi 253 mln USD.

To już trzeci kontrakt na budowę zbiornikowca LNG, który zerwano z powodu niezdolności rosyjskiego klienta do wywiązania się z zobowiązań płatniczych. Dwie poprzednie umowy zostały rozwiązane odpowiednio w maju i czerwcu br.

Spekuluje się, że ​​anonimowym klientem jest rosyjska firma gazownicza Novatek, która w 2020 roku zamówiła trzy zbiornikowce LNG przeznaczone do eksportu w Jamale.

„Poinformowaliśmy o rozwiązaniu umów, ale decyzja, czy zostaną one faktycznie zerwane, czy nie, zostanie podjęta przez klienta” – powiedział przedstawiciel DSME, cytowany przez portal Business Korea. Stocznia planuje kontynuować budowę statków zgodnie z harmonogramem i poszukuje najlepszych rozwiązań w obliczu zaistniałej sytuacji.

DSME czerpie potężne korzyści z rosnącego popytu na zbiornikowce LNG, które stanowią lwią część tegorocznego portfela zamówień stoczni. Z ponad 37 projektami budowlanymi firma przekroczyła już swój roczny cel 8,9 mld USD.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.