• <

Druga bunkierka LNG zwodowana w stoczni w Korei

sg

16.11.2022 14:07 Źródło: Offshore Energy-Biz
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Druga bunkierka LNG zwodowana w stoczni w Korei

Partnerzy portalu

Druga bunkierka LNG zwodowana w stoczni w Korei - GospodarkaMorska.pl
Fot. materiały prasowe FueLNG

W środę w koreańskiej stoczni Hyundai Mipo Dockyard Co. Ltd. (HMD) zwodowano jednostkę do bunkrowania LNG. To drugi tego typu statek budowany dla singapurskiego armatora FueLNG.

FueLNG to signapurska firma zaopatrująca statki w paliwo LNG. Jak podają jej przedstawiciele, budowana jednostka będzie największą bunkierką LNG w południowo-wschodniej Azji. Statek pomieści 18 tys. m3 skroplonego gazu.

Jednostkę w 2021 roku zamówił koreański koncern Korea Line LNG z zamiarem wyczarterowania go nieujawnionemu wówczas dostawcy bunkrowców.

Nowoczesna jednostka będzie zaopatrzona w silniki dwupaliwowe, dwa rufowe pędniki azymutalne, dziobowy ster strumieniowy, dochładzacz i specjalnie zaprojektowany wysięgnik bunkra z rurociągami izolowanymi próżniowo. Już teraz statek jest klasyfikowany przez Lloyd’s Register i Korean Register.

Bunkierka ma zostać dostarczona w drugim kwartale 2023 roku. Wtedy też trafi na długoterminowy czarter do firmy FueLNG.

FueLNG to JV firm Keppel Offshore & Marine i Shell Eastern Petroleum. Jest właścicielem bunkierki FueLNG Bellina, zbudowanej przez stocznię Keppel O&M w Nantong w styczniu 2021 roku.

FueLNG Bellina uczyniła z FueLNG wyłącznego dostawcę bunkrowania LNG między statkami w Singapurze, który ma stać się wiodącym hubem bunkrowania LNG. Od tej pory statek brał udział w wielu operacjach bunkrowania STS (ship-to-ship), w tym dla kontenerowców, tankowców Aframax, a także tankowcaów zasilanych LNG.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.