• <
mewo_2022

Włoski koncern wiertniczy Saipem zdobywa offshorowe kontrakty o wartości 800 mln dolarów

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Włoski koncern wiertniczy Saipem zdobywa offshorowe kontrakty o wartości 800 mln dolarów

Partnerzy portalu

Włoski koncern wiertniczy Saipem zdobywa offshorowe kontrakty o wartości 800 mln dolarów - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Włoski gigant usług naftowych otrzymał 5 kontraktów na odwierty morskie, trzy na Bliskim Wschodzie i dwa w Afryce Zachodniej, o łącznej wartości ok. 800 mln USD.

W ramach dwóch umów na Bliskim Wschodzie platformy samopodnośne Perro Negro 12 i Perro Negro 13 zostaną przekazane w dzierżawę podmiotom zewnętrznym. Czas trwania operacji będzie wynosił pięć lat z opcją przedłużenia o 2 lata dla pierwszej jednostki oraz trzy lata z opcją przedłużenia o rok dla drugiej jednostki. Rozpoczęcie obu projektów przewidziane jest w drugiej połowie 2023 roku. Trzeci z kontraktów na Bliskim Wschodzie obejmuje zaś pięcioletnie przedłużenie trwającej umowy na zaawansowaną jednostkę typu jack-up Sea Lion 7 zdolną do do pracy na głębokościach do 114 metrów.

W Afryce Zachodniej koncernowi przyznano dwa kontrakty na operacje wiertnicze przy użyciu wiertnicy Saipem 12000 szóstej generacji. Pierwszą z umów zawarto z Eni Cote d’Ivoire na operacje wiertnicze w pobliżu Wybrzeża Kości Słoniowej. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku i potrwać około sześciu miesięcy. Drugi kontrakt został przyznany przez Azule Energy na odwierty u wybrzeży Angoli. Projekt ma się rozpocząć po zakończeniu prac dla Eni Cote d’Ivoire, a czas jego trwania oszacowano na 26 miesięcy.

Dzięki ogłoszonym umowom łączna kwota otrzymanych przez Saipem od początku tego roku kontraktów w segmencie wierceń morskich osiągnęła wartość ok. 1,6 mld EUR.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
Tagi:
offshore

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.