• <
KONGSBERG_2023

BMT prezentuje nowy model statku do przewozu załogi

rk

01.12.2022 14:40 Źródło: BMT
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki BMT prezentuje nowy model statku do przewozu załogi

Partnerzy portalu

BMT prezentuje nowy model statku do przewozu załogi - GospodarkaMorska.pl
BMT

Międzynarodowa firma zaprezentowała projekt 32-metrowego załogowego statku transferowego z napędem hybrydowym. Projektując go zwróciła uwagę na zapotrzebowanie przemysłu na niższą emisję CO2, pojemność i przedłużone operacje na rynku offshore.


Według przedsiębiorstwa, przy tych rozmiarach statek będzie posiadał większą powierzchnię pokładu ładunkowego i zwiększoną ładowności. Umożliwi to istotniejszą rolę podczas kolejnych faz budowy farm wiatrowych, w tym możliwości przewożenia znacznej ilości wyposażenia w ramach wsparcia dla większych statków przeznaczonych do budowy i konserwacji infrastruktury offshore. W projekcie zastosowano system Active Fender własnej produkcji, którego istotną cechą jest większa zdolność wykonywania zadań transportowych na szerszym akwenie morskim, a także bezpieczeństwo transportu wyposażenia farm wiatrowych w trudnych warunkach morskich, zmniejszając szanse na uszkodzenie statku. Ponadto wyposażenie statku ma zapewnić komfort załogi i grup budowlano-inżynieryjnych, celem usprawnienia ich pracy. Sterówka została zaprojektowana tak, aby jak najlepszą widoczność. Z kolei nadbudówka jest zamontowana w sposób znacząco redukujący hałas i wibracje


- BMT współpracuje z wieloma wiodącymi w branży stoczniami na całym świecie, skrupulatnie opracowując każdy element projektu. Nasz zespół jest pionierem na rynku CTV z ponad 60 statkami, będącymi obecnie w eksploatacji w Azji, Europie i USA. Obecnym projektem przesuwamy granicę, oferując znaczący krok w kierunku osiągnięcia zeroemisyjności – zaznaczył główny architekt okrętowy BMT Jonathan Cotgreave.


BMT jest firmą konsultingową w zakresie projektowania, inżynierii, nauki i zarządzania ryzykiem. Realizuje projekty cywilne, a także wojskowe, korzystając z wiedzy ponad 1500 specjalistów, wykonując zlecenia zlokalizowane w Europie, Azji i Pacyfiku, Australii i obu Amerykach. Ma siedziby w ośmiu państwach.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.