• <

Wynik wyszukiwania - "BMT" - Wiadomości

Equinor i BP wymieniają się udziałami w przedsięwzięciach w ramach morskiej energetyki wiatrowej

Equinor zawarł transakcję zamiany z BP, w ramach której norweska firma energetyczna przejmie pełną własność umowy najmu i projektów Empire Wind, a brytyjskie przedsiębiorstwo naftowe przejmie pełną własność umowy najmu i projektów Beacon Wind.
26.01.2024

Największe firmy zaczynają raportowanie ESG od 2024. Od czego zacząć?

O tym, że raporty ESG należy przygotowywać, dobrze wiedzą już większe firmy notowane na giełdzie. Wiedzą one również, że ESG ma dziś rosnący wpływ na ich reputację i może się przyczynić zarówno do wzrostu zaufania przekładającego się na zyski, jak i istotnie obniżyć rynkowe szanse. W 2021 r. coroczne raporty niefinansowe musiało przygotowywać w Polsce kilkaset firm. Do 2027 r. liczba ta wzrośnie do około 3500 podmiotów. Jednak nie tylko największe firmy powinny obecnie żywotnie interesować się ESG.
09.01.2024

Uwaga Wodór! "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " [ODCINEK SPECJALNY 19]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " jest już w sieci!
27.06.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

Przełomowy traktat wzmocni wysiłki na rzecz ochrony różnorodności biologicznej

Nowy prawnie wiążący międzynarodowy instrument dotyczący ochrony i zrównoważonego użytkowania morskiej różnorodności biologicznej na obszarach poza jurysdykcją krajową, znany jako "BBNJ" został uzgodniony 4 marca, po zakończeniu piątej rundy negocjacji traktatu w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, w Stanach Zjednoczonych.
15.03.2023

Spółka Team Resolute zbuduje trzy okręty logistyczne dla Royal Navy

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii oficjalnie przyznało zrzeszeniu trzech firm kontrakt na program Stałego Wsparcia Floty (Fleet Solid Support, FSS) na budowę jednostek pomocniczych. W skład grupy wchodzą brytyjskie firmy Harland & Wolff, BMT oraz filia hiszpańskiej firmy Navantia.
19.01.2023

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

BMT prezentuje nowy model statku do przewozu załogi

Międzynarodowa firma zaprezentowała projekt 32-metrowego załogowego statku transferowego z napędem hybrydowym. Projektując go zwróciła uwagę na zapotrzebowanie przemysłu na niższą emisję CO2, pojemność i przedłużone operacje na rynku offshore.
01.12.2022

1,6 miliarda funtów na trzy nowe okręty Royal Navy

Wielka Brytania wybrała konsorcjum kierowane przez firmę Harland & Wolff do zbudowania trzech okrętów pomocniczych marynarki wojennej w ramach kontraktu o wartości 1,6 miliarda funtów. Realizacja umowy pozwoli stworzyć 1200 miejsc pracy w brytyjskich stoczniach, w tym w Belfaście, gdzie odbędzie się ostateczny montaż.
18.11.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Terminal South Brooklyn Marine zostanie przekształcony w hub morskiej energetyki wiatrowej

Dwóch potentatów sektora energetycznego - Equinor i BP - podpisało umowę o przekształceniu terminalu morskiego South Brooklyn Marine w Nowym Jorku w centralny węzeł dla przemysłu morskiej energetyki wiatrowej.
10.03.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Historia badań i inicjatyw międzynarodowych w sprawie zatopionej amunicji

Zatopiona amunicja, a zwłaszcza amunicja chemiczna była postrzegana jako problem polityczny. Spowodowane było to kwestiami związanymi z odpowiedzialnością prawną. Powszechnie akceptowana zasada „Zanieczyszczający Płaci” (z ang. Polluter Pays) jest już w użyciu od IX wieku, ale jej stosowanie formalne to historia najnowsza.
22.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Strategic Marine przedstawia nowy model Strat Cat CTV

Strategic Marine, stocznia z Singapuru, wprowadziła na rynek statek Strat Cat (CTV) nowej generacji przeznaczony na rynek morskiej energetyki wiatrowej.
12.04.2021

Equinor zbuduje duże morskie farmy wiatrowe u wybrzeży stanu Nowy Jork

Norweski gigant energetyczny Equinor został wybrany do budowy dwóch dużych morskich farm wiatrowych u wybrzeży Stanu Nowy Jork. Będzie to jedno z największych w historii zamówień na energię odnawialną.
14.01.2021

MP w sprincie za nami, przed nami Mistrzostwa Polski Gdańsk 2020 klas nieolimpijskich

Już dzisiaj prawie 300 zawodników i zawodniczek rozpoczyna rywalizację w Mistrzostwach Polski Gdańsk 2020 klas nieolimpijskich. Bazą regat będą ośrodki Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku i AZS COSA Górki Zachodnie.
18.09.2020

Pierwszy prom napędzany LNG Doeksena wchodzi do służby

Holenderski operator promów Rederij Doeksen powiedział, że pierwszy prom zasilany skroplonym gazem ziemnym, Willem Barentsz, rozpocznie w piątek swoją służbę.
02.07.2020

10 milionów papierosów przechwyconych w Porcie Gdynia (zdjęcia,film)

Funkcjonariusze Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji przechwycili 9,6 milionów papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy przypłynęły w kontenerach z Portu Chittagong w Bangladeszu.
17.02.2020

Neste oferuje w Niemczech nowe paliwo morskie, zgodne z przepisami IMO 2020

Fiński potentat rafineryjny Neste i niemieckie BMT Bunker und Mineralöltransport podpisały umowę dotyczącą dystrybucji i sprzedaży paliwa Neste MarineTM 0.5.
05.11.2019

Robert Allan Ltd. i MTU połączyły siły nad opracowaniem pierwszego pchacza płytkiego zanurzenia napędzanego LNG

Gaz ziemny szybko zyskuje na popularności jako paliwo morskie, nie tylko ze względu na jego potencjał w zakresie zmniejszania emisji gazów cieplarnianych, ale także ze względu na obniżony koszt w porównaniu z innymi alternatywami opartymi na paliwach kopalnych. Aby gaz ziemny stał się preferowanym paliwem morskim, jego dostępność musi się poprawić, a jej brak zahamował jego rozwój w niektórych częściach świata. Niektórzy klienci Roberta Allana Ltd. aktywnie angażują się w rozwój wymaganej infrastruktury, aby gaz ziemny był
21.08.2019

Gibraltar: USA chcą udaremnić zwolnienie zatrzymanego tankowca

Rząd Gibraltaru potwierdził w czwartek wcześniejsze doniesienia mediów, że ministerstwo sprawiedliwości USA zwróciło się do gibraltarskiego Sądu Najwyższego, by odmówił zgody na uwolnienie tankowca z irańską ropą, której odbiorcą miała być Syria.
15.08.2019

Pierwsza jednostka do obsługi morskich farm wiatrowych w USA zostanie sklasyfikowana przez DNV GL

Towarzystwo kwalifikacyjne DNV GL otrzymało kontrakt na sklasyfikowanie pierwszej, amerykańskiej jednostki do obsługi morskich farm wiatrowych. Kontrakt przyznała firma WindServe Marine w imieniu Orsted North America. Umowa obejmuje budowę statku.
09.05.2019

Warzenie piwa ma pomóc w oczyszczaniu mórz i oceanów

Przełomowe odkrycie młodej badaczki z Belgii. Zdaniem dr Sary Vanderheyden w oczyszczaniu mórz i oceanów z substancji radioaktywnych pomóc ma… warzenie piwa. A to za sprawą młóta, czyli nierozpuszczalnych składników zacieru powstających przy produkcji tego napoju.
04.05.2018

Nowoczesne promy LNG dla Holendrów

Holenderska firma Rederij Doeksen będzie miała już wkrótce zupełnie nowe promy. Przewoźnik zdecydował się na zamówienie dwóch jednostek pasażersko-towarowych napędzanych paliwem LNG
11.08.2016

40-metrowy dwukadłubowiec ze stoczni Sunreef Yachts

Gdańska stocznia Sunreef Yachts wzbogaciła swoją ofertę o kolejny megakatamaran. Motorowa i luksusowa jednostka ma 40 m długości. Projekt został opracowany przez firmę BMT Nigel Gee z BMT Group przy współpracy z Design Unlimited. Gdańska stocznia uzyskała wyłączne prawo do budowy tych katamaranów i ich sprzedaży pod marką Sunreef Yachts.
10.11.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.