• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Targi WindEnergy Hamburg 2020 tylko jako wydarzenie cyfrowe

25.09.2020 10:46 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Targi WindEnergy Hamburg 2020 tylko jako wydarzenie cyfrowe
Targi WindEnergy Hamburg 2020 tylko jako wydarzenie cyfrowe - GospodarkaMorska.pl
fot. windeurope.org

WindEnergy Hamburg, wiodące targi branży energetyki wiatrowej, nie odbędą w tym roku na terenach wystawienniczych w Hamburgu. W odpowiedzi na panującą epidemią koronawirusa i jej wpływ na organizację targów i podróże międzynarodowe, Targi Hamburskie planują zorganizować w pełni cyfrowe wydarzenie.

- Po szeroko zakrojonych konsultacjach z współorganizatorem targów, Stowarzyszeniem WindEurope, naszymi partnerami VDMA, BWE i GWEC oraz komitetem wystawienniczym, zdecydowaliśmy się zorganizować WindEnergy Hamburg 2020 jako nowe wydarzenie wirtualne. W obliczu rosnących wskaźników infekcji w wielu krajach i międzynarodowych ograniczeń w podróżowaniu, zaplanowanie fizycznych targów z udziałem uczestników z całego świata jest prawie niemożliwe. Nasza decyzja daje naszym wystawcom i odwiedzającym podstawę do planowania i stwarza nam możliwość, by nasze targi stały się sukcesem także w formie wirtualnej - mówi Bernd Aufderheide, Prezes i Dyrektor generalny Targów Hamburskich.

Targi Hamburskie intensywnie pracują nad rozwojem formatów cyfrowych, które pozwolą wszystkim uczestnikom WindEnergy Hamburg na odniesienie sukcesów na targach w obecnej niecodziennej sytuacji. „Jesteśmy w trakcie opracowywania i rozszerzania koncepcji targów. Poprzez nasz program cyfrowy chcemy w tym roku zjednoczyć branżę pomimo okoliczności. Kiedy spotkamy się ponownie na terenach wystawienniczych w 2022 roku, niektóre z tych nowych formatów mogą okazać się pożądanym uzupełnieniem sprawdzonej koncepcji targów ”, wyjaśnia Bernd Aufderheide.

Wirtualne targi będą zawierały profile firm i produktów, a także pełne i aktualne informacje ogólne, a także informacje o możliwościach edukacji, wspólnego biznesu i networkingu. Możliwe będzie nawet umawianie spotkań w wirtualnych salach spotkań. - Staramy się odtworzyć jak najwięcej aspektów WindEnergy Hamburg w przestrzeni cyfrowej, aby w szczególności wystawcy mieli możliwość zaprezentowania się i interakcji z globalną społecznością - podkreśla Bernd Aufderheide.

Jedno z zaplanowanych wydarzeń, Konferencja Premium WindEurope, również odbędzie się wirtualnie: - Tegoroczna Konferencja WindEurope ma nową formułę. Po raz pierwszy, obok głównego programu konferencji, pojawi się kanał „Wind TV”, który umożliwi dostęp do ekskluzywnych treści na żywo i z odtworzenia. Innymi słowy, konferencja nie będzie ograniczała się do zwykłych połączeń w platformach takich jak Zoom czy Teams - mówi dyrektor generalny WindEurope Giles Dickson.

Wirtualna konferencja z udziałem najwyższej klasy uczestników będzie poświęcona zagadnieniom związanym z wykorzystaniem potencjału energetyki wiatrowej. Chodzi między innymi o procedury zatwierdzania, zaangażowanie społeczne, elektryfikację, wodór ze źródeł odnawialnych, technologie, innowacje i łańcuch dostaw energetyki wiatrowej.

Szczegółowe informacje o cyfrowym wydarzeniu, wraz z ofertą udziału, zostaną zaprezentowane na początku października. Na stronie targów www.windenergyhamburg.com zamieszczone zostaną również najważniejsze pytania i odpowiedzi (FAQ) dotyczące wirtualnych targów.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.