• <

Tajwan stanie się w przyszłości drugim największym rynkiem morskiej energii wiatrowej w regionie APAC

PMK

31.08.2020 16:02
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Tajwan stanie się w przyszłości drugim największym rynkiem morskiej energii wiatrowej w regionie APAC

Partnerzy portalu

Tajwan stanie się w przyszłości drugim największym rynkiem morskiej energii wiatrowej w regionie APAC - GospodarkaMorska.pl
Wikipedia

Do 2035 roku Tajwan ma stać się drugim (za Chinami) największym rynkiem morskiej energii wiatrowej w regionie Azji-Pacyfiku (APAC), dzięki zainstalowaniu turbin produkujących łącznie 15 GW energii – podaje GlobalData.

- Tajwański rynek morskiej energetyki wiatrowej może być świadkiem wielorakiej ekspansji, aby zmniejszyć jego zależność od wytwarzania paliw kopalnych i zbudować czystszą, zrównoważoną mieszankę do wytwarzania energii - podała firma zajmująca się danymi i analizami.

GlobalData prognozuje, że moc morskiej energii wiatrowej Tajwanu osiągnie ponad 4,5 GW do 2025 r., po czym wzrośnie do 10,1 GW w 2030 r., by osiągnąć ponad 15 GW w 2035 r.

- Tajwan jest obdarzony wysokim potencjałem offshore, zapewniającym większą stabilność rynku, sprzyjające otoczenie polityczne, ustanowiony rynek umowy na zakup energii (PPA) i łatwość finansowania projektów. To wszystko ma zapewnić, że Tajwan będzie prezentowany jako najbardziej atrakcyjny rynek offshore w regionie APAC - powiedział Somik Das, starszy analityk ds. energii w GlobalData.

Pierwszą działającą morską farmą wiatrową na Tajwanie jest Formosa, której dwie turbiny wiatrowe o mocy 4 MW zostały oficjalnie oddane do użytku w kwietniu 2017 r. Projekt został później rozszerzony o dodatkowe 120 MW w drugiej fazie.

W czerwcu tego roku budowa morskiej farmy wiatrowej Formosa 2 o mocy 376 MW rozpoczęła się od prac lądowych i przybrzeżnych w miejscu wyjścia na ląd. Farma wiatrowa będzie wyposażona w 47 turbin o mocy 8 MW, których uruchomienie planowane jest na 2021 r.

Ponadto w lipcu rozpoczęły się prace instalacyjne na morskiej farmie wiatrowej TPC Changhua Phase 1. Projekt 109,2 MW będzie składał się z 21 turbin o mocy 5,2 MW i ma zostać ukończony do końca roku.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.