• <
Baltexpo2023_duży

Zobacz wodowanie megabloku wycieczkowca. Coś tu poszło nie tak (wideo)

pc

31.05.2018 17:26 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Zobacz wodowanie megabloku wycieczkowca. Coś tu poszło nie tak (wideo)

Partnerzy portalu

Zobacz wodowanie megabloku wycieczkowca. Coś tu poszło nie tak (wideo) - GospodarkaMorska.pl

To największy megablok wycieczkowca, jaki kiedykolwiek zbudowała stocznia Meyer Werft w Papenburgu w Niemczech. Przeznaczony jest pod budowę olbrzymiego statku pasażerskiego Spectrum of the Seas. Padł rekord, jednak podczas wodowania nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Wodowanie środkowej części kadłuba Spectrum of the Seas odbyło się w miniony piątek. Podczas holowania z doku olbrzymia konstrukcja uderzyła w stoczniowe nabrzeże. Prawdopodobnie zawinił wiatr.

Spectrum of the Seas powstaje na zamówienie Royal Caribbean International. Wycieczkowiec klasy Quantum Ultra będzie miał 347,1 m długości, 41,4 m szerokości, 168 666 GT oraz prędkość maks. 22 w. Na pokład zabierze 4 162 pasażerów oraz 1 300-osobową załogę. Na statku zaplanowano 2 095 kabin i 16 pokładów.

Jednostki klasy Quantum mają opinię najbardziej zaawansowanych technologicznie statków pasażerskich. Oferują mnóstwo usług zapewniających bezpieczeństwo i komfort, m.in połączenie internetowe na pełnym morzu, szybkie wejście na pokład oraz możliwość śledzenia bagażu przez klientów na każdym odcinku ich podróży. Na pokładzie Spectrum of the Seas czeka na nich także mnóstwo atrakcji, m.in.: liczne restauracje i bary, SPA, sklepy, kino, galeria sztuki, biblioteka, wysunięte za burtę jacuzzi, baseny, ścianka wspinaczkowa, boisko sportowe, aerodynamiczny tunel lotów iFly, roboty pełniące rolę barmanów oraz specjalna kapsuła North Star, w której można wznieść się na wysokość prawie 100 m i podziwiać widoki.

Spectrum of the Seas w pierwszy rejs wyruszy w przyszłym roku. Statek powstaje z myślą o klientach z regionu Azji i Pacyfiku.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.