• <
Nauta_top_1100x200

W Szczecinie rozmawiają o przyszłości morskich farm wiatrowych

PMK

31.05.2016 08:59 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki W Szczecinie rozmawiają o przyszłości morskich farm wiatrowych
W Szczecinie rozmawiają o przyszłości morskich farm wiatrowych - GospodarkaMorska.pl

W Szczecinie spotkali się przedstawiciele polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, producentów i instytucji związanych z obszarem offshore. Wczoraj (30.05) rozpoczęła się bowiem Konferencja Pomeranian Offshore Networking Platform. Spotkanie potrwa zakończy się dziś.

Bilfinger Mars Offshore jako inicjator wydarzenia zaprosił do współpracy Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Szczecin oraz Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Wspólnie organizatorzy przygotowali Pomeranian Offshore Networking Platform (PONP) - konferencję, której celem jest zaprezentowanie podmiotów działających w obszarze morskiej energetyki wiatrowej, stworzenie sieci współpracy oraz pozyskanie dla regionu kolejnych inwestorów tej branży. Jak mówią organizatorzy: “Chcemy umożliwić nawiązanie kontaktów polskim i zagranicznym podmiotom działającym w branży wiatrowej i inspirować ich do wspólnych działań, które przyczynią się do rozwoju OZE w Europie”.

- Organizowanie tego typu wydarzenia w naszym województwie, w Szczecinie jest całkowicie uzasadnione. To właśnie w Zachodniopomorskiem istnieją doskonałe warunki do rozwoju farm wiatrowych i wytwarzania energii z OZE – nasz region jest w kraju liderem pod względem zainstalowanej mocy pochodzącej z energii wiatrowej. Tutaj mają już swoją siedzibę firmy związanej z tą branżą -  m.in. KK Wind Solutions, Vestas czy Jupiter - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Szczecinie.

Pierwszego dnia zaprezentowały się firmy działające w obszarze energetyki wiatrowej. Ich przedstawiciele zapoznali uczestników i gości z kierunkami rozwoju tej branży w Europie. Popołudniu doszło do spotkań B2B.

Drugiego dnia uczestnicy PONP zwiedzać będą przedsiębiorstwa, które swoją działalność offshore’ową prowadzą w Szczecinie – KK Wind Solutions oraz Bilfinger Mars Offshore na Ostrowie Brdowskim.

PONP ma być spotkaniem cyklicznym organizowanym dwa razy w roku z innymi, zmieniającymi się partnerami-współorganizatorami. W tym roku to Offshore Energy DK, Scandinavian-Polish Chamber of Commerce (SPCC) oraz BIC Electric. To właśnie SPCC jest pomysłodawcą organizacji spotkań B2B wspólnie z duńskim partnerem – Offshore Energy DK, co wzbogaca program wydarzenia, nadaje mu biznesowy charakter i umożliwia budowanie sieci kontaktów.

Część B2B jest organizowana w ramach projektu Baltic Sea Offshore Wind Cluster Development (BSOW) finansowanego ze środków unijnych, którego celem jest wzmocnienie współpracy tej branży w rejonie Morza Bałtyckiego.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39475,00 $ tona -1,13% 2 gru
 Cynk 3293,00 $ tona -0,06% 2 gru
 Aluminium 2654,00 $ tona -0,56% 2 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.