• <

RE2 otrzymuje środki na rozwój podwodnych robotycznych ramion

sons/offshore-energy

01.06.2020 20:00 Źródło: offshore-energy.biz
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki RE2 otrzymuje środki na rozwój podwodnych robotycznych ramion

Partnerzy portalu

RE2 otrzymuje środki na rozwój podwodnych robotycznych ramion - GospodarkaMorska.pl

RE2 Robotics, twórca broni robotycznej, otrzymał 2,5 miliona dolarów od Urzędu Badań Marynarki Wojennej na dalszy rozwój i komercjalizację swojej technologii w ramach programu Zręczny System Manipulacji Morskiej (DM2S).

Technologia DM2S zapewni personelowi Marynarki Wojennej możliwość samodzielnego wykonywania misji przeciwminowych.

W tej fazie programu RE2 zmodernizuje swój dwuramienny prototyp, znany jako Morski Zręczny System Manipulacji (MDMS), do użytkowania w głębi oceanu. W maszynie zastosowane zostaną algorytmy widzenia komputerowego i uczenia maszynowego, aby umożliwić autonomiczną manipulację. MDMS ma być też zintegrowany z pojazdami podwodnymi, które mogą samodzielnie nawigować.

Pierwsza faza projektu na stworzeniu zręcznego podwodnego systemu robotycznego, który byłby zdolny do teleoperacji w środowisku oceanicznym.

„Te dodatkowe fundusze pozwalają naszemu zespołowi na dalsze rozszerzanie i ulepszanie możliwości naszych podwodnych ramion robotycznych w celu wykonywania zadań przeciwminowych na głębszych wodach, dzięki wykorzystaniu autonomii.

„Ponadto ta zaawansowana technologia pozwoli nam wykorzystywać maszynę także w celach komercyjnych, takie jak podwodna kontrola i konserwacja w przemyśle naftowym i gazowym” - powiedział Jorgen Pedersen, prezes i dyrektor generalny RE2 Robotics.

W przeciwieństwie do innych podwodnych robotów z napędem hydraulicznym, MDMS wykorzystuje energooszczędny, elektromechaniczny system.

„Opracowując nasz pierwszy prototyp MDMS, stworzyliśmy kompaktowy, lekki system z zamkniętą, neutralnie wyporną konstrukcją, który został pomyślnie przetestowany na Oceanie Spokojnym”- powiedział Jack Reinhart, wiceprezes ds. Zarządzania projektami.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.