• <
siemens_gamesa_2022

Stoczniowcy walczą o majątek po upadłym zakładzie. Czy dojdzie do ugody?

PMK

03.03.2016 13:59 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Stoczniowcy walczą o majątek po upadłym zakładzie. Czy dojdzie do ugody?

Partnerzy portalu

Stoczniowcy walczą o majątek po upadłym zakładzie. Czy dojdzie do ugody? - GospodarkaMorska.pl

Zarząd stoczniowej Porty Holding spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Gospodarki Morskiej. Tematem rozmów była reaktywacja przemysłu stoczniowiego w Szczecinie – donosi Radio Szczecin.

Akcjonariusze holdingu przygotowują się obecnie do procesu ze Skarbem Państwa. Domagają się odszkodowania za utraconą wartości akcji. W pozwie możemy przeczytać zarzuty, że rząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej doprowadził do upadku stoczni przez swoje decyzje. O odszkodowania walczy 2200 stoczniowców. Ich lista jest już zamknięta. Możliwe, że dojdzie z nimi do ugody. - Mamy proces sądowy, ale prowadzimy też rozmowy z rządem. Żądamy zwrotu majątku, który został zabrany w 2002 roku – powiedział dla Radia Szczecin prezes Stoczni Szczecińskiej Porta Holding Krzysztof Piotrowski.

By doszło do ugody, potrzeba zgody holdingu. - W każdym procesie jest możliwość zawarcia ugody. Jeśli będzie to z korzyścią dla akcjonariuszy i Skarbu Państwa, to może to być ciekawe rozwiązanie – zaznaczył Andrzej Strzeboński, wiceprezes holdingu stoczniowego. Stoczniowcy nie wierzą w szybkie zakończonenie procesu, ale liczą, że uda im się w końcu uzyskać odszkodowania za utraconą wartość akcji. Przygotowania do rozprawy trwają już 3 lata. Do pierwszej z nich ma dojść we wrześniu. W historii polskiego sądownictwa będzie to największy pozew zbiorowy.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.