PMK
Hinduski koncern Reliance Industries Limited zainaugurował etanowce VLEC (Very Large Ethane Carrier). Ethane Crystal i Ethane Emerald to pierwsze na świecie etanowce z membranami zbudowanymi w technologii GTT. A niedługo dołączy do nich cztery kolejne podobne jednostki.
Każda z jednostek może pochwalić się pojemnością 87 tys. m3, są to więc największe etanowce VLEC, jakie dotąd powstały. Zostały wybudowane w koreańskiej stoczni Samsung Heavy Industries. Statki będą wykorzystywane do trasportu ciekłego etanu z USA do Indii. Są wyposażone w unikatowe membrany GTT Mark III Flex.
Membrany są autorstwa firmy Gas Transport. Są to segmenty posiadające membranę z inwaru o grubości 0.7 mm oraz izolowane szkłem wulkanicznym. Można w nich transportować etan, etylen, propan czy butan. Co ciekawe można je łatwo przerobić i przystosować do przewozu paliwa LNG.
- Jesteśmy zachwyceni, że Reliance i SHI zdecydowały się zaufać naszym rozwiązaniom pzy budowie największych na świecie etanowców - powiedział Philippe Berterottière, prezes Gas Transport. - Ten projekt pokazuje uniweralność membran GTT w przewożeniu ciekłych gazów - dodał.
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
HD Hyundai jako pierwsza stocznia wyprodukował 5 tys. jednostek
Diehl Defence i Lockheed Martin łączą siły w zakresie obrony powietrznej dla sił morskich
Fincantieri rozpoczyna plan rozwoju stoczni. Podpisano koncesję na port w Ankonie
Navantia zbuduje okręty wsparcia dla brytyjskiej floty. Postęp programu Fleet Solid Support (FSS)
Norweski przewoźnik otrzymał pierwszy statek PCTC zgodny z nowymi przepisami bezpieczeństwa IMO
W Peru rozpoczęto budowę fregaty. To kolejne z serii przedsięwzięć w ramach rozwoju floty i branży okrętowej