• <
gryfia_70lat

Kolejny wycieczkowiec ekspedycyjny SunStone zwodowany

ew

23.03.2020 13:17 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Kolejny wycieczkowiec ekspedycyjny SunStone zwodowany

Partnerzy portalu

Kolejny wycieczkowiec ekspedycyjny SunStone zwodowany - GospodarkaMorska.pl

16 marca w stoczni CMHI (China Merchants Heavy Industry) w Chinach odbyła się ceremonia wodowania Ocean Victory, ekspedycyjnego wycieczkowca z serii INFINITY dla SunStone Ships. To druga jednostka z opatentowanym kształtem kadłuba X-Bow zbudowana w tej stoczni. Za projekt i wyposażenie statku jest odpowiedzialne biuro Ulstein Design & Solutions.

Jak czytamy w komunikacie Ulstein: "Choć Ocean Victory jest jednym z siostrzanych statków „Grega Mortimera”, pierwszego statku z serii INFINITY, różni się od niego na kilka sposobów, odzwierciedlając elastyczność tej serii projektowej".

"Ocean Victoryr" w sezonie zimowym pływać będzie na Antarktydę, zaś w sezonie letnim na Alaskę. Dzięki zastosowanemu i opatentowanemu kształtowi kadłuba X-Bow, stworzonego przez norweskiego ULSTEIN - rejsy do odległych, trudnych nawigacyjnie miejsc, staną się łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze. X-bow to koncepcja odwróconego łuku. Kadłub został zbudowany zgodnie z klasą polarną PC6 z notacjami klasy Safe Return to Port oraz Virtual Anchorage.

Statek o długości 104,4 m przyjmie na pokład 200 pasażerów. Znajduje się na nim 93 apartamentów, w tym 68 z balkonami, 9 z balkonami francuskimi i 16 z panoramicznymi oknami.

Jak mówił prezes i dyrektor generalny SunStone, Niels-Erik Lund: "Nasi czarterujący pragną cieszyć się zaletami najnowocześniejszej technologii, takiej jak konstrukcja X-bow, a także znaczącą efektywnością operacyjną oferowaną przez klasę Infinity. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby wprowadzić na rynek nowe jednostki tak szybko, jak to tylko możliwe."

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.