• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Kolejne promy grupy Tallink po modernizacji, a w kolejce czekają następne

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Kolejne promy grupy Tallink po modernizacji, a w kolejce czekają następne
Kolejne promy grupy Tallink po modernizacji, a w kolejce czekają następne - GospodarkaMorska.pl

ew

Kilka należących do grupy Tallink promów przeszło w ostatnim czasie spore modernizacje. Na swoje trasy po wizytach w stoczni powróciły już Silja Symphony oraz Star. Wcześniej podobnym zmianom poddany został prom Silja Serenade, a na remonty czekają już kolejne.

Statek Silja Symphony powrócił na trasę Helsinki-Sztokholm po dwutygodniowej wizycie w zakładach Turku Repair Yard w Naantali. W trakcie pobytu w fińskiej stoczni znaczna część przestrzeni znajdujących się na promie przeszła renowacje. Niektóre z pomieszczeń całkowicie zaś odmieniły swoje oblicze.

Największe zmiany, jakie zaszły na popularnej jednostce, dotyczyły klubu nocnego Atlantis Palace (po remoncie otrzymał on nazwę Starlight) oraz restauracji Bon Vivant i El Capitan (po remoncie zamieniła się w Grill House). Armator poinformował, że wymieniono aż 4500 m2 dywanów (nowe pokrycie zyskały podłogi we wszystkich kabinach i w przestrzeniach ogólnodostępnych). Na statku przeprowadzone zostały też prace konserwacyjne. Jednostkę przygotowano też do zasilania statku z lądu, dzięki czemu w trakcie postoju w porcie nie będzie musiała ona korzystać z silnika pomocniczego.

Silja Symphony wróciła na regularną trasę 21 stycznia, a dzień później do obsługi serwisu Tallinn-Helsinki powrócił statek Star, na którym prace konserwacyjne i modernizacyjne realizowane były od 7 stycznia. Tutaj metamorfoza spotkała kawiarnie Snack Time i Starbucks. Odmienił się też wygląd lokalu Sea Pub. Powiększono i odświeżono też strefę zabaw dla dzieci oraz strefę zakupów; odnowiono także toalety.

Oprócz zmian, jakim poddane zostały przestrzenie dla pasażerów, na statku Star pojawiły się innowacje pomocne w zwiększeniu efektywności energetycznej, a także ograniczeniu wpływu działalności operacyjnej na środowisko – zainstalowano m.in. opracowany przez firmę Wärtsilä patent EnergoProFin, który pomaga w ograniczeniu zużycia paliwa oraz redukcji hałasu.

Wcześniej, w listopadzie 2018 r. szereg prac przeprowadzono także na statku Silja Serenade, gdzie także odmieniono wygląd barów i restauracji oraz odświeżono korytarze i schody. Jak wyjaśnił armator, dzięki wprowadzeniu zmian, przeznaczenie oraz atmosfera poszczególnych pomieszczeń będą mogły być kreowane na bieżąco – głównie za pomocą kolorów i światła. W ten sposób np. klub nocny w porze dziennej może służyć do organizacji rozmaitych wydarzeń.

Grupa Tallink realizuje obecnie duży program modernizacji swoich promów. Prace o różnym zakresie intensywności prowadzone są w tej chwili na statkach Baltic Queen, który obsługuje połączenie Tallinn-Sztokholm oraz Galaxy, który obsługuje trasę Turku-Sztokholm. Oba promy przechodzą remont w stoczni Remontowa w Gdańsku. Wiosną renowacje realizowane będą na jednostkach: Victoria I, która kursuje na co dzień na linii Tallinn-Sztokholm oraz Isabelle, która obsługuje trasę Ryga-Sztokholm.

W ciągu ostatnich pięciu lat firma Tallink przeznaczyła na program renowacji swojej floty sumę blisko 80 milionów euro.

Źródło:
promyskat.pl

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33060,00 $ tona 0,46% 11 cze
 Cynk 3011,00 $ tona 1,55% 11 cze
 Aluminium 2490,00 $ tona 0,81% 11 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.