• <
Famor_1100x200_2022

Klaipėdos Nafta tymczasowo przenosi pływający terminal LNG

ew/LNG World News

30.03.2020 12:57 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Klaipėdos Nafta tymczasowo przenosi pływający terminal LNG

Partnerzy portalu

Klaipėdos Nafta tymczasowo przenosi pływający terminal LNG - GospodarkaMorska.pl

Litewski koncern Klaipėdos Nafta tymczasowo przeniesie jednostkę magazynowania i regazyfikacji (FSRU) czyli swój pływający terminal LNG Independence na czas prowadzenia prac pogłębiarskich w Kłajpedzie.

Jak informuje portal LNG World News, pływający terminal Independence zostanie odłączony od systemu zasilania i urządzeń do przesyłu gazu 30 marca. Na czas prac pogłębiarskich, będzie zacumowany przy nabrzeżu Klaipėdos Smeltė AB. Przewidywany czas zawieszenia prac Independence potrwa do 5 kwietnia.

Zgodnie z oświadczeniem Klaipedos Nafta, prace pogłębiarskie będą prowadzone przez belgijską firmę Jan de Nul. Podczas tych prac ma zostać wykopanych około 50 000 metrów sześciennych gleby. Według zapewnień litewskiego koncernu "prace zostaną przeprowadzone tak szybko, jak tylko będzie to możliwe a Independence wróci na swoje miejsce zgodnie z harmonogramem".

W tym samym czasie, Klaipėdos Nafta planuje również przeprowadzić prace konserwacyjne instalacji do importu LNG.

Jak powiedział Darius Šilenskis, dyrektor generalny Klaipedos Nafta: "W czasie pandemii COVID-19, w trosce o maksymalne bezpieczeństwo, będziemy wykonywać tylko te prace, które jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Obejmą one kontrolę automatyki i instalacji LNG, systemów elektrycznych i przeciwpożarowych, a także konserwację urządzeń cumowniczych. Prace wymagające pomocy zewnętrznych wykonawców są zaplanowane na jesień".

Klaipedos Nafta dzierżawi obecnie FSRU Independence od norweskiego Hoegh LNG w ramach dziesięcioletniej umowy, która wygasa w 2024 r. Litewska firma niedawno podpisała umowę z Nordic Investment Bank (NIB) w wysokości 160 mln euro w celu sfinansowania zakupu FSRU po wygaśnięciu tej umowy.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.