• <
siemens_gamesa_2022

Sovcomflot przedstawiło statki Green Funnel LNG

19.10.2021 09:44 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Sovcomflot przedstawiło statki Green Funnel LNG

Partnerzy portalu

Sovcomflot przedstawiło statki Green Funnel LNG - GospodarkaMorska.pl
Fot. Sovcomflot

Największa rosyjska firma żeglugowa Sovcomflot (SCF) przedstawiła technologię swoich tankowców zasilanych LNG z serii „Green Funnel” Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).

Kierownictwo SCF i sekretarz generalny IMO, Kitack Lim, odbyli spotkanie 12 października w Londynie. Sovcomflot poinformował IMO o swoich pracach w zakresie redukcji emisji. Jest to zgodne z dążeniem IMO do dekarbonizacji transportu morskiego i osiągnięcia zerowych emisji do 2050 roku. Firma szczególnie podkreśliła trzyletnie doświadczenie w eksploatacji tankowców zasilanych LNG z serii Aframax „Green Funnel”.

Podczas spotkania zaprezentowali model tankowca Gagarin Prospect, pierwszego na świecie Aframaxa napędzanego LNG. Dodatkowo model posłuży jako udany przykład wdrożenia rozwiązań inżynierskich w przemyśle morskim. Zostanie zainstalowany w siedzibie IMO.

Doświadczenia statków „Green Funnel” potwierdzają, że LNG pozwala na roczną redukcję emisji CO2 o 26 proc. Zmniejsza również emisję SOx o 100 procent, a emisję NOx o 94 procent. Co więcej, dla prawie wszystkich nowobudowanych statków Sovcomflot zapewnia możliwość wykorzystania LNG jako paliwa żeglugowego. Firma ma w budowie pięć tankowców na LNG i sześć w eksploatacji.

Wykorzystując paliwo LNG, tankowce SCF „Green Funnel” zaoszczędziły około 64 000 ton CO2 w latach 2018-2021.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.