• <
siemens_gamesa_2022

Nowy zbiornik terminala LNG w Świnoujściu ma już ściany [WIDEO]

jm

08.10.2021 21:11 Źródło: wnp.pl
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nowy zbiornik terminala LNG w Świnoujściu ma już ściany [WIDEO]

Partnerzy portalu

Nowy zbiornik terminala LNG w Świnoujściu ma już ściany [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl

Dzięki pracy bez przerw nowy zbiornik rozbudowywanego terminala LNG w Świnoujściu ma już ponad 40-metrowe ściany.

Budowa okrągłej ściany wysokich na ponad 40 metrów, co stanowi około 16 pięter budynków mieszkalnych, zajęła niespełna trzy tygodnie. Na konstrukcję zużyto 8,5 tysięcy metrów sześciennych betonu. Betonowanie w technologii tzw. deskowania ślizgowego odbywało się bez przerw, 24 godziny na dobę. Na placu budowy pracowały dwie zmiany robotników. Dzięki temu każdego dnia ścianie przybywało około 2,5 metra.

Nowy zbiornik LNG w terminalu to trzecia tego typu konstrukcja w terminalu w Świnoujściu, ale największa. Po ukończeniu prac pomieści 180 tys. metrów sześciennych skroplonego gazu co sprawi, że całkowita pojemność magazynowania LNG w terminalu sięgnie około 500 000 metrów sześciennych gazu.

Nowy zbiornik to zaledwie jeden z elementów rozbudowy terminalu. Powstaje także nowe nabrzeże dla statków wraz z estakadą, montowane są także dodatkowe regazyfikatory SCV. Po ukończeniu inwestycji terminal zwiększy moc regazyfikacji i będzie mógł przyjąć i przekazać do sieci więcej surowca. Nowa infrastruktura morska pomoże załadować i rozładować statki z LNG, ale także je bunkrować tym paliwem.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.