• <
nauta_2024

SMT Shipping powiększa flotę

AK

20.10.2021 23:36 Źródło: własne

Partnerzy portalu

SMT Shipping powiększa flotę - GospodarkaMorska.pl
Fot. SMT Shipping

SMT Shipping bez strat przetrwał trudny okres zastoju gospodarczego podczas pandemii i w dobrej kondycji wszedł w okres odbicia w górę rynku shippingowego. Firma rozwija swoją ofertę przewozową i powiększa flotę, by sprostać kolejnym wyzwaniom.

W pierwszym kwartale 2021 flotę zasilił m/v RICHMOND PEARL (na zdjęciu głównym) – masowiec o nośności 53,462 DWT, wyposażony w cztery dźwigi o udźwigu 35 ton każdy. Statek był zbudowany w 2009 roku.

We wrześniu do floty dołączył o rok młodszy (2010) ROTTERDAM PEARL, również wyposażony w cztery dźwigi masowiec, o nośności 58,020 DWT.


W tym samym miesiącu w Japonii nastąpiło przejęcie statku BAY PEARL (ex Global King), rok budowy 2011, nośność 51,703 DWT.

Na początku października w Fujairah SMT Shipping, przejęło kolejny statek, ALMA DEL MAR (ex Vantage Wave), o nośności 33,477 DWT, zbudowany w roku 2011, który w przyszłości ma operować na rynku meksykańskim i na zchodnim wybrzeżu USA.


Następny masowiec, DELTA PEARL (ex RIGHT HERO) będzie przejęty w połowie listopada. Ten statek został zbudowany w 2009 roku i ma nośność 51,725 DWT.

Rozważane jest przejęcie pod koniec obecnego roku jeszcze jednego statku o podobnych parametrach: FJORD PEARL.

Trend będzie kontynuowany w 2022 roku, w którym już potwierdzone jest wzmocnienie floty operującej w Afryce przynajmniej jednym statkiem samowyładowczym, a kolejny nowo budowany statek ma zasilić flotę cementowców.

SMT Shipping świętowało w 2020 roku 30-lecie swojego istnienia. Wejście w nowe dziesięciolecie charakteryzuje się znacznym przyspieszeniem rozwoju firmy i reorganizacjami biur, które mają zapewnić sprawną eksploatację  coraz większej floty.

Na zdjęciu: ALMA DEL MAR.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.