• <
gryfia_70lat

Seaspan wciąż poszerza flotę - armator zamawia sześć statków o ładowności 15 000 TEU

29.06.2021 10:24 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Seaspan wciąż poszerza flotę - armator zamawia sześć statków o ładowności 15 000 TEU

Partnerzy portalu

Seaspan wciąż poszerza flotę - armator zamawia sześć statków o ładowności 15 000 TEU - GospodarkaMorska.pl
Fot. Seaspan

Seaspan Corporation z siedzibą w Hongkongu, firma zajmująca się leasingiem kontenerowców, złożyła ostatnio zamówienie na sześć nowych statków o pojemności 15 000 TEU, zwiększając łączny portfel zamówień do 45.

Firma ogłosiła w poniedziałek, że zawarła umowę z nieujawnioną dużą stocznią na budowę statków z dostawami zaplanowanymi na pierwszy i drugi kwartał 2024 roku. Wszystkie sześć będzie wyposażonych w płuczki i będzie czarterowane długoterminowo do wiodących globalnych linii żeglugowych.

– Nasi klienci nadal doceniają wartość dodaną naszej w pełni zintegrowanej platformy. To zamówienie dodatkowo podkreśla nasze zróżnicowane usługi, doskonałość operacyjną i zdolność do wdrażania rozwiązań dostosowanych do zmieniających się wymagań naszych klientów – powiedział Bing Chen, prezes Seaspan.

Dzięki temu najnowszemu zamówieniu Seaspan zwiększa swój portfel zamówień do 45 statków, przy czym wszystkie zamówienia zostały złożone od grudnia 2020 roku. Firma nabyła również cztery używane statki, z których dwa zostały już dostarczone. Zamówienia zwiększą łączną ładowność Seaspan do 1 784 200 TEU przy pełnej dostawie, ze 129 statków reprezentujących obecnie 1 090 200 TEU.

Seaspan powiedział, że ta najnowsza partia statków ma zostać sfinansowana z dodatkowych pożyczek, a także z gotówki. Seaspan jest spółką zależną należącą w całości do notowanego na NYSE Atlas Corp.


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.